MailPoet - en to da_DK translation catalogue (1351 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
da_DK: %1$s nyhedsbrev(e) er planlagt.

en:  %1$s subscriber have been deleted.
da_DK: %1$s abonnent er blevet slettet.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
da_DK: %1$s abonnenter blev slettet.

en: "%2$s" imported from %1$s
da_DK: "%2$s" importeret fra %1$s

en: "Read more" text
da_DK: "Læs mere" tekst

en: "View in browser"
da_DK: "Se i browser"

en: %1$s click | %1$s clicks
da_DK[0]: %1$s klik
da_DK[1]: %1$s klik

en: %1$s day | %1$s days
da_DK[0]: %1$s dag
da_DK[1]: %1$s dage

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
da_DK: %1$s e-mail adresser optræder mere end én gang i din fil : %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
da_DK: %1$s emails er ugyldige: %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
da_DK: %1$s emails hver %2$s

en: %1$s emails received.
da_DK: %1$s nyhedsbreve modtaget.

en: %1$s hour | %1$s hours
da_DK[0]: %1$s time
da_DK[1]: %1$s timer

en: %1$s minute | %1$s minutes
da_DK[0]: %1$s minut
da_DK[1]: %1$s minutter

en: %1$s out of %2$s sent.
da_DK: %1$s ud af %2$s sendt.

en: %1$s second | %1$s seconds
da_DK[0]: %1$s sekund
da_DK[1]: %1$s sekunder

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet tilføjet til "%2$s".

en: %1$s subscriber have been confirmed.
da_DK: %1$s abonnent er bekræftet

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet flyttet til "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet fjernet fra "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from all existing lists.
da_DK: %1$s abonnent er blevet fjernet fra alle eksisterende lister.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
da_DK: %1$s abonnenter tilføjet til %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet tilføjet til "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet bekræftet.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet flyttet til "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
da_DK: %1$s tilmeldte er blevet fjernet fra "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
da_DK: %1$s abonnenter er blevet fjernet fra alle eksisterende lister.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
da_DK: %1$s abonnenter blev eksporteret. Den eksporterede fil finder du [link]her[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
da_DK[0]: %1$s uge
da_DK[1]: %1$s uger

en: %1$s year | %1$s years
da_DK[0]: %1$s år
da_DK[1]: %1$s år

en: %1$s's import list
da_DK: %1$s's import liste

en: %1$sth
da_DK: %1$ste

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
da_DK: %d fil(er) er blevet uploaded.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
da_DK: %s overskrider den maksimale filstørrelse for multifil-uploaderen i din browser.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
da_DK: %s overskrider den maksimale upload-størrelse for dette website.

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
da_DK: %sFor at redigere%s, bevæg musen hen over for at vise redigeringsknappen neden for.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
da_DK: &#8220;%s&#8221; kunne ikke uploades.

en: &lt; Prev
da_DK: &lt; Forrige

en: (%1$s votes)
da_DK: (%1$s stemmer)

en: , %1$s of which were %2$s
da_DK: , %1$s af hvilke er %2$s

en: ... or [link]setup a cron job on your server[/link] instead.
da_DK: ...eller [link]opsæt et cron job på egen server[/link] i stedet.

en: ... or duplicate one below to copy its design.
da_DK: ... eller dupliker et af de nedenstående for at kopiere dets design.

en: 1 hour
da_DK: 1 time

en: 1 line | %d lines
da_DK[0]: 1 linje
da_DK[1]: %d linjer

en: 15 minutes
da_DK: 15 minutter

en: 1st
da_DK: 1.

en: 2 hours
da_DK: 2 timer

en: 2nd
da_DK: 2.

en: 30 day money back
da_DK: 30 dage pengene tilbage-garanti

en: 30 days happiness guarantee
da_DK: 30 dages tilfredshedsgaranti

en: 30 minutes
da_DK: 30 minutter

en: 3rd
da_DK: 3.

en: 5 Minute User Guide
da_DK: 5 minutters bruger guide

en: 5 minute newbie guide
da_DK: 5-minutters begynderguide

en: << Back
da_DK: << Tilbage

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
da_DK: En spritny MailPoet. Lad morskaben begynde.

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
da_DK: Et afkrydsningsfelt bliver tilført for at give dine kunder mulighed for at tilmelde sig dit nyhedsbrev mens de handler i din online-butik.

en: A great way to try the Premium. No one should be locked in, ever.
da_DK: En genial måde at prøve Premium. Ingen skal binde sig, nogensinde.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
da_DK: Den nye liste "%1$s" blev skabt på basis af dette segment.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
da_DK: En abonnent bliver sendt til en side af dit valg, efter de klikker på afmeld linket, i bunden af nyhedsbrevet.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
da_DK: Et tema ved navn %1$s findes allerede. For at overskrive det, så afkryds det tilsvarende felt før upload.

en: A well designed plugin for a simple idea.
da_DK: Et godt designet plugin, til en simel idé

en: API Key
da_DK: API Nøgle

en: Action Required
da_DK: Handling Påkrævet

en: Actions & Notifications
da_DK: Handlinger og Påmindelser

en: Actions will be executed after %1$s messages
da_DK: Handlingen vil blive udført efter %1$s beskeder

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: Activate MailPoet Premium Version
da_DK: Aktiver MailPoet Premium

en: Activate bounce and check every...
da_DK: Aktiver returhåndtering og tjek hver...

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
da_DK: Aktiver hvis din SMTP port er blokeret.

en: Activate now
da_DK: Aktiver nu

en: Activated!
da_DK: Aktiveret!

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Add / Edit group of posts
da_DK: Tilføj / Rediger grupper af indlæg.

en: Add Images
da_DK: Tilføj billeder

en: Add Link & Alternative text
da_DK: Tilføj Link & Alternativ Linktekst

en: Add List
da_DK: Tilføj liste

en: Add New Field
da_DK: Tilføj nyt felt

en: Add Subscriber
da_DK: Tilføj Abonnent

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
da_DK: Tilføj en DKIM-signatur til dine nyhedsbreve for at forøge leverbarheden af dem. [link]Læs guiden.[/link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
da_DK: Tilføj en afkrydsningsboks i dine formularer og vælg hvilke lister brugeren bliver tilføjet til.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
da_DK: Tilføj et afkrydsningsfelt til indkøbskurven, så dine kunder kan abonnere på dine MailPoet nyhedsbreve.

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
da_DK: Tilføj et afkrydsningsfelt på registreringsformularen for dette plugin, så dine nye brugere tilmeldes en liste, som du vælger.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
da_DK: Tilføj et link nederst i alle dine nyhedsbreve, hvor abonnenter kan redigere deres indstillinger og lister.  [link]Se din egen profilside.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
da_DK: Tilføj et nyt felt til dine formularer, så dine brugere kan tilmelde sig dine nyhedsbreve.

en: Add item
da_DK: Tilføj element

en: Add link / Alternative text
da_DK: Tilføj link / Alternativ tekst

en: Add list
da_DK: Tilføj liste

en: Add more themes
da_DK: Tilføj flere temaer

en: Add new field
da_DK: Tilføj nyt felt

en: Add to list
da_DK: Tilføj til liste

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
da_DK: Giv [stars] på [link]wordpress.org[/link] så plugin'et fortsat, kan forblive grundlæggende gratis.

en: Added
da_DK: Tilføjet

en: Address:
da_DK: Adresse:

en: After submit...
da_DK: Efter indsend...

en: Agency
da_DK: Bureau

en: Align center
da_DK: Midterjuster

en: Align left
da_DK: Venstrejuster

en: Align right
da_DK: Højrejuster

en: All
da_DK: Alle

en: All %1$s subscribers are selected.
da_DK: Alle %1$s modtagere er makerede.

en: All Newsletters
da_DK: Alle Nyhedsbreve

en: All Sent
da_DK: Alle Sendte

en: All Your Stats in a Single Dashboard
da_DK: Hele din statistik i et kontrolpanel

en: All subscribers on this page are selected.
da_DK: Alle abonnenter på denne side er valgt

en: Allow HTML edits
da_DK: Tillad HTML-redigering

en: Allow site admins to change the sending method
da_DK: Tillad webstedernes adminstratorer til at ændre afsendelsesmetode

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
da_DK: Tillad sidens adminstratorer at deaktivere tilmeldingsbekræftelse

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
da_DK: Tillad brugere som registrerer sig på din hjemmeside at abonnere  til en liste du vælger.

en: Allowed Files
da_DK: Tilladte filer

en: Alphanumerical
da_DK: Alfanumerisk

en: Already paid?
da_DK: Allerede betalt?

en: Already paid? Click here to activate
da_DK: Har du allerede betalt? Klik her for at aktivere

en: Alternative text:
da_DK: Alternativ tekst:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
da_DK: Der skete en fejl under upload. Prøv venligst igen senere.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
da_DK: Der skete en fejl. [link]Vis flere detaljer.[/link]

en: And more...
da_DK: Og mere...

en: And taxonomies as well...
da_DK: Og taksonomier også...

en: Apply
da_DK: Udfør

en: Archive page shortcode
da_DK: Arkiv side shortcode

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
da_DK: Går det bedre nu end for 3 måneder siden? Vælg et dato interval for at se ændringer i dine resultater.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
da_DK: Er du sikker på du har valgt den rigtige port? Du kan lade feltet stå tomt hvis du ikke ved, hvad du skal skrive.

en: Are you sure you want to delete this custom field?
da_DK: Er du sikker på, at du vil slette dette brugerdefineret felt?

en: Are you sure you want to delete this form?
da_DK: Er du sikker på, du vil slette denne formular?

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
da_DK: Er du sikker på at du vil ignorere de %1$s der er tilmeldt listen %2$s?

en: Ask for:
da_DK: Spørg om:

en: Authentication
da_DK: Autentificering

en: Author:
da_DK: Forfatter:

en: Auto Newsletters
da_DK: Automatiske Nyhedsbreve

en: Automate the boring stuff
da_DK: Automatiser alt det kedelige

en: Automatic latest content
da_DK: Automatisk seneste indhold

en: Automatic newsletter
da_DK: Automatisk nyhedsbrev

en: Automatically add paragraphs
da_DK: Tilføj afsnit automatisk

en: Automatically sent...
da_DK: Automatisk sendt...

en: Average rating: %1$s
da_DK: Gennemsnitsvurdering: %1$s

en: Back
da_DK: Tilbage

en: Back to "Settings" page
da_DK: Tilbage til "settings" siden

en: Back to lists
da_DK: Tilbage til lister

en: Back to selection
da_DK: Tilbage til valgmuligheder

en: Background
da_DK: Baggrund

en: Background color
da_DK: Baggrundsfarve

en: Background color with alternate
da_DK: Baggrundsfarve med alternativ

en: Batch insert options
da_DK: Masse-indsæt indstillinger

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
da_DK: Vær kreativ! Det er det første dine abonnenter ser. Frist dem til at åbne dit nyhedsbrev.

en: Be productive thanks to Premium!
da_DK: Vær produktiv takket være Premium!

en: Blocked IP
da_DK: Blokeret IP

en: Bookmarks Selection
da_DK: Vælg Favoritter

en: Bounce
da_DK: Returhåndtering

en: Bounce Email
da_DK: Retur e-mail

en: Bounce Handling
da_DK: Returhåndtering

en: Bounce handling
da_DK: Returhåndtering

en: Bounce handling connection test
da_DK: Returhåndtering forbindelsestest

en: Bounce handling processing
da_DK: Returhåndtering behandler

en: Bounce handling routine starts in:
da_DK: Returhåndtering rutine starter om:

en: Bounced
da_DK: Returneret

en: Bulk Actions
da_DK: Bulk Handlinger

en: Button label:
da_DK: Knap-tekst:

en: Buy Now
da_DK: Køb nu

en: CSV file
da_DK: CSV fil

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
da_DK: Kan du bekræfte at denne kolonne er svarende til det felt?

en: Cancel
da_DK: Fortryd

en: Cancel Upload
da_DK: Annuler upload

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
da_DK: Kan ikke tilgå CVS-fil. Tjek venligst mappens rettigheder: "%1$s"

en: Categories and tags
da_DK: Kategorier og tags

en: Categories:
da_DK: Kategorier:

en: Change log
da_DK: Ændringslog

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
da_DK: Ændr sidefodens indhold på MailPoets %1$sIndstillinger%2$s-side.

en: Check again what you're trying to import.
da_DK: Tjek endnu engang, hvad du prøver at importere.

en: Check now.
da_DK: Tjek nu.

en: Check out [link]our guide[/link] on how to fill out the form.
da_DK: Check [link]vores guide[/link] om hvordan du udfylder formularen.

en: Check this box if you want transparency
da_DK: Sæt kryds her, hvis du ønsker gennemsigtighed

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
da_DK: Tjek din indbakke nu, for at bekræfte din tilmelding.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
da_DK: Tjek din indbakke eller spam mappe nu, for at bekræfte din tilmelding.

en: Checkbox
da_DK: Afkrydsningsfelt

en: Checking license
da_DK: Tjek licens

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
da_DK: Med venlig hilsen, dit MailPoet Nyhedsbrev-plugin

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
da_DK: Vælg et FRA navn og en e-mail adresse, som e-mail notifikationer skal bruge.

en: Choose a list
da_DK: Vælg en liste

en: Choose files to upload
da_DK: Vælg filer at uploade

en: Clean automatically your mailing list
da_DK: Rens automatisk din mailingliste

en: Clear selection
da_DK: Ryd markering

en: Click here to add a title or text.
da_DK: Klik her for at tilføje en titel eller tekst.

en: Click here to subscribe
da_DK: Klik her for at tilmelde dig

en: Click here to unsubscribe
da_DK: Klik her for at afmelde

en: Click here to view media.
da_DK: Klik her for at se medie.

en: Click rate (based on opened newsletters)
da_DK: Klik ratio (baseret på åbnet nyhedsbreve)

en: Clicked
da_DK: Klikket

en: Clicked on
da_DK: Klikket på

en: Clicks
da_DK: Klik

en: Close
da_DK: Luk

en: Compare past & present
da_DK: Sammenlign fortid og nutid

en: Configuration and Permissions
da_DK: Konfiguration og tillladelser.

en: Configure
da_DK: Konfigurer

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
da_DK: Konfigurer SPF og DKIM uafhængigt for hvert site.

en: Configure each site manually
da_DK: Konfigurer hver side manuelt

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
da_DK: Konfigurer din DNS ved at tilføje en key/value record i TXT som vist nedenfor.

en: Confirm Reinstallation
da_DK: Bekræft geninstallation

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
da_DK: Bekræft aktivering af MailPoet Premium-plugin'et?

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
da_DK: Bekræft installation af MailPoet Premium plugin'et?

en: Confirm unconfirmed subscribers
da_DK: Bekræft ubekræftede modtagere

en: Confirm your subscription to %1$s
da_DK: Bekræft din tilmeldelse til %1$s

en: Confirmation page
da_DK: Bekræftelses side

en: Conflict
da_DK: Konflikt

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
da_DK: Tillykke, din Premium licens er aktiv. Ét mere skridt...

en: Connection method
da_DK: Forbindelsesmetode

en: Contact Support
da_DK: Kontakt support

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
da_DK: Kontakt din systemadministrator for at ændre det, det skulle være til at konfigurere.

en: Content
da_DK: Indhold

en: Copy
da_DK: Kopier

en: Copy of
da_DK: Kopi af

en: Copy paste in a text box
da_DK: Kopier-indsæt i et tekstfelt.

en: Coupons
da_DK: Kuponer

en: Create a new email
da_DK: Lav ny e-mail

en: Create a new form
da_DK: Opret ny formular

en: Create a new list
da_DK: Opret en ny liste

en: Create an email account dedicated solely to bounce handling.
da_DK: Opret en e-mail adresse dedikeret udelukkende til returhåndtering.

en: Create and send newsletters or automated emails. Capture subscribers with a widget. Import and manage your lists. MailPoet is a sweet plugin maintained and supported with love by <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">a team of a dozen</a>.
da_DK: Opret og send nyhedsbreve eller automatiserede emails. Opsaml abonnenter med en widget. Importer og håndter dine lister. MailPoet er en smart plugin der vedligeholdes og supporteres med stor kærlighed af <a target="_blank" href="http://www.mailpoet.com/about-the-wysija-team-members/?utm_medium=plugin&utm_campaign=know_team&utm_source=wp_plugins_list">et team af et dusin</a>.

en: Created on
da_DK: Skabt

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
da_DK: Aktuelle dag i måneden vist som 1. 2. 3. og så videre

en: Current day of the month number
da_DK: Aktuelle dag i månedens nummer

en: Current month number
da_DK: Aktuelle måneds nummer

en: Currently viewing
da_DK: Ser nu

en: Custom Fields
da_DK: Brugerdefineret felter

en: Custom dates
da_DK: Brugerdefineret datoer

en: Custom horizontal line
da_DK: Speciel vandret linje

en: DKIM signature
da_DK: DKIM signatur

en: Daily
da_DK: Dagligt

en: Daily routine starts in:
da_DK: Daglig rutine starter om:

en: Daily summary of emails sent
da_DK: Dagligt overblik over afsendte nyhedsbreve

en: Date
da_DK: Dato

en: Date created
da_DK: Oprettelsesdato

en: Date sent
da_DK: Dato sendt

en: Day
da_DK: Dag

en: Debug mode
da_DK: Debug Mode

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
da_DK: Vælg hvilke e-mails en ny kunde får tilsendt automatisk, baseret på det produkt, kunden lige har købt. Dette er en Premium tilføjelse til WooCommerce.

en: Default style saved.
da_DK: Standard formatering er gemt.

en: Delete
da_DK: Slet

en: Delete field
da_DK: Slet felt

en: Delete image for all newsletters?
da_DK: Slet billede for alle nyhedsbreve?

en: Delete subscribers
da_DK: Slet abbonnenter

en: Delete the user
da_DK: Slet brugeren

en: Delete these newsletters for ever?
da_DK: Slet disse nyhedsbreve for altid?

en: Delete these subscribers forever?
da_DK: Slet disse abonnenter for altid?

en: Delete this newsletter for ever?
da_DK: Slet dette nyhedsbrev endegyldigt?

en: Delete this subscriber forever?
da_DK: Slet denne abonnent for altid?

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
da_DK: At slette en liste vil ikke slette nogle abonnenter.

en: Delivery method
da_DK: Udsendelsesmetode

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Detailed stats for each subscriber
da_DK: Detaljerede statistikker på hver enkelt abonnent.

en: Details & PSD
da_DK: Detaljer & PSD

en: Device
da_DK: Enhed

en: Did these subscribers ask to be in your list?
da_DK: Valgte disse abonnenter selv at være i din liste?

en: Did you know? It's better to send fewer emails at higher frequencies. Become Premium and we'll ping your site each 15 minutes making sure your emails are sent smoothly at this frequency. [link]Send better with Premium.[/link]
da_DK: Vidste du, at det er bedre at sende færre e-mails ved en højere frekvens.
    Bliv Premium og vi pinger din hjemmeside hvert 15. minut, for at sikre dine nyhedsbreve, bliver afsendt hyppigt. [link]Afsend bedre med Premium.[/link]

en: Did you renew already?
da_DK: Har du allerede fornyet?

en: Disable it.
da_DK: Deaktiver.

en: Discover which links are the top hits in each newsletter. Find out which subscribers are your number one fans and get advanced details about them. [link]Get more data with Premium.[/link]
da_DK: Opdag hvilke links, der er tophits i hvert nyhedsbrev. Find ud af, hvilke abonnenter, der er dine største fans, og få avancerede detajer om den. [link]Få mere data med Premium.[/link]

en: Dismiss
da_DK: Afvis.

en: Display and insert options
da_DK: Vis og indsæt indstillinger

en: Display label within input:
da_DK: Vis etiket indenfor feltet:

en: Display labels in inputs
da_DK: Vis tekster i input-felter

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
da_DK: Ser nyhedsbrevet forkert ud? [link]Vis nyhedsbrevet i din browser.[/link]

en: Display...
da_DK: Vis

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
da_DK: Vi i toppen af nyhedsbrevet. Husk at indsætte link-tagget f.eks.: [link]Linket[/link]

en: Divider
da_DK: Opdeler

en: Divider Selection
da_DK: Valg af Divider

en: Dividers Selection
da_DK: Vælg Dividers

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
da_DK: Match ikke som et 'dato felt', hvis de fleste af kolonnens rækker, returnere den samme fejl.

en: Do nothing
da_DK: Gør intet

en: Do or do not. There is no try.
da_DK: Gør eller gør ikke. Der er ikke noget "prøv".

en: Do you want to install that version?
da_DK: Vil du installere den version?

en: Does it work? Try to connect.
da_DK: Virker det? Prøv at forbinde.

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
da_DK: For min sidebar-formular flere tilmeldinger end den i brevfoden? Det er på tide at finde ud a det.

en: Domain
da_DK: Domæne

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
da_DK: Glem ikke at indsætte: <br><br>[activation_link]Bekræft din tilmelding.[/activation_link]. <br><br>Valgfri: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
da_DK: Kan du ikke finde den tilføjelse, du eder efter? ? <a href="%s">Send den til os</a> via vores kontaktformular.

en: Don't send late
da_DK: Ikke afsende sent

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
da_DK: Send ikke til nuværende abonnenter, kun fremtidige.

en: Don't wait & send right now.
da_DK: Vent ikke & send med det samme.

en: Done
da_DK: Færdig

en: Download as .zip
da_DK: Download som .zip

en: Download original Photoshop file
da_DK: Download den oprindelige Photoshop fil

en: Download the Premium plugin.
da_DK: Download Premium.

en: Draft
da_DK: Skitse

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
da_DK: Træk og slip %1$stext, posts, dividers.%2$s Se på højre side!

en: Drag the widgets below into your newsletter.
da_DK: Træk nedenstående widgets ind i dit nyhedsbrev.

en: Drop files here
da_DK: Træk filer hertil

en: Drop your footer image here.
da_DK: Træk dit footer-billede her ind.

en: Drop your logo in this header.
da_DK: Træk dit logo ind i denne header.

en: Duplicate
da_DK: Dupliker

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
da_DK: Hver gang en af vore brugere glemmer at skrive en anmeldelse, dør der en kattekilling. Det er trist og gør ondt i hjertet på os. [link]Skriv din anmeldelse[/link] og red en kattekilling i dag.

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Edit Automatic latest content
da_DK: Rediger Automatisk seneste indhold

en: Edit Lists
da_DK: Rediger Lister

en: Edit custom field
da_DK: Rediger brugerdefineret felt

en: Edit display
da_DK: Rediger udseende

en: Edit field
da_DK: Rediger felt

en: Edit form
da_DK: Rediger formular

en: Edit lists
da_DK: Rediger lister

en: Edit name
da_DK: Rediger navn

en: Edit subscription page link
da_DK: Rediger tilmeldingssidens link

en: Edit text
da_DK: Rediger tekst

en: Edit your subscriber profile: %1$s
da_DK: Rediger din abonnent-profil: %1$s

en: Edit your subscription
da_DK: Rediger din tilmelding

en: Editing list %1$s
da_DK: Redigerer liste %1$s

en: Element has been deleted.
da_DK: Elementet blev slettet

en: Elements deleted
da_DK: Elementer slettet

en: Email
da_DK: E-mail

en: Email %1$s already exists.
da_DK: E-mail %1$s eksisterer allerede.

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Email Status
da_DK: Nyhedsbrev status

en: Email content
da_DK: E-mail indhold

en: Email notifications
da_DK: E-mail påmindelser

en: Email subject
da_DK: E-mail emne

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
da_DK: E-mailen bliver sendt til %1$s at %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
da_DK: Aktiver MailPoets Cron

en: Enable signup confirmation
da_DK: Aktiver tilmeldingsbekræftelse

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
da_DK: Aktiver dette for at vise MailPoets fejl. Vores support vil muligvis bede dig aktivere dette, hvis du spørger om hjælp.

en: Enabled
da_DK: Aktiveret

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
da_DK: Tving alle websteder til at sende med en unik AFSENDER e-mail adresse. Du behøver kun at konfigurere den automatiseret returhåndtering (Premium), SPF & DKIM én gang.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
da_DK: Indsæt de e-mail adresser der skal modtage notifikationer (adskil dem med komma)

en: Error Saving newsletter...
da_DK: Fejl under gemningen af nyhedsbrevet...

en: Error Sending Message <b><i>%s</i></b> to <b><i>%s</i></b>
da_DK: Fejl ved afsendelse af besked <b><i>%s</i></b> til <b><i>%s</i></b>

en: Error Validating the fields
da_DK: Fejl under validering af felterne

en: Error matching date.
da_DK: Fejl! datoerne matcher ikke.

en: Error when inserting emails.
da_DK: Fejl ved indsættelse af e-mails.

en: Error when inserting list.
da_DK: Fejl ved indsættelse af liste.

en: Excel for Windows
da_DK: Windows Excel

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
da_DK: Exit-popup vil komme frem, når din musemarker forlader vinduet.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
da_DK: Exit-popus er ikke kun moderne, der hjælper sandsynligvis også med at øge samtler og derfor booste markedsføring, tilmeldinger og salg. wBounce viser en inline popup før brugeren forlader dit site.

en: Export
da_DK: Eksporter

en: Export Subscribers
da_DK: Eksporter Abonnenter

en: Export confirmed subscribers only
da_DK: Eksporter kun bekræftede abonnenter

en: Export to CSV
da_DK: Eksporter til CSV

en: Exporting %1$s subscribers
da_DK: Eksporterer %1$s abonnenter

en: FROM email address for sites using this method
da_DK: FRA e-mail adresse for hjemmesider, der bruger denne metode

en: Failed Permanently
da_DK: Permanent fejl

en: Failed Send
da_DK: Fejl i udsendelse

en: February
da_DK: Februar

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
da_DK: Felt "%1$s" er påkrævet i tabellen "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
da_DK: Feltet "%1$s" skal være en gyldig e-mail.

en: Field's name:
da_DK: Feltet's navn:

en: File canceled.
da_DK: Fil fortrudt.

en: Fill out the form below so we can connect to it.
da_DK: Udfyld formularen så vi kan forbinde til den.

en: Filter
da_DK: Filtrer

en: Filter by status
da_DK: Filtrer på status

en: Filter by type
da_DK: Filtrer efter type

en: Final step: last details
da_DK: Afsluttende trin: De sidste detaljer

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
da_DK: Find ud af, hvad der sker med dine abonnenter, når de ankommer på dit site, takket være kampagne-tracking i Google Analytics.

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: First Time? See it in Action
da_DK: Første gang? Se det i praksis

en: First name
da_DK: Fornavn

en: First step: main details
da_DK: Første skridt: generelle detaljer.

en: First, set up a command on your server to visit our scheduled routines URL:
da_DK: Først, opsæt en kommando på din server for at besøge vores planlagte rutine URL:

en: Follow us and don't miss anything!
da_DK: Følg os og undgå at gå glip af noget!

en: Footer background
da_DK: Footer baggrund

en: Footer text
da_DK: Footer tekst

en: For %s per year, get 1 site covered with Premium.
da_DK: For %s pr. år, for du en side med Premium.

en: For %s per year, get 4 of your sites covered with Premium.
da_DK: For %s pr. år, får du 4 sider med Premium.

en: For %s per year, get all of your sites covered with Premium.
da_DK: For %s pr. år, får du alle dine sider med Premium.

en: For better control, you can set one cron job per routine
da_DK: For bedre kontrol, kan du opsætte et cron job pr. rutine

en: For example, "Spring email". [link]Read the guide.[/link]
da_DK: For eksempel, "Forårs e-mail". [link]Læs vejledningen[/link]

en: For other commands examples, check [link]this article[/link].
da_DK: For andre kommando eksempler, tjek [link]denne artikel[/link].

en: For your own use and never shown to your subscribers.
da_DK: Til dit eget brug, og bliver aldrig vist til dine abonnenter.

en: Forget about limits
da_DK: Glem alt om grænser

en: Four Sites
da_DK: Fire sider

en: Free
da_DK: Gratis

en: Friday
da_DK: Fredag

en: From
da_DK: Nej

en: Full name of current day
da_DK: Fulde navn af den aktuelle dag

en: Full name of current month
da_DK: Fulde navn af den aktuelle måned

en: Geeky Options
da_DK: Nørdet indstillinger

en: Get Help!
da_DK: Få Hjælp!

en: Get Premium now
da_DK: Køb Premium nu

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
da_DK: Hent [link]MailPoet Premium[/link] for at se linket.

en: Get all MS users
da_DK: Væld alle MS-brugere

en: Get faster support
da_DK: Få hurtigere support

en: Get it now!
da_DK: Hent det nu!

en: Get more themes
da_DK: Få flere temaer

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
da_DK: Få din spam-score med ét klik mens du designer dit nyhedsbrev, takket være [link]mail-tester[/link], vores eget populære interne værktøj.

en: Go Premium!
da_DK: Få Premium!

en: Go premium, you cannot send anymore!
da_DK: Opgrader til Premium. Du kan ikke længere sende!

en: Google Analytics Campaign
da_DK: Google Analytics Kampagne

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
da_DK: Har du et købsrelateret spørgsmål? [link]Kontakt os[/link].

en: Great, you'll never hear from us again!
da_DK: Storslået, du hører aldrig fra os igen!

en: HTTP error.
da_DK: HTTP fejl.

en: Have fun improving
da_DK: Hav det sjovt med at forbedre

en: Header background
da_DK: Header-baggrund

en: Heading 1
da_DK: Overskrift 1

en: Heading 2
da_DK: Overskrift 2

en: Heading 3
da_DK: Overskrift 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
da_DK: Hejsa!
    
    Hurraaa! Du har tilmeldt dig til vores hjemmeside.
    Vi vil gerne hvis du vil bekræfte din tilmelding til listen/listerne: [lists_to_confirm] ved at klikke på linket nedenfor: 
    
    [activation_link]Klik her for at aktivere din tilmelding.[/activation_link]
    
    Takker,
    
    Holdet bag!

en: Help yourself. Or let us help you.
da_DK: Hjælp dig selv, eller lad os hjælpe dig.

en: Here is an example of a command to setup on your server:
da_DK: Her er et eksempel på en komando til at lave setup på din server:

en: Here is the list of bounced emails.
da_DK: Her er en liste over returneret e-mails.

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
da_DK: Hey! %1$s har en opdatering (version %2$s), <a href="%3$s">klik her for at opdatere</a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
da_DK: Hey! Vi har et hurtigt spørgsmål til dig:

en: Hide
da_DK: Skjul

en: Hide display options
da_DK: Skjul udseende indstillinger

en: Hide this message
da_DK: Skjul denne besked

en: Hide!
da_DK: Skjul!

en: Horizontal line
da_DK: Vandret linje

en: Hostname
da_DK: Værtsnavn

en: Hover your mouse over the bars to discover the forms' names.
da_DK: Hold musen over for at se navnene

en: How about a new list?
da_DK: Hvad med en ny liste?

en: How do you want to import?
da_DK: Hvordan vil du importere?

en: How does it work?
da_DK: Hvordan fungerer det?

en: How spammy is this newsletter?
da_DK: Hvor "spammy" er dette nyhedsbrev?

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
da_DK: Dav,
    
    Abonnenten %1$s har lige abonneret på din liste '%2$s'.
    
    Hilsen,
    
    MailPoet-plugin'et

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
da_DK: Dav,
    
    Abonnenten %1$s har lige afmeldig fra din liste '%2$s'
    
    Hilsen,
    
    MailPoet-plugin'et

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
da_DK: Jeg tilføjer et cron job på min server, der bliver udført med den frekvens jeg ønsker. Læs om [link]at tilføje et cron job selv[/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
da_DK: Jeg er Premium bruger, MailPoet.com vil sikre, at mine nyhedsbreve bliver afsendt til siden.

en: IO error.
da_DK: IO fejl

en: IP address
da_DK: IP adresse

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
da_DK: Hvis jeg vil, kan jeg [link]tilføje endnu et cron job[/link], for at forøge frekvensen.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
da_DK: Hvis jeg vil kan jeg [link]tilføje endnu et cron job[/link] for at forøge afsendings frekvensen.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
da_DK: Hvis et tema med det samme navn eksisterer, så overskriv det.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
da_DK: Hvis svaret er "nej", så se dig selv som "spammer".

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
da_DK: Hvis du bekræfter skift af tema, vil det overskrive din header, footer, opdeler og formatering.

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
da_DK: Hvis du bekræfter dette, vil alle dine MailPoet-data blive slettet (nyhedsbreve, temaer, statistikker, lister, abonnenter, osv.)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
da_DK: Hvis du har det problem, er dette din løsning. Det er også helt gratis.

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
da_DK: Hvis du lader dette område stå tomt, vil det ikke blive vist, når du sender nyhedsbrevet

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
da_DK: Hvis du for nyligt, med succes, har udsendt en masse nyhedsbreve, kan fejlene også skyldes begrænsninger på din mailserver.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
da_DK: Hvis du vil bruge en Gmail-adresse, skal du sende via Gmail. Tjek <a id="tip-send-with" href="%s">indstillinger for afsendelse</a>.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
da_DK: Hvis du ønsker at benytte alle uploaderens features, såsom at uploade flere filer ad gangen, så opgrader venligst til  lighttpd 1.5.

en: Ignore column...
da_DK: Ignorer kolonne

en: Ignore current subscribers
da_DK: Ignorer nuværende abonnenter

en: Image
da_DK: Billede

en: Image Parameters
da_DK: Billedparametre

en: Image alignment
da_DK: Billedejustering

en: Image has been deleted.
da_DK: Billedet blev slettet.

en: Image selection has been saved.
da_DK: Valgte billede(r) blev gemt.

en: Image selection has not been saved.
da_DK: Billede(r) er ikke gemt.

en: Image width
da_DK: Billede bredde

en: Images
da_DK: Billeder

en: Import
da_DK: Importer

en: Import "%1$s" as date field
da_DK: Importer "%1$s" som dato felt

en: Import Subscribers
da_DK: Importer Abonnenter

en: Import as "%1$s"
da_DK: Import som "%1$s"

en: Import from %1$s
da_DK: Importer fra %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
da_DK: Import fra plugin %1$s blev aflyst.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
da_DK: Import fra plugin %1$s er gennemført.

en: Import subscribers from plugins
da_DK: Importer abonnenter fra plugins

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
da_DK: Importer de %1$s abonnenter fra plugin'et: %2$s

en: Important plugin updates
da_DK: Vigtige opdateringer af plugins

en: Improve your spam score. Mailpoet can sign all your emails with DKIM. [link]Read more.[/link]
da_DK: Få en bedre SPAM score. MailPoet kan signere alle dine emails med DKIM. 
    [link]Læs mere.[/link]

en: In Queue
da_DK: I kø

en: In a few minutes, you'll see the time of our last visit here.
da_DK: Om få minuter vil du kunne se tiden for det sidste besøg her.

en: In queue
da_DK: I kø

en: Include author
da_DK: Medtag forfatter

en: Include categories
da_DK: Inkluder kategorier

en: Includes: %1$s
da_DK: Inkluderer: %1$s

en: Increase your subscribers
da_DK: Forøg antallet af abonnenter

en: Industry
da_DK: Industri

en: Information is missing.
da_DK: Manglende information.

en: Insert Subscription Form
da_DK: Indsæt tilmeldingsformular

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
da_DK: Indsæt [newsletter:total] for at vise antallet af indlæg, [newsletter:post_title] for at vise de seneste indlægs titler og [newsletter:number]  for at vise nummeret på nyhedsbrevet.

en: Insert block here
da_DK: Indsæt blok her

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
da_DK: Indsæt dynamisk data om dine abonnenter, nyhedsbrevet, datoen i dag osv.

en: Insert form
da_DK: Indsæt formular

en: Insert selected
da_DK: Indsæt valgte

en: Inserting selected articles...
da_DK: Indsætter valgte artikler...

en: Install Themes
da_DK: Installer Temaer

en: Install from WordPress.org
da_DK: Installer fra WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
da_DK: Installerer MailPoet Newsletter Premium plugin

en: Installing MailPoet Premium Version
da_DK: Installere MailPoet Premium

en: Investigate your top subscribers
da_DK: Undersøg din læsere

en: Is this field mandatory?
da_DK: Er dette felt tvunget?

en: Issue number
da_DK: Nyhedsbrev nummer

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
da_DK: Øv, det virker ikke altid præcis som vi forventer, gør det vel? Vi har et [link]dedikeret support website[/link] med dokumentation og et support ticket system.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
da_DK: Det ser ud til din widget er blevet slettet fra [link]widgets[/link].

en: It's free, and has proven popular with our users.
da_DK: Det er gratis og har vist sig at være populært blandt vores brugere.

en: January
da_DK: Januar

en: July
da_DK: Juli

en: June
da_DK: Juni

en: Keep this plugin essentially free
da_DK: Behold hovedsageligt dette plugin gratis

en: Label:
da_DK: Etiket:

en: Last
da_DK: Sidste

en: Last 180 days
da_DK: Sidste 180 dage

en: Last 30 days
da_DK: Sidste 30 dage

en: Last 365 days
da_DK: Sidste 365 dage

en: Last 7 days
da_DK: Sidste 7 dage

en: Last 90 days
da_DK: Sidste 90 dage

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Last click
da_DK: Senest klikket

en: Last month
da_DK: Sidste måned

en: Last name
da_DK: Efternavn

en: Last open
da_DK: Senest åbnet

en: Last updated: %1$s
da_DK: Sidst opdateret: %1$s

en: Last visit was %1$s minute ago.
da_DK: Sidste besøg var for %1$s minut siden.

en: Last visit was %1$s minutes ago.
da_DK: Sidste besøg var for %1$s minutter siden.

en: Last visit was a few seconds ago.
da_DK: Sidste besøg var for nogle sekunder siden.

en: Latest batch was sent %1$s ago.
da_DK: Sidste udsendelse skete for %1$s siden.

en: Latest content already sent.
da_DK: Seneste indlæg er allerede sendt.

en: Latest post title
da_DK: Seneste indlægstitel

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
da_DK: Leaky Paywall er et Premium plugin til at placere indhold bag en betalingsmur. Denne tilføjelse håndterer dine kunders abonnementer.

en: Learn more.
da_DK: Lær mere.

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
da_DK: Lad denne indstilling blive på Ja. Kun en meget lille gruppe servere beder om at Autentificering bliver slået fra.

en: Let subscribers select their lists:
da_DK: Lad abonnenter vælge deres lister:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
da_DK: Lad plugin'et fjerne de <strong>returneret og ugyldige e-mail adresser</strong> automatisk. [link]Se guiden.[/link]

en: Let us configure it
da_DK: Lad os konfigurere det

en: Letters only
da_DK: Kun bogstaver

en: Line is empty
da_DK: Linjen er tom

en: Link to browser version
da_DK: Link til browserversion

en: List "%1$s" has been deleted.
da_DK: Liste "%1$s" er blevet slettet.

en: List "%1$s" has been duplicated.
da_DK: Liste "%1$s" er blevet duplikeret.

en: List "%1$s" has been synchronised.
da_DK: Listen "%1$s" er blevet synkroniseret.

en: List created based on a newsletter segment.
da_DK: Liste skabt på basis af et nyhedsbrevs segment

en: List has been updated.
da_DK: Listen er blevet opdateret.

en: List of fields to export
da_DK: Liste af felter der skal eksporteres

en: List of forms
da_DK: Liste af formularer

en: List selection
da_DK: Listevalg:

en: Lists
da_DK: Lister

en: Lists and Subscribers
da_DK: Lister og Abonnenter

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
da_DK: Lister, abonnenten var tilmeldt.

en: Loading more Results...
da_DK: Indlæser flere resultater...

en: Loading results...
da_DK: Loader...

en: Loading...
da_DK: Loader...

en: Local time is <code>%1$s</code>
da_DK: Lokal tid er <code>%1$s</code>

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
da_DK: Leder du efter en hurtigere måde at sende på? [link]Læse mere[/link] om at sende med en professionel SMTP.

en: Looking for answers? Why such and such campaign worked so well? Which is your most efficient subscription form? Get a clear picture with our brand new stats dashboard! [link]Get the stats dashboard in Premium.[/link]
da_DK: Kigger du efter svar? Hvorfor den eller den kampagne virkede så godt? Hvilken tilmeldingsformular er din mest effektive? Få et klart overblik med vores spritnye statistik-dashboard. [link]Få statistik-dashboard'et i Premium.[/link]

en: Love kittens?
da_DK: Elsker kattekillinger?

en: MailPoet Subscription Form
da_DK: MailPoet tilmeldingsformular

en: MailPoet Version
da_DK: MailPoet version

en: MailPoet Version:
da_DK: MailPoet version:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
da_DK: MailPoet kan ikke geninstalleres, fordi folderen <em>wp-content/uploads/wysija</em> skal være skrivbar. Fiks rettighederne og geninstaller.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
da_DK: MailPoet er blevet geninstalleret med samme version. Indstilliner og data er blevet slettet.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
da_DK: MailPoet er blevet afinstalleret. Dit site er nu blevet renset for MailPoet.

en: MailPoet page
da_DK: Mailpoet side

en: MailPoet says:
da_DK: MailPoet siger:

en: MailPoet.com can visit your site every 15 minutes, just like a "cron job", to make sure your emails are being sent on time.
da_DK: MailPoet.com kan besøge dit websted hver 15 minut, akkurat som et  "cron job", for at sikre, at dine emails bliver afsendt til tiden.

en: Mailbox Full
da_DK: Indbakken er fyldt

en: Mailbox not available
da_DK: Indbakke er ikke tilgængelig

en: March
da_DK: Marts

en: Match data
da_DK: Sammenlign data

en: Maximum of posts to show
da_DK: Maksimale indlæg der skal vises

en: Maximum upload file size: %d%s
da_DK: Maximum upload fil størrelse: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
da_DK: Maksimal filstørrelse der kan sendes. %d%s.

en: May
da_DK: Maj

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
da_DK: Hukommelse opbrugt. Prøv venligst en anden, mindre fil.

en: Message delayed
da_DK: Besked forsinket

en: Method set by the network admin.
da_DK: Metode valgt af netværksadministratoren.

en: Modified On
da_DK: Ændret den

en: Modify
da_DK: Ændr

en: Module
da_DK: Modul

en: Monday
da_DK: Mandag

en: Monitor everything with more stats
da_DK: Overvåg alting med endnu flere statistikker

en: Month
da_DK: Måned

en: Month (January, February,...)
da_DK: Måned (januar, februar, ...)

en: Monthly
da_DK: Månedlig

en: Monthly routine starts in:
da_DK: Månedlig rutine starter om:

en: Moreover, MailPoet checks every 15 minutes your site, <strong>just like a "cron" job</strong>, to make sure your emails are being sent on time. No setup involved!
da_DK: Ydermere så tjekker MailPoet dit site hvert kvarter, <strong>præcis som et "cron"-job</strong>, for at sikre at dine mails bliver sendt i tide. Ingen konfiguration involveret!

en: Move to list
da_DK: Flyt til liste

en: Multisite ready.
da_DK: Klar til multisider.

en: My first list
da_DK: Min første liste

en: My rating: %1$s
da_DK: Min vurdering: %1$s

en: N/A
da_DK: Ikke gyldig

en: Name
da_DK: Navn

en: Name & email of yourself or your company.
da_DK: Navn og e-mailadresse på dig selv eller dit firma.

en: Need help?
da_DK: Brug for hjælp?

en: Network's Default Sending Method
da_DK: Netværkets Standard sendemetode

en: Network's Method
da_DK: Netværksmetode

en: Never opened or clicked
da_DK: Aldrig åbnet eller klikket

en: New Form
da_DK: Ny formular

en: New form
da_DK: Ny formular

en: New list
da_DK: Ny liste

en: New subscriber to %1$s
da_DK: Ny abonnent til %1$s

en: News from us, the team
da_DK: Nyheder fra os, holdet

en: Newsletter
da_DK: Nyhedsbrev

en: Newsletter Images
da_DK: Nyhedsbrev billeder

en: Newsletter Pro (by Satollo)
da_DK: Newsletter Pro (af Satollo)

en: Newsletter Subject
da_DK: Nyhedsbrevets emne

en: Newsletter can't be deleted.
da_DK: Nyhedsbrevet kan ikke slettes.

en: Newsletter deleted.
da_DK: Nyhedsbrev slettet.

en: Newsletter has been saved as a draft.
da_DK: Nyhedsbrevet blev gemt som en kladde.

en: Newsletter has been saved.
da_DK: Nyhedsbrevet er blevet gemt.

en: Newsletter has been scheduled.
da_DK: Nyhedsbrevet er planlagt til afsendelse.

en: Newsletter profile has been updated.
da_DK: Nyhedsbrevsprofilen blev opdateret.

en: Newsletter successfully created.
da_DK: Nyhedsbrevet blev oprettet.

en: Newsletters
da_DK: Nyhedsbreve

en: Newsletters (by Tribulant)
da_DK: Newsletters (af Tribulant)

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
da_DK: Nyhedsbreve er allerede ved at blive udsendt. Dit seneste nyhedsbrev vil blive sendt bagefter.

en: Next &gt;
da_DK: Næste &gt;

en: Next send out in %1$s
da_DK: Næste udsendelse om %1$s

en: Next send out on %1$s
da_DK: Næste udsendelse %1$s

en: Next step
da_DK: Næste trin

en: Next try in %s minutes.
da_DK: Næste forsøg om %s minutter.

en: No
da_DK: Nej

en: No Results were found
da_DK: Der blev ikke fundet nogle resultater

en: No email sent.
da_DK: Ingen mail sendt.

en: No list specified
da_DK: Ingen liste valgt

en: No more limits of 2000 subscribers
da_DK: Ikke længere en grænse på 2.000 abonnenter

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
da_DK: Ingen abonnent fundet, sandsynligvis fordi pågældende er blevet slettet.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
da_DK: Nej tak! Jeg har nok besøgende på mit site. Deres besøg vil automatisk trigge MailPoets cron.

en: No, thanks!
da_DK: Nej tak!

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
da_DK: Hvis ingen af dine e-mails i køen er blevet sendt, så aktiver denne funktion.

en: Not Configured!
da_DK: Ikke konfigureret!

en: Not active.
da_DK: Inaktiv.

en: Not good at matching colors? Don't worry, we work with top notch designers to provide you plenty of themes, the newest are Premium exclusives. [link]Get more themes in Premium.[/link]
da_DK: Svært ved at matche farver? Du skal ikke bekymre dig, vi arbejder med topdesignere for at give dig masser af temaer. De nyeste er eksklusive til Premium. [link]Få flere temaer i Premium.[/link]

en: Not sent
da_DK: Ikke afsendt

en: Not sent yet.
da_DK: Endnu ikke afsendt.

en: Note:
da_DK: Notat:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
da_DK: Bemærk: Se hvad abonnenten har åbnet og klikket på, med vores [link]Premium version.[/link]

en: Nothing
da_DK: Ingenting

en: Number of lines:
da_DK: Antal linjer:

en: Numbers only
da_DK: Kun tal

en: October
da_DK: Oktober

en: Ok, I've set it up
da_DK: Ok, jeg har opsat det

en: Once a week
da_DK: En gang om ugen

en: Once every 28 days
da_DK: En gang hver 28'ende dag

en: Once every fifteen minutes
da_DK: En gang hvert femtende minut

en: Once every five minutes
da_DK: En gang hvert femte minut

en: Once every minute
da_DK: Én gang i minuttet

en: Once every ten minutes
da_DK: En gang hvert tiende minut

en: Once every thirty minutes
da_DK: En gang hver halve time

en: Once every two hours
da_DK: En gang hver anden time

en: Once every two minutes
da_DK: En gang hvert andet minut

en: One configuration for all sites
da_DK: En konfiguration for alle sider

en: One email has been sent. | %d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
da_DK[0]: En mail er blevet sendt.
da_DK[1]: %d mails sendt til ubekræftede abonnenter

en: One less subscriber to %1$s
da_DK: En abonnent mindre til %1$s

en: One quick question...
da_DK: Et hurtigt spørsgsmål...

en: Oops! There are no newsletters to display.
da_DK: Ups! Der er ingen nyhedsbreve at vise.

en: Oops! We can't connect to MailPoet's server right now. We might be down or you're behind a proxy or firewall.
da_DK: Ups! Vi kan ikke forbinde til MailPoet's server lige nu. Vi er muligvis nede eller også er du bag en proxy eller firewall.

en: Oops! We could not add you!
da_DK: Ups! vi kunne ikke tilføje dig!

en: Oops! You're already subscribed.
da_DK: Ups! Du er allerede tilmeldt.

en: Open rate (based on received newsletters)
da_DK: Åbnet ratio (baseret på modtaget nyhedsbreve)

en: Open, clicks, unsubscribed
da_DK: Åbnede, klikkede, frameldte

en: Opened
da_DK: Åbnet

en: Opened & Clicked
da_DK: Åbnet og klikket i

en: Opened & Unsubscribed
da_DK: Åbnet og afmeldt

en: Opened date
da_DK: Åbnet dato

en: Opened newsletters
da_DK: Åbnede nyhedsbreve

en: Opened only
da_DK: Kun åbnet

en: Opens
da_DK: Åbninger

en: Opps! Something goes wrong while activating Mailpoet cron.
da_DK: Ups! Noget går galt ved aktivering af MailPoet cron.

en: Opps! Something goes wrong while deactivating Mailpoet cron.
da_DK: Ups! Noget går galt ved deaktivering af MailPoet cron.

en: Opps, something goes wrong.
da_DK: Ups, noget går galt.

en: Or ask your webmaster for help!
da_DK: Eller bed din webmaster om hjælp!

en: Order:
da_DK: Rækkefølge:

en: Ordering
da_DK: Sortering

en: Our international and friendly team will help you optimize your settings in details, and make sure you're all good to go. We answer questions under 10h on average. Pretty fast!
da_DK: Vores internationale og venlige team vil hjælpe dig med at optimere dine indstillinger i detaljer, og sikre at din konfiguration er optimal. Vi svarer gennemsnitligt på henvendelser på under 10 timer. Pænt hurtigt!

en: Our toolbar doesn't load?
da_DK: Vores værktøjslinie kan ikke hentes

en: POP3 without imap extension
da_DK: POP3 uden imap udvidelse

en: Page %1$s
da_DK: Side %1$s

en: Page does not exist.
da_DK: Siden findes ikke.

en: Page is not accessible.
da_DK: Siden er ikke tilgængelig.

en: Pages
da_DK: Sider

en: Password
da_DK: Kodeord

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
da_DK: Indsæt denne shortcode på en side, for at vise en liste af tidligere nyhedsbreve.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
da_DK: Indsæt denne shortcode på en side eller i et indlæg, for at vise hvor mange bekræftet abonnenter der er registreret.

en: Paused
da_DK: Pause

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
da_DK: Telefonnummer (+,-,#,(,) og mellemrum er tilladt)

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
da_DK: Photoshop-fil er tilgængelig som en del af [link]Premium mulighederne[/link].

en: Pick a date
da_DK: Væg en dato

en: Pick a list
da_DK: Vælg en liste

en: Pick one or many lists
da_DK: Vælg en eller flere lister

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
da_DK: Vælg den liste som du vil importere disse abonnenter til.

en: Pick your prefered configuration?
da_DK: Vælg din foretrukne konfiguration?

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
da_DK: Kontakt din web hotel udbyder eller netværks administrator for at rette dette

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
da_DK: Slet <%= chars %> tegn<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
da_DK: Indtast <%= chars %> flere tegn<%= plural %>

en: Please enter first name
da_DK: Indtast venligst fornavn

en: Please enter last name
da_DK: Indtast venligst efternavn

en: Please make a selection first!
da_DK: Vælg venligst noget først

en: Please select a newsletter.
da_DK: Vælg venligst et nyhedsbrev.

en: Please select an article.
da_DK: Vælg en artikel.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
da_DK: Prøv venligst at uploade denne fil med %1$sbrowser uploader%2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
da_DK: Du skal opdatere din WordPress installation til den seneste version, så du kan bruge den nyeste upload funktion

en: Please verify your link to this page.
da_DK: Bekræft venligst dit link til denne side.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
da_DK: Bekræft venligst din e-mail konfiguration og vær sikker på, at du kan udsende en prøve dette nyhedsbrev.

en: Position your mouse over the image to the left.
da_DK: Placer musen over billedet til venstre.

en: Post Notifications
da_DK: Indlægsnotifikation

en: Post Selection
da_DK: Indlæg valgt

en: Post type
da_DK: Indlægstype

en: Posts
da_DK: Indlæg

en: Preceded by:
da_DK: Kommer efter:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
da_DK: Der er ingen Premium licens for dit website. Køb det [link]her[/link].

en: Premium users get visited every 5 minutes.
da_DK: Premium brugere bliver besøgt hver 5 minut.

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
da_DK: Brugere af Premium versionen sparer 20% med kuponkoden: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
da_DK: Brugere af Premium versionen får 20% rabat med denne kuponkode: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
da_DK: Brugere af Premium versionen får 25% rabat med denne kuponkode: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
da_DK: Premium versionen er aktiv på dit website

en: Preselect today's date:
da_DK: Forvælg i dag:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
da_DK: Forhindre folk i at blive tilmeldt din liste, uden samtykke, denne mulighed sikre dette.

en: Preview in new tab
da_DK: Vis preview i ny fane

en: Preview page
da_DK: Preview side

en: Preview without images
da_DK: Vis preview uden billeder

en: Process bounce handling now!
da_DK: Start returhåndtering nu!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
da_DK: Processen genopfrisket for at undgå et muligt tab af forbindelse.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
da_DK: Processen genopfrisket for at undgå en tidsbegrænsning.

en: Purchase
da_DK: Køb

en: Purchase the premium version.
da_DK: Køb premium versionen

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
da_DK: Placer en formular i øverste eller nederste bjælke på din hjemmeside eller i en pæn box i dine posts med GetConversions gratis plugin. Forbind dem med MailPoet med denne add-on.<br/></br>Få 30% rabat på Premium versionen af deres add-on ved at klikke <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">her</a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
da_DK: Sæt en tilmeldelsesformular i en popup, footer bar eller slide-in for at tilføje abonnenter med dette Premium-plugin

en: Queue is empty!
da_DK: Køen er tom!

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
da_DK: Skal hurtige tilmeldingsformularer til dine MailPoet mailing-lister med den styrke og fleksibilitet, som Ninja Forms tilbyder.

en: Radio buttons
da_DK: Radio knapper

en: Random text or HTML
da_DK: Tilfældig tekst eller HTML

en: Random text or instructions
da_DK: Tilfældig tekst eller instruktion

en: Rate
da_DK: Bedøm

en: Rates
da_DK: Ratio

en: Reach their inboxes
da_DK: Nå frem til deres indboks

en: Read More
da_DK: Læs mere

en: Read documentation
da_DK: Læs dokumentation

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Read more.
da_DK: Læs mere.

en: Read online.
da_DK: Læs online.

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
da_DK: Læs vores simple og nemme [link]vilkår og betingelser.[/link]

en: Refresh the page you current are!
da_DK: Genindlæs siden!

en: Registration is disabled on this site.
da_DK: Registrering er ikke aktivt på denne hjemmeside.

en: Reinstall
da_DK: Geninstaller

en: Reinstall MailPoet?
da_DK: Geninstaller MailPoet?

en: Reinstall from scratch
da_DK: Geninstaller fra bunden

en: Reinstall now...
da_DK: Geninstaller nu...

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Remove from all lists
da_DK: Fjern fra alle lister

en: Remove from list
da_DK: Fjern fra liste

en: Remove from the queue
da_DK: Fjern fra køen

en: Remove image
da_DK: Fjern billede

en: Remove link
da_DK: Fjern link

en: Remove text
da_DK: Fjern tekst

en: Remove the 2000 subscribers limit of the free version, and send to as many subscribers as you wish. [link]Get rid of that limit![/link]
da_DK: Fjern grænsen på 2.000 abonnenter og send til så mange abonnenter, som du har lyst til. [link]Fjern den begrænsning![/link]

en: Renew my license now.
da_DK: Forny min licens nu.

en: Renew now.
da_DK: Forny nu.

en: Reply-to
da_DK: Svar-til

en: Reply-to name & email
da_DK: Svar-til navn & e-mail adresse

en: Request successful
da_DK: Forespørgsel godkendt

en: Resend confirmation email
da_DK: Gensend bekræftelses-mail

en: Resume
da_DK: Genoptag

en: Return to MailPoet
da_DK: Tilbage til MailPoet

en: Roles and permissions
da_DK: Roller og tilladelser

en: SMTP Hostname
da_DK: SMTP Værtsnavn

en: SPF and DKIM
da_DK: SPF og DKIM

en: Saturday
da_DK: Lørdag

en: Save
da_DK: Gem

en: Save & close
da_DK: Gem & luk

en: Save and reactivate
da_DK: Gem og genaktiver

en: Save as draft and close
da_DK: Gem som kladde og luk

en: Save changes
da_DK: Gem ændringer

en: Save settings
da_DK: Gem indstillinger

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
da_DK: Gemt! Tilføj denne formular i en [link_widget]widget[/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
da_DK: Gemt! Ændringer er allerede aktive i din widget.

en: Saved.
da_DK: Gemt.

en: Saving default style...
da_DK: Gemmer standard formatering...

en: Saving form...
da_DK: Gemmer formularen...

en: Saving newsletter...
da_DK: Gemmer nyhedsbrev...

en: Schedule
da_DK: Planlægning

en: Schedule it
da_DK: Planlæg afsendelse

en: Scheduled
da_DK: Planlagt til afsendelse

en: Scheduled to be sent in %1$s
da_DK: Planlagt til afsendelse om %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
da_DK: Planlagt til afsendelse %1$s

en: Search
da_DK: Søg

en: Search newsletters
da_DK: Søg i Nyhedsbreve

en: Search recipients
da_DK: Søg modtagere

en: Search subscribers
da_DK: Søg i abonnenter

en: Searching...
da_DK: Søger...

en: Second step:  "%1$s"
da_DK: 2. trin: "%1$s"

en: Secure connection
da_DK: Sikker forbindelse

en: Secure connection(SSL)
da_DK: Sikker forbindelse (SSL)

en: Security Problem
da_DK: Sikkerhedsproblem

en: Security error.
da_DK: Sikkerhedsfejl.

en: Security failure during request
da_DK: Sikkerhedsfejl under forespørgsel

en: See detailed stats
da_DK: Se detaljeret statistik

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
da_DK: Se dine top-nyhedsbreve, top-abonnenter, top-links, top-lister og top-domæner på én skærm. Kan du slå dine tidligere nyhedsbreve?

en: Segment of %1$s
da_DK: Segment på %1$s

en: Select
da_DK: Dropned

en: Select Files
da_DK: Vælg Filer

en: Select a field type:
da_DK: Vælg felt type:

en: Select a form:
da_DK: Vælg en formular:

en: Select all %1$s subscribers.
da_DK: Vælg alle %1$s abonnenter

en: Select at least 1 subscriber!
da_DK: Vælg mindst 1 abonnent

en: Select list(s):
da_DK: Vælg liste(r):

en: Select the list you want to add:
da_DK: Vælg den liste du vil tilføje:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
da_DK: Vælg siden hvor abonnentens profil skal vises.

en: Select your industry.
da_DK: Vælg din industri

en: Select...
da_DK: Vælg...

en: Selection options
da_DK: Valgmuligheder

en: Self-signed certificates
da_DK: Selvsigneret certifikater

en: Send Process
da_DK: Udsendelses Process

en: Send a test mail
da_DK: Send et prøve nyhedsbrev

en: Send at a higher frequency
da_DK: Send med en hyppigere frekvens

en: Send immediately.
da_DK: Send med det samme.

en: Send later
da_DK: Send senere

en: Send like a PRO and keep your server's sending reputation HIGH. Thanks to our advanced list cleaning tool, you can finally avoid sending to old or invalid email addresses. [link]Keep your list clean with Premium.[/link]
da_DK: Send som en PRO og hold din servers afsender-renommé HØJT. Takket være vores avanceret liste-rense-værktøj, kan du endelig undgå at sende til gamle eller ugyldige mail-adresser. [link]Hold dine lister rene med Premium.[/link]

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
da_DK: Send med en professionel SMTP udbyder, et godt valg for store og små lister. Vi har forhandlet kampagnetilbud med et par udbydere for dig.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
da_DK: Send dig selv et par prøve nyhedsbreve, for at bekræfte hvilke metoder, der virker på din server.

en: Sender
da_DK: Afsender

en: Sender of notifications
da_DK: Afsender af notifikatoner

en: Sending
da_DK: Sender

en: Sending a test email
da_DK: Sender en prøve e-mail

en: Sending batch of emails...
da_DK: Sender

en: Sending has resumed.
da_DK: Afsendelse er genoptaget.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
da_DK: Afsendes straks nogen tilmeldes mailinglisten %1$s

en: Sending is now paused.
da_DK: Afsendelse er indstillet

en: Sending per event
da_DK: Udsendes ved begivenhed

en: Sending preview...
da_DK: Sender preview...

en: Sending routine starts in:
da_DK: Afsend rutine starter om:

en: Sending suspended.
da_DK: Afsendelse udsat.

en: Sendmail path
da_DK: Sendmail sti

en: Sent
da_DK: Sendt

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
da_DK: Sendte %2$s efter en ny bruger er tilføjet til din side som %1$s.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
da_DK: Afsendes %2$s efter at nogen tilmeldes mailinglisten %1$s

en: Sent On
da_DK: Sendt den

en: Sent daily at %1$s.
da_DK: Udsendes dagligt %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
da_DK: Sendt straks efter en ny bruger er tilføjet til din webside som %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
da_DK: Udsendes månedligt %1$s %2$s kl. %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
da_DK: Udsendes månedligt, d. %1$s kl. %2$s

en: Sent on
da_DK: Sendt den

en: Sent to %1$s out of %2$s
da_DK: Sendt til %1$s ud af %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
da_DK: Sendt til %1$s abonnenter.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
da_DK: Udsendes ugentligt %1$s kl. %2$s

en: Server side cron setup
da_DK: Server side cron opsætning

en: Set as default style.
da_DK: Vælg en standard formatering.

en: Set up [link]your own cron job[/link] instead.
da_DK: Opsæt [link]dit eget cron job[/link] i stedet.

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Share anonymous data
da_DK: Del anonyme data

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
da_DK: Del anonyme data og hjælp os til at forbedre vores plug-in [link]Læs mere[/link].

en: Share your data
da_DK: Del dine data

en: Shortcode to display total number of subscribers
da_DK: Shortcode til at vise total antal af abonnenter

en: Show
da_DK: Vis

en: Show all months
da_DK: Vis alle måneder

en: Show all themes
da_DK: Vis alle temaer

en: Show display options
da_DK: Vis udseende indstillinger

en: Show divider between posts
da_DK: Vis adskiller mellem indlæg

en: Single Site
da_DK: En side

en: Size:
da_DK: Størrelse:

en: Skip the queue, go straight to our priority inbox. [link]Get faster support with Premium.[/link]
da_DK: Spring køen over og gå direkte til vores prioritets-indbakke. [link]Få hurtigere support med Premium.[/link]

en: Social Bookmark Selection
da_DK: Valg af Sociale Bookmarks

en: Social bookmarks
da_DK: Sociale bookmarks

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
da_DK: Beklager, du har opbrugt din lagerplads (%s MB).

en: Sort by
da_DK: Sorter efter

en: Spam filters love DKIM
da_DK: Spam-filtre elsker DKIM

en: Spam test results
da_DK: Spam test resultater.

en: Split subscribers into %1$s pages.
da_DK: Del abonnenter op på %1$s sider.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
da_DK: Er der firkanter eller underlige karakterer vist i dine e-mails? Vælg den kodning, der svarer til dit sprog.

en: Standard Newsletters
da_DK: Standard Nyhedsbreve

en: Standard newsletter
da_DK: Standard nyhedsbrev

en: Statistics
da_DK: Statistik

en: Stats
da_DK: Statistik

en: Stats : %1$s
da_DK: Stats: %1$s

en: Stats dashboard
da_DK: Statistik oversigt

en: Stats of clicked links for each newsletter
da_DK: Statistik over klik for hvert enkelt nyhedsbrev

en: Stay up to date! Subscribe to our newsletters
da_DK: Hold dig opdateret, Meld dig til vores nyhedsbrev.

en: Step %1$s
da_DK: Trin %1$s

en: Step 1:
da_DK: Skridt 1:

en: Step 2:
da_DK: Skridt 2:

en: Step 3:
da_DK: Trin 3:

en: Step 4:
da_DK: Trin 4:

en: Still having doubts about our product and our team of 9? No stress, we're confident enough to give you 30 days to try it out. We'll refund you in an instant if you are not happy. [link]Become Premium now without stress.[/link]
da_DK: Har du stadig tvivl om vores produkt over vores team på nu personer? Tag det roligt, vi er sikre nok til at give dig 30 dage til at prøve Premium i. Vi giver dig øjeblikkeligt pengene tlbage, hvis du ikke er tilfreds. [link]Opgrader til Premium nu - uden stress.[/link]

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
da_DK: Blokér ugyldige robot-tilmeldinger med WangGuard, der er en gratis godkendelsestjeneste og plugin.

en: Styles
da_DK: Formatering

en: Styles could not be saved
da_DK: Formatering kunne ikke gemmes

en: Styles have been saved
da_DK: Formatering er gemt

en: Subject
da_DK: Emne

en: Subject line
da_DK: Emnelinje

en: Submit
da_DK: Send

en: Subscribe in comments
da_DK: Abonner på kommentarer

en: Subscribe in registration form
da_DK: Tilmeld i registreringsformularen

en: Subscribe to our Newsletter
da_DK: Tilmeld dig vores Nyhedsbrev

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
da_DK: Abonner på vores nyhedsbrev og bliv en af vores [total_subscribers] abonnenter.

en: Subscribe to our newsletters
da_DK: Abonner på vores nyhedsbreve

en: Subscribe!
da_DK: Tilmeld!

en: Subscribed
da_DK: Tilmeldt

en: Subscribed on
da_DK: Tilmeldt

en: Subscribed since
da_DK: Tilmeldt siden

en: Subscriber
da_DK: Abonnent

en: Subscriber Status
da_DK: Abonnent Status

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
da_DK: Abonnent eksisterer allerede. [link]Klik for at redigere[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
da_DK: Abonnenten er blevet ændret. [link]Rediger igen[/link].

en: Subscriber has been saved.
da_DK: Abonnenten blev gemt.

en: Subscriber has not been modified.
da_DK: Abonnenten er ikke blevet ændret.

en: Subscriber has not been saved.
da_DK: Abonnenten blev ikke gemt.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
da_DK: Abonnent ikke fundet : <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
da_DK: Abonnenten åbnede %1$s af %2$s nyhedsbrev

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
da_DK: Abonnenten åbnede %1$s af %2$s nyhedsbreve

en: Subscriber profile page
da_DK: Abonnent profil side

en: Subscriber stats
da_DK: Abonnenter statistik

en: Subscribers
da_DK: Abonnenter

en: Subscribers can choose from these lists :
da_DK: Tilmeldte kan vælge fra disse lister:

en: Subscribers can edit their profile
da_DK: Abonnenter kan redigere deres profil

en: Subscribers in no list
da_DK: Abonnenter ikke i nogen liste

en: Subscribers per page:
da_DK: Tilmeldte per side:

en: Subscribers to show per page:
da_DK: Abonnenter, der vises per side:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
da_DK: Tilmeldte skal nu aktivere deres tilmelding via e-mail, for at modtage dine nyhedsbreve. Dette anbefales.

en: Subscription MailPoet
da_DK: Abonnement MailPoet

en: Subscription confirmation
da_DK: Bekræftelse på tilmelding

en: Subscription date
da_DK: Tilmeldingsdato

en: Subscription form for your newsletters.
da_DK: Tilmdelingsformular for dine nyhedsbreve

en: Subscription without JavaScript is disabled.
da_DK: Tilmelding uden JavaScript er slået fra.

en: Subscriptions by form
da_DK: Tilmeldinger efter formular

en: Subscriptions by list
da_DK: Tilmeldinger efter liste

en: Success message:
da_DK: Besked ved succesfuld tilmelding:

en: Successfully connected to %1$s
da_DK: Det lykkedes at forbinde til %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
da_DK: Succesfuldt sendt til <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
da_DK: Søndag

en: Take it easy, the plugin does the rest.
da_DK: Slap bare af, plugin'et klarer resten.

en: Test email successfully sent to %s
da_DK: Test e-mailen var succesfuldt sendt til %s

en: Test method
da_DK: Test metode

en: Test the statistics page.
da_DK: Test statistik-siden

en: Text
da_DK: Tekst

en: Text Area
da_DK: Tekstboks

en: Text Input
da_DK: Tekstfelt

en: Text of "Unsubscribe" link
da_DK: Tekst på "Afmeld" link

en: Thanks!
da_DK: Tak!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
da_DK: Tak! Tag mig videre til MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
da_DK: Den <strong>afsender e-mail</strong> som du har indtastet (%1$s) er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
da_DK: Den <strong>svar-til</strong> e-mail du har indtastet (%1$s) er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
da_DK: MySQL-brugeren, som WordPress bruger (via wp-config.php) har ikke rettigheder nok til at lave CREATE TABLE i databasen. Ret venligst brugeren selv eller kontakt sitets administrator for at gennemføre MailPoet-installationen.
    Mysql-fejl: (%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
da_DK: PHP udvidelsen openssl er ikke slået til på den server. Bed din vært aktivere den, hvis du vil bruge en SSL forbindelse.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
da_DK: Udsendelses-processen stoppede fordi der var for mange fejl.

en: The Sweeter Experience of our Premium
da_DK: Den Herlige Oplevelse af vor Premium

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
da_DK: Adressen føjes til footeren i dit nyhedsbrev. Dette hjælper i at undgå spamfiltre.

en: The authors have done a pretty awesome job.
da_DK: Udviklerne har gjort et godt stykke arbejde.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
da_DK: Retur e-mail adressen "%1$s" er måske årsag til problemet. Lad feltet være tomt og prøv igen.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
da_DK: Den data, som du forsøge at importere, ser ikke ud til at være i CSV-format (Komma-separerede værdier).

en: The email ID %s is not published
da_DK: E-mail ID'et %s er ikke udgivet.

en: The email is not valid!
da_DK: E-mail adressen er ikke gyldig!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
da_DK: Den første linje i en CSV-fil, bør være kolonne-overskrifterne: "email","lastname","firstname"

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
da_DK: Det første dine abbonnenter ser. Vær kreativ så forbedrer du din succesrate!

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
da_DK: Der kan ikke skrives til folderen "%1$s". Tilpas venligst rettighederne til folderen, så MailPoet kan installere sig selv korrekt.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
da_DK: Der kan ikke skrives til folderen "%1$s". Ændr venligst rettighederne til denne folder, så MailPoet kan installere sig selv korrekt.

en: The form named "%1$s" has been created.
da_DK: Formularen med navnet "%1$s" er oprettet.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
da_DK: Formularen "%1$s" er slettet.

en: The free version blocks the sending of your newsletters when you have 2000 confirmed subscribers. The Premium removes this limit.
da_DK: Gratisversionen blokerer afsendelse af nyhedsbreve, når du har 2.000 bekræftede abonnenter. Premium-versionen fjerne denne begrænsning.

en: The kitten is just to fill the blank space. He looks hungry, no? We love kittens.
da_DK: Killingen er bare for at fylde pladsen ud. Han ser sulten ud, ikke? Vi elsker killinger.

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
da_DK: Den sidste udsendelse af e-mails burde starte automatisk inden for de næste par minutter.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
da_DK: Liste skabt automatisk ved import af plugin'ets abonnenter : "%1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
da_DK: Den liste, der automatisk oprettes ved installering af MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
da_DK: Listen findes ikke eller kan ikke slettes.

en: The list does not exists or cannot be synched.
da_DK: Listen eksisterer ikke eller kan ikke synkroniseres.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
da_DK: Listen fandtes i "%1$s" og er blevet automatisk importeret.

en: The list has been deleted.
da_DK: Listen er blevet slettet.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
da_DK: Listen du har indsat, er for lang til browseren.<strong>Upload filen</strong> i stedet for.

en: The magic is happening...
da_DK: Lad magien ske.

en: The newsletter doesn't exist.
da_DK: Nyhedsbrevet findes ikke.

en: The newsletter has been duplicated.
da_DK: Nyhedsbrevet blev duplikeret

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
da_DK: Nyhedsbrevet bliver deaktiveret og du vil skulle reaktivere det, når du er færdig med at redigere det. Vil du fortsætte?

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
da_DK: Indlæggene nedenfor var tilføjet med widget %sAutomatisk seneste indhold%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
da_DK: Den anden linje i en CSV-fil bør være et sæt af værdier: "joeeg@example.com","Larsen","Lars"

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
da_DK: Segmentet kan ikke afmeldes fra en [IMPORT] liste.

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
da_DK: Dette segment er blevte fjernet fra dette nyhedsbrevs kø.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
da_DK: Segmentet er blevet afmeldt fra alle lister.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
da_DK: Segmentet er blevet afmeldt "%1$s" listen.

en: The selected value is already matched to another column.
da_DK: Den valgte værdi har allerede en matchene kolonne.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
da_DK: Den enkleste løsning til små lister. Dit webhotel sætter en daglig afsendelses grænse.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
da_DK: Den tilmeldte liste der vil blive brugte til denne kampagne.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
da_DK: Temaet %1$s er blevet installeret på din side.

en: The theme is available in Premium version only. [link]12 good reasons to upgrade.[/link]
da_DK: Temaet er kun tilfængeligt i premium versionen. [link]12 gode grunde til at opgradere.[/link]

en: The theme you selected could not be loaded.
da_DK: Det valgte tema kunne ikke indlæses.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
da_DK: De første to linjer i den fil, du har uploadet er som følger:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
da_DK: Webbrowseren på din enhed kan ikke sende filer. Du kan måske bruge app'en <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">, som er udviklet til din enhed

en: Theme %1$s could not be deleted.
da_DK: Temaet %1$s kunne ikke slettes.

en: Theme %1$s has been deleted.
da_DK: Temaet %1$s er blevet slettet.

en: Themes
da_DK: Temaer

en: Then paste your list here
da_DK: Så indsæt din liste her

en: There are %1$s messages in your mailbox
da_DK: Der er %1$s beskeder i din indbakke

en: There are %1$s pending email(s)
da_DK: Der er %1$s afventende e-mail(s)

en: There are no bounced messages to process right now!
da_DK: Der er ingen returneret beskeder at behandle lige nu!

en: There are no list to send to.
da_DK: Der er ikke nogen liste at sende til.

en: There are no messages
da_DK: Der er ingen beskeder

en: There are no newsletters.
da_DK: Der er ikke nogen nyhedsbreve.

en: There are no posts corresponding to that search.
da_DK: Ingen indlæg matchede din søgning.

en: There are plenty of reasons for bounces. Configure what to do in each scenario.
da_DK: Der er masser af grunde til du får e-mails retur. Konfigurer hvad der skal gøres i hvert enkelt tilfælde.

en: There is a problem! Mailpoet.com couldn't visit your site, because:
da_DK: Der er opstået et problem! Mailpoet.com kan ikke besøge dit websted på grund af:

en: There is no plugin to import from.
da_DK: Der er igen plugins at importere fra.

en: There is no subject or body in this email
da_DK: Der er intet emne eller indhold i denne e-mail.

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
da_DK: Der må være et aktivt tredje part plugin eller tema, der bryder vores interface. [link]Læs mere.[/link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
da_DK: Der ser ud til at være en fejl, med den liste du prøver at importere.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
da_DK: Der var en fejl i konfigurationen. Kontakt venligst din server admnistrator.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
da_DK: Der er ikke nogen licens til "%1$s". Hvis du har Premiumlicens, så tilføj dette domæne i din [link]kontoadministration[/link].

en: There's no stats to load!
da_DK: Der er ingen statistik at indlæse!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
da_DK: Disse tabeller kunne ikke oprettes under installationen: %1$s

en: Third party
da_DK: Tredjepart

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
da_DK: Denne Premium plugin, tillader dig at tilføje Mailpoet´s forms mange steder, også på facebook

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
da_DK: Dette Premium plugin lader dig vise en MailPoet formular i en popup.

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
da_DK: Dette Premium-plugin lader dig lave en pæn formular lige under headeren. Ikke mere, ikke mindre.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
da_DK: Dette tillader at ændre HTML i tekstafsnit i den visuelle editor

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
da_DK: Dette ændrer teksten på afmeldings-linket i footer'en af dine nyhedsbreve.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
da_DK: Denne e-mailgenerator virker på 95&#37; af alle servere

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
da_DK: Denne mulighed virker ikke fordi "Kommentarer/Comments" fra plugin'et JetPack er aktiveret

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
da_DK: Denne feature kræver inline frames. Du har slået iframes fra, eller din browser understøtter dem ikke.

en: This field contains no values
da_DK: Dette felt indenholder ingen værdier

en: This field does not exist
da_DK: Feltet eksisterer ikke

en: This file is empty. Please try another.
da_DK: Denne fil er tom. Prøv venligst en anden.

en: This file is not an image. Please try another.
da_DK: Denne fil er ikke et billede. Prøv venligst en anden.

en: This file type is not allowed. Please try another.
da_DK: Denne filtype er ikke tilladt. Prøv venligst en anden.

en: This form adds subscribers to these lists:
da_DK: Denne formular tilføjer abonnenter til disse lister:

en: This form does not exist
da_DK: formularen eksisterer ikke

en: This form does not exist.
da_DK: Formularen eksisterer ikke.

en: This form has already been deleted.
da_DK: Denne formular er allerede slettet.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
da_DK: Dette gratis plugin lader dig designe og indsætte en formular i begyndelsen eller slutningen af et indlæg.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
da_DK: Dette gratis plugin lader dig vise en formular i en popup, det er alt.

en: This image might be in an article. Delete anyway?
da_DK: Dette billede optræder måske i en artikel. Slet det alligevel?

en: This is fast!
da_DK: Dette er hurtigt!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
da_DK: Denne er større end maksimumstørrelsen. Prøv venligst en anden.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
da_DK: Dette er den gratis version af den mere kraftfulde premium version

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
da_DK: Dette er nyhedsbrevets emne. Vær kreativ, da det er det første dine abonnenter ser.

en: This method works on 5&#37; of servers
da_DK: Denne metode virker på 5&#37; af alle servere

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
da_DK: Dette skal være i CSV format. Du kan også indsætte fra Gmail, Hotmail eller Yahoo. Se [link]eksempler på vores support side[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
da_DK: Dette skal være i CSV format. Se [link]eksempler på vores support site[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
da_DK: Dette faneblad indeholder billeder fra dine indlæg.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
da_DK: Denne fane vil blive fyldt med billeder fra dine nuværende og tidligere nyhedsbreve.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
da_DK: Denne tekst vises når e-mail klienter blokerer visningen af billeder, hvilket de som regel gør.

en: Thursday
da_DK: Torsdag

en: Time remaining: %1$s
da_DK: Tid tilbage: %1$s

en: Tips for you, or your customers
da_DK: Tips til dig eller dine kunder

en: Title alignment
da_DK: Titel justering

en: Title format
da_DK: Titel format

en: Title position
da_DK: Titel placering

en: Title:
da_DK: Titel:

en: Titles & text
da_DK: Titler & tekster

en: To
da_DK: Til

en: To edit, simply click on this block of text.
da_DK: Bare klik for dette afsnit for at redigere det.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
da_DK: For at genoptage udsendelsen [link]Tilmeld dig premium nu![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
da_DK: For at tilmelde dig vores flotte nyhedsbrev, indtaster du blot din e-mail her under.  Vi sender en bekræftelses e-mail til dig!

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
da_DK: Hvilken adresse skal alle de returneret e-mails sendes til? Køb [link]Premium[/link] for automatisk at håndtere disse.

en: Today you have sent %1$s emails
da_DK: I dag har du sendt %1$s nyhedsbreve

en: Today's statistics
da_DK: Statistik for i dag

en: Toggle Geeky Options
da_DK: Slå visning af Nørdet indstillinger fra og til

en: Top auto-responders
da_DK: Top auto-svar

en: Top domains
da_DK: Top domæner

en: Top newsletters
da_DK: Top nyhedsbreve

en: Top subscribers
da_DK: Top abonnenter

en: Total clicks
da_DK: Total klik

en: Total number of posts or pages
da_DK: Total antal af indlæg eller sider

en: Total of %1$s clicks:
da_DK: Summen af %1$s klik:

en: Total of batch
da_DK: Totale i batchen

en: Total of subscribers
da_DK: Total antal modtagere

en: Track your readers within Google Analytics
da_DK: Track dine læsere med Google Analytics

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
da_DK: Prøv det selv. Vi var imponerede over de gratis udgaver.

en: Tuesday
da_DK: Tirsdag

en: Twice daily
da_DK: To gange om dagen

en: Type name of your new list
da_DK: Skriv navn på din nye liste

en: Type of date:
da_DK: Type af dato:

en: Un-clicked
da_DK: Ikke-klikket

en: Unconfirmed
da_DK: Ubekræftet

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
da_DK: Ubekræftet abonnenter vil nu modtage dine nyhedsbreve, uden at de selv skal aktivere deres tilmeldinger.

en: Unique clicks
da_DK: Unikke klik

en: Unlimited Sites
da_DK: Uendelig antal sider

en: Unlisted
da_DK: Unoterede

en: Unopened
da_DK: Uåbnet

en: Unsubscribe
da_DK: Afmeld

en: Unsubscribe from all lists
da_DK: Afmeld fra alle lister

en: Unsubscribe from list: %1$s
da_DK: Afmeld fra listen: %1$s

en: Unsubscribe link
da_DK: Afmeldingslink

en: Unsubscribe page
da_DK: Afmeldingsside

en: Unsubscribe the user
da_DK: Afmeld brugeren

en: Unsubscribe the user and add him to the list "%1$s"
da_DK: Afmeld brugeren og tilmeld ham listen "%1$s"

en: Unsubscribed
da_DK: Afmeldt

en: Unsubscribed on %1$s
da_DK: Afmeldt den %1$s

en: Unsubscribes
da_DK: Afmelder

en: Update
da_DK: Opdater

en: Update Plugin
da_DK: Opdater pluginnet

en: Update list
da_DK: Opdater Liste

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
da_DK: Opdateringsproceduren for MailPoet version "%1$s" fejlede!

en: Upgrade DKIM key
da_DK: Opgrader DKIM nøgle

en: Upload Theme (.zip)
da_DK: Upload tema (.zip)

en: Upload a file
da_DK: Upload en fil

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
da_DK: Upload fejl, filen %1$s er for stor! (MAX:%2$s)

en: Upload failed.
da_DK: Upload mislykkedes.

en: Upload stopped.
da_DK: Upload standset.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
da_DK: eller

en: Use `view_in_browser_link` instead.
da_DK: Brug `view_in_browser_link` i stedet.

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
da_DK: Brug en mail-adresse fra dit domain, som f.eks. <strong>info@%s</strong> for at undgå spamfoldere eller sågar blokeringer.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
da_DK: Brug samme metode som den, du brugte på dit WP-site.

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
da_DK: Brug denne URL i dit cron job: [cron_url]

en: User choice: %s
da_DK: Brugervalg: %s

en: User has been inserted.
da_DK: Bruger blev indsat

en: User has been updated.
da_DK: Bruger er opdateret.

en: User has not been inserted.
da_DK: Bruger blev ikke indsat.

en: User has not been updated.
da_DK: Bruger blev ikke opdateret.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
da_DK: Brugerne kan stadig ændre deres svar-til e-mail adresse til deres nyhedsbrev. Netværk administratorer kan stadig redigere sende metode for hvert websted.

en: Valid until %s
da_DK: Gyldig indtil %s

en: Validate for:
da_DK: Validere imod:

en: Verify that the date in blue matches the original one.
da_DK: Bekræft at den blå dato matcher den originale.

en: Verify what your subscribers do once you drove them onto your site and improve your retention rate. [link]Track your readers with GA in Premium.[/link]
da_DK: Bekræft, hvad dine abonnenter foretager sig, når du har lokket dem ind på dit site, og få dem til at blive længere. [link]Spor dine læsere med GA i Premium.[/link]

en: Verify your license again.
da_DK: Bekræft din licens igen.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
da_DK: Meget kraftfuld, hvis ikke ejendommelig brugerflade

en: View
da_DK: Udseende

en: View all
da_DK: Se alle

en: View all lists
da_DK: Vis alle lister

en: View all themes by %1$s
da_DK: Se alle temaer af %1$s

en: View author's website
da_DK: Se forfatterens hjemmeside

en: View by lists
da_DK: Vis per liste

en: View details.
da_DK: Se detaljer.

en: View full screenshot
da_DK: Se fuld skærmbillede

en: View in browser link
da_DK: Se i browser link

en: View newsletter
da_DK: Se nyhedsbrev

en: View setup instructions
da_DK: Se setup instruktioner

en: View stats & edit
da_DK: Se og rediger statistikker

en: View stats or edit
da_DK: Se statistik eller rediger

en: View subscribers
da_DK: Se modtagere

en: View your score
da_DK: Se din score

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
da_DK: Besøgende, der indsender en kommentar til et indlæg kan klikke på et afkrydsningsfelt for at abonnere.

en: Visual
da_DK: Visuel

en: Waiting for the first visit of your cron job!
da_DK: Afventer første besøg af dit cron job

en: Waiting for the first visit!
da_DK: Venter på det første besøg.

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
da_DK: Vil du starte forfra? Klik her for at slette og geninstallere Mailpoet.

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
da_DK: Pas på! Hvis du geninstallerer dette tema, vil alle filerne i mappen :/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s blive overskrevet. Er du sikker på at du ønsker at geninstallere?

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
da_DK: Vi kunne ikke installere dit tema. Det ser ud til, at det ikke er i et gyldigt format.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
da_DK: Vi fandt ingen gyldige adresser i de 10 første rækker.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
da_DK: Vi har dokumentation og support system på [link]support.mailpoet.com[/link]. Vi svarer inden for 24 timer.

en: We have 3 different licences available to fit your needs:
da_DK: Vi har 3 forskellige licenser.

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
da_DK: Vi har bevaret alle uafsendte nyhedsbreve i køen, så du kan genoptage udsendelses processen senere.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
da_DK: Vi ved for lidt om vores brugere. Vi er på udkig efter [link]anonyme data/link] for at kunne lave et bedre plugin. Tak fordi du allerede deler!

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
da_DK: Vi ved for lidt om dine brugere. Vi kigger efter [link]anonyme data[/link] for at lave et bedre plug-in. [ajaxlink]Ja tak, jeg vil gerne være med til at hjælpe.[/ajaxlink]

en: We love stars...
da_DK: Wi elsker stjerner..

en: We received %1$s messages from the user %2$s
da_DK: Vi modtog %1$s beskeder fra brugeren %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
da_DK: Vi anbefaler dette plugin som et got alternativ til WPML for sites på flere sprog. Det er let, ligefremt og rører stort sit ikke ved kernen af dit site. Hvert sprog har sit eget site i din WordPress Multisite-installation. Virker fint sammen med MailPoet.

en: We send a monthly newsletter with the following:
da_DK: Vi sender et månedligt nyhedsbrev med følgende:

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
da_DK: Vi foreslår, at du tilføjet et cron job. [link]Læs mere[/link] på support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
da_DK: Vi kunne ikke få forbindelse til API'en, så siden er muligvis nede. Prøv venligst igen senere.

en: Website
da_DK: Hjemmeside

en: Wednesday
da_DK: Onsdag

en: Weekly
da_DK: Ugentligt

en: Weekly routine starts in:
da_DK: Ugentlig rutine starter om:

en: Welcome Page!
da_DK: Velkommenside

en: Welcome to %1$s
da_DK: Velkommen til %1$s

en: What You Can Do
da_DK: Hvad du kan gøre

en: What type of newsletter is this?
da_DK: Hvilken slags nyhedsbrev er dette?

en: What we’re working on
da_DK: Hvad vi arbejder med

en: What's new?
da_DK: Hvad er nyt?

en: When a new WordPress user is added to your site...
da_DK: Når en ny bruger er tilføjet til din hjemmeside...

en: When failed permanently
da_DK: ved permanent fejl

en: When mailbox is full
da_DK: Når indbakken er fyldt

en: When mailbox is not available
da_DK: Når indbakken ikke er tilgængelig

en: When message is delayed
da_DK: Når beskeden forsinkes

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
da_DK: Når du sætter returhåndteringssystemet op, skal du angive forskellige e-mail adresser til returmail og til udgående mail.

en: When someone subscribes
da_DK: Når nogen tilmelder sig

en: When someone subscribes to the list...
da_DK: Når nogen tilmelder sig listen...

en: When someone unsubscribes
da_DK: Når nogen afmelder sig

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
da_DK: Når en abonnent klikker på aktiveringslinket, så bliver de sendt til en side af dit valg.

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
da_DK: Når returneringen er mærkelig og vi ikke er sikker på, hvad vi skal gøre, fremsend til:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
da_DK: Når dine abonnenter trykker "besvar", er dette modtageren.

en: When there's new content...
da_DK: Når der nyt indhold...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
da_DK: Når du bliver registreret som spammer, så send den returneret e-mail til:

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
da_DK: Når du skal bekræfte, at du er en ægte person, så videresend til:

en: When...
da_DK: Hvornår...

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
da_DK: Hvilket uddrag bruges? [link]Læs mere[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
da_DK: Hvem kan ændre indstillingerne?

en: Who can create newsletters?
da_DK: Hvem kan oprette nyhedsbreve?

en: Who can manage subscribers?
da_DK: Hvem kan håndtere abonnenter?

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
da_DK: Hvem kan se formatering fanebladet i den visuelle editor?

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
da_DK: Hvem kan se tema fanebladet i den visuelle editor?

en: Who can view the statistics page?
da_DK: Hvem kan se statistiksiden?

en: Widget Settings
da_DK: Widget-indstillinger

en: With this segment
da_DK: Med dette segment

en: WordPress Posts' Images
da_DK: Billeder fra indlæg

en: WordPress Users
da_DK: Brugere

en: WordPress post
da_DK: Indlæg, Sider osv.

en: WordPress user display name
da_DK: Brugerens "vis navn offenligt som"

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
da_DK: Wow! Tak for at have været en del af vort samfund i så lang tid.

en: Year
da_DK: År

en: Year, month
da_DK: År, måned

en: Year, month, day
da_DK: År, måned, dag

en: Yes
da_DK: Ja

en: Yes, add me to your mailing list.
da_DK: Ja, tilmeld mig til din liste.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
da_DK: Gisp! Kunne ikke finde nogle abonnenter.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
da_DK: Ups! For at redigere en formular, skal du have mindst én liste.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
da_DK: Wow! Du er tæt på græsen af %½$s abonnenter for MailPoets gratisversion. Opgrader til [link]premium[/link] for at sende uden grænser - og mere.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
da_DK: Ups! Din Browser ser ikke ud til at være understøttet. Opgrader [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] eller [linksafari]Safari[/linksafari]. Ser det ud til at virke alligevel? 
    [link_ignore]Ignorer advarslen[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
da_DK: Wow. Du er over grænsen på 2.000 abonnenter, som gratisversionen af MailPoet tilbyder (%1$s i alt). Afsendelse er deaktiveret nu. Opgrader venligst din version til [link]premium[/link] for at afsende uden grænser.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
da_DK: Du er ved at slette temaet : %1$s. Vil du virkelig gøre det

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
da_DK: Du er ved at udsende dette nyhedsbrev. Bekræft hvis du vil sende.

en: You are already subscribed to : %1$s
da_DK: Du er allerede tilmeldt: %1$s

en: You are already subscribed.
da_DK: Du er allerede tilmeldt.

en: You are already unsubscribed.
da_DK: Du er allerede frameldt.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
da_DK: Du kan tilføje dette domæne til din [link] account manager [/link].

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
da_DK: Du kan ændre standard svar-til navn og e-mail adresse for dine nyhedsbreve. Dette valg bruges også til aktiverings e-mail og Admin påmindelser (under Grundlæggende).

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
da_DK: Du kan nemt indsætte denne formular via [link]Widgets[/link].

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
da_DK: Du kan endda tilføje %1$ssocialle bogmærker%2$s som disse:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
da_DK: Du kan kun tilføje én widget når du designer en påmindelse til afsendelse øjeblikkeligt efter en artikel er blevet udgivet.

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
da_DK: Du kan kun vælge <%= chars %> element<%= plural %>

en: You can start by watching this video by one of our users.
da_DK: Du kan starte med at se denne video fra en af vore brugere

en: You cannot use the DKIM signature option...
da_DK: Du kan ikke benytte en DKIM signatur mulighed

en: You have attempted to queue too many files.
da_DK: Du har forsøgt at sætte for mange filer i kø.

en: You have been a MailPoet user for %s.
da_DK: Du har været en MailPoet-bruger i %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
da_DK: Har du kommentarer til statistikken?  [link]kontakt os[/link] os gerne direkte her.

en: You have to select at least 1 list
da_DK: Du skal vælge mindst 1 liste

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
da_DK: Var dette ikke mening?. [link]Fortryd afmelding[/link]

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
da_DK: Du skal måske aktivere funktionen <i>Selvsigneret certifikater</i>

en: You may only upload 1 file.
da_DK: Du kan kun uploade 1 fil.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
da_DK: Du skal aktivere MailPoet Premium-plugin'et.

en: You need to select a type for this field
da_DK: Vælg type af felt

en: You need to select at least one list.
da_DK: Du skal vælge mindst én liste.

en: You need to specify a name for this field
da_DK: Skriv et navn til feltet

en: You need to specify a value for your checkbox
da_DK: Du skal angive en værdi på afkrydsningsboksen

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
da_DK: Du angav et SMTP-password, men du behøver ikke autentifikation. Du skal måske aktivere SMTP-autentifikation.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
da_DK: Du har opdateret! Det er som at have en ny gadget, men meget bedre.

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
da_DK: Du skal kende til CSS for at designe dette.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
da_DK: Du er nød til at opdatere  din DNS server hvis du opgraderer.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
da_DK: Alt er i orden! Det lykkedes at sende med Gmail.

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
da_DK: Du er næsten i mål. Klik dette [link]link[/link] for at aktivere den købte løsning.

en: You're import file is not valid.
da_DK: Den importerede fil er ikke gyldig.

en: You're on an intranet. You'll need to set your own cron job.
da_DK: Du er på et intranet. Du må opsætte dit eget cron job.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
da_DK: Du bruger en gammel DKIM nøgle som ikke er understøtet af Gmail.

en: You've been subscribed!
da_DK: Du er nu tilmeldt.

en: You've subscribed to: %1$s
da_DK: Du har tilmeldt dig: %1$s

en: You've successfully subscribed.
da_DK: Du er nu tilmeldt.

en: You've unsubscribed!
da_DK: Du har afmeldt dig!

en: You've updated to %1$s
da_DK: Du har opdateret til %1$s

en: Your .htaccess, firewall or server is blocking our IP (%1$s).
da_DK: Din .htaccess, firewall eller server blokerer vores IP (%1$s).

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
da_DK: Din Google-kampagne kan kun indeholde latinske bogstaver, tal, mellemrum og bindestreger!

en: Your MailPoet Premium license has expired.
da_DK: Din MailPoet Premium-licens er udløbet.

en: Your MailPoet Premium license is expiring in %s day(s).
da_DK: Din MailPoet Premium-licens udløber om %s dag(e).

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
da_DK: Din MailPoet kommer med et eksempel på et nyhedsbrev. Du ser det, når du lukker denne velkomstside. Rediger det for at starte legen.

en: Your Premium is activated.
da_DK: Dit Premium er aktiveret

en: Your Premium licence has expired.
da_DK: Din Premium licens er udløbet.

en: Your SPF record
da_DK: Din SPF record

en: Your auto newsletter has been activated.
da_DK: Dit automatiske nyhedsbrev er blevet aktiveret.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
da_DK: Din spritnye liste afventer sin første abonnent.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
da_DK: Din browser har nogle begrænsninger med hensyn til at sende store filer med 'multi-file' funktionen. Du skal bruge 'browser uploader' til filer over 100MB.

en: Your company's address
da_DK: Dit firmas adresse

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
da_DK: Dit bekræftelseslink er udløbet. Abonner venligst igen.

en: Your cron job is working!
da_DK: Din cron opsætning virker!

en: Your daily newsletter stats
da_DK: Din daglige e-mailstatistik

en: Your email could not be saved
da_DK: Din e-mail kunne ikke gemmes

en: Your email has been saved
da_DK: Din e-mail blev gemt

en: Your email preview has been sent to %1$s
da_DK: Preview er sendt til %1$s

en: Your form could not be saved.
da_DK: Din formular kunne ikke gemmes.

en: Your form has been saved.
da_DK: Din formular er gemt.

en: Your latest newsletter is being sent.
da_DK: Dit seneste nyhedsbrev sendes.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
da_DK: Din licens tillader ikke flere domæner. Opgrader fra din [link]kontoadministraion[/link].

en: Your lists
da_DK: Dine lister

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
da_DK: Din localhost har muligvis ikke en mailserver. For at bekræfte dette, log venligst ud og klik på "Mistet din adgangskode?" linket på log ind siden. Modtager du e-mailen med guide til at nulstille din adgangskode?

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
da_DK: Er dit nye site ikke søsat endnu? Put en "kommer snart"-side på med en formular til at indsamle mail-adresser med dette Premium-plugin.

en: Your own website
da_DK: Dit eget website

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
da_DK: Din forespørgsel kan ikke uddrage nogle abonnenter. Prøv at ændre filtrene!

en: Your request has failed
da_DK: Din forespørgsel har fejlet

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
da_DK: Dine afsendelsesindstillinger ([settings]) tillader ikke så hurtig afsendelse til [number] tilmeldte. Forvent forsinkelser i modtagelsen. [link]Læs mere[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
da_DK: Din server nægter tilsyneladende at udsende flere nyhedsbreve.

en: Your server cannot run MailPoet.
da_DK: Din server kan ikke køre MailPoet.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
da_DK: Din server understøtter ikke remote exchanges.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
da_DK: Din server mangler en eller flere vigtige PHP funktioner for at fungerer: %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
da_DK: Din servers konfiguration tillader os ikke at færdiggøre installationen af MailPoet!

en: Your settings are saved.
da_DK: Dine indstillinger er gemt.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
da_DK: Din abonnent skal bruge mindst 2 muligheder at vælge imellem

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
da_DK: Din version af PHP er ikke opdateret. Hvis du ikke opdaterer snarest, er det ikke sikkert at nye versioner af MailPoet virker.

en: Your vote could not be recorded.
da_DK: Din stemme kunne ikke registreres.

en: Your vote has been recorded.
da_DK: Din stemme er registreret.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
da_DK: Dit webhotel har grænser. Vi foreslår 70 e-mail i timen for at være sikker. [link] Find ud af mere [/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
da_DK: Dit website ser ikke ud til at have en licens! Log ind i din [link]konto-administrering[/link] for at tilføje en licens til dette website.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
da_DK: Yes, det virker. Du kan begynde at fyre dine nyhedsbreve ud på det store Internet.

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
da_DK: Ja, vi har tilføjet dig til vores liste. Du hører fra os snarligst.

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
da_DK: [link]Ignorer[/link] denne besked.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
da_DK: [link]Guide[/link] til at lave dit eget tema.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
da_DK: [link]Læs hvordan du opdaterer din version af PHP.[/link]

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
da_DK: [link]Læs mere på support.mailpoet.com[/link].

en: [link]Show more details.[/link]
da_DK: [link]Vis flere detaljer.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
da_DK: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] og [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versioner er og tilgængelige.

en: [send_method] works with MailPoet
da_DK: [send_method] virker med MailPoet

en: above content
da_DK: Over indhold

en: above text block and image
da_DK: over tekstblok og billede

en: after %1$s try | after %1$s tries
da_DK[0]:  efter %1$s forsøg
da_DK[1]: efter %1$s forsøg

en: alternate left & right
da_DK: alternativt til venstre og højre

en: and the footer?
da_DK: og footeren?

en: any role
da_DK: enhver rolle

en: art
da_DK: kunst

en: below content
da_DK: Under indhold

en: bounced
da_DK: returneret

en: business
da_DK: forretning

en: center
da_DK: centreret

en: clicked
da_DK: klikket

en: day(s)
da_DK: dag(e)

en: day(s) after.
da_DK: dag(e) efter.

en: drop content here
da_DK: træk indholdet her til

en: e-commerce
da_DK: webhandel

en: e.g.:smtp.mydomain.com
da_DK: f.eks..:smtp.mitdomæne.dk

en: education
da_DK: uddannelse

en: emails
da_DK: e-mails

en: empty
da_DK: tom

en: every 10 minutes
da_DK: hvert 10. minut

en: every 15 minutes
da_DK: hvert 15. minut

en: every 2 hours
da_DK: hver anden time

en: every 2 minutes
da_DK: hvert 2. minut

en: every 30 minutes
da_DK: hvert 30. minut

en: every 5 minutes
da_DK: hvert 5. minut

en: every hour
da_DK: hver time

en: every minute
da_DK: hvert minut

en: excerpt
da_DK: uddrag

en: food
da_DK: fødevarer

en: full post
da_DK: hele indlægget

en: go back to Step 1
da_DK: gå tilbage til Trin 1

en: go to page
da_DK: gå til side

en: government
da_DK: offentlig

en: has been activated.
da_DK: er blevet aktiveret.

en: has been de-activated.
da_DK: er blevet deaktiveret.

en: heading 1
da_DK: Overskrift 1

en: heading 2
da_DK: Overskrift 2

en: heading 3
da_DK: Overskrift 3

en: health and sports
da_DK: sundhed og sport

en: hey, click on this text!
da_DK: hey, klik på teksten!

en: hour(s)
da_DK: time(r)

en: hour(s) after.
da_DK: time(r) efter.

en: if there's new content
da_DK: hvis der er nyt indhold

en: immediately
da_DK: øjeblikkeligt.

en: immediately.
da_DK: øjeblikkeligt.

en: in any WordPress role
da_DK: i alle bruger roller

en: in text block
da_DK: i et tekstblok

en: insurance
da_DK: forsikring

en: left
da_DK: venstre

en: manufacturing
da_DK: produktion

en: marketing and media
da_DK: marketing og medier

en: monthly every...
da_DK: månedligt hver...

en: monthly on the...
da_DK: månedligt den...

en: moved to the trash.
da_DK: flyttet til skraldespanden.

en: new subscriber
da_DK: ny abonnent

en: new subscribers
da_DK: nye abonnenter

en: newest
da_DK: nyeste

en: no
da_DK: nej

en: no image
da_DK: ingen billede

en: non profit
da_DK: frivillig organisation

en: of
da_DK: af

en: of %1$s
da_DK: af %1$s

en: oldest
da_DK: ældste

en: once a day at...
da_DK: en gang om dagen kl...

en: opened
da_DK: læst

en: or simply [link]go back to design[/link].
da_DK: eller [link]gå tilbage til designet[/link].

en: other
da_DK: anden

en: per year
da_DK: pr. år

en: photography
da_DK: fotografering

en: play with this image
da_DK: leg med billedet

en: real estate
da_DK: ejendomshandel

en: religious
da_DK: religion

en: right
da_DK: højre

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
da_DK: se links med et [link]Premium licens[/link].

en: selected
da_DK: Valgte

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
da_DK: Tilføjelser

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
da_DK: Avanceret

[ctx: settings tab title]
en: Basics
da_DK: Grundlæggende

[ctx: settings tab title]
en: Forms
da_DK: Formularer

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
da_DK: Send med...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
da_DK: Tilmeldingsbekræftelse

en: show as list
da_DK: Vis som liste

en: show message
da_DK: vis besked

en: small
da_DK: lille

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
da_DK: abonnenter vil modtage "%1$s" efter import.

en: technology
da_DK: teknologi

en: title only
da_DK: kun titel

en: total max upload file size : %1$s
da_DK: samlet maximum upload fil-størrelse: %1$s

en: travel
da_DK: rejser

en: undelivered
da_DK: Ikke leveret

en: underline
da_DK: understreg

en: unopened
da_DK: ulæst

en: unsubscribed
da_DK: afmeldt

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
da_DK: blev ikke aktiveret, fordi det kræver, at <strong><a href="%s">%s</a></strong> bliver installeret og aktiveret først.

en: week(s)
da_DK: uge(r)

en: week(s) after.
da_DK: uge(r) efter.

en: weekly on...
da_DK: ugentligt på...

en: which you have pasted
da_DK: som du har indsat

en: yes
da_DK: ja

en: you can send as fast as every 15 minutes since Mailpoet guarantees Premium users can send this fast.
da_DK: Du kan sende hvert kvarter, da MailPoet garanterer Premium-brugere at kunne sende så hurtigt.
