MailPoet - en to el translation catalogue (1343 entries)

en:  %1$s email(s) scheduled.
el: %1$s email(s) προγραμματίστηκαν.

en:  %1$s subscriber have been deleted.
el: %1$s συνδρομητές έχουν διαγραφεί.

en:  %1$s subscribers have been deleted.
el:  %1$s συνδρομητές διαγράφηκαν.

en: "%2$s" imported from %1$s
el: "%2$s" εισήχθησαν από %1$s

en: "Read more" text
el: κείμενο στο "διαβάστε περισσότερα"

en: "View in browser"
el: "Δείτε το στο browser"

en: %1$s click | %1$s clicks
el[0]: %1$s κλικ
el[1]: %1$s κλικ

en: %1$s day | %1$s days
el[0]: %1$s ημέρα
el[1]: %1$s ημέρες

en: %1$s emails appear more than once in your file : %2$s.
el: %1$s emails υπάρχουν περισσότερες από μία φορά στο αρχείο : %2$s.

en: %1$s emails are not valid : %2$s.
el: %1$s emails δεν είναι έγκυρα : %2$s.

en: %1$s emails every %2$s
el: %1$s emails κάθε %2$s

en: %1$s emails received.
el: %1$s emails παραλήφθησαν.

en: %1$s hour | %1$s hours
el[0]: %1$s ώρα
el[1]: %1$s ώρες

en: %1$s minute | %1$s minutes
el[0]: %1$s λεπτό
el[1]: %1$s λεπτά

en: %1$s out of %2$s sent.
el: στάλθηκε σε %1$s από συνολικά %2$s .

en: %1$s second | %1$s seconds
el[0]: %1$s δευτερόλεπτο
el[1]: %1$s δευτερόλεπτα

en: %1$s subscriber have been added to "%2$s".
el: %1$s συνδρομητής έχει προστεθεί στη λίστα "%2$s"

en: %1$s subscriber have been moved to "%2$s".
el: %1$s συνδρομητής έχει προστεθεί στη λίστα "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from "%2$s".
el: %1$s συνδρομητής έχει αφαιρεθεί από τη λίστα "%2$s".

en: %1$s subscriber have been removed from all existing lists.
el: %1$s συνδρομητής έχει αφαιρεθεί από όλες τις λίστες.

en: %1$s subscribers added to %2$s.
el: %1$s συνδρομητές προστέθηκαν στην %2$s.

en: %1$s subscribers have been added to "%2$s".
el: %1$s συνδρομητές έχουν προστεθεί στη λίστα "%2$s".

en: %1$s subscribers have been confirmed.
el: %1$s συνδρομητές έχουν επιβεβαιώσει την εγγραφή τους.

en: %1$s subscribers have been moved to "%2$s".
el: %1$s συνδρομητές έχουν μεταφερθεί στη λίστα "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from "%2$s".
el: %1$s συνδρομητές έχουν αφαιρεθεί από τη λίστα "%2$s".

en: %1$s subscribers have been removed from all existing lists.
el: %1$s συνδρομητές έχουν αφαιρεθεί από όλες τις λίστες.

en: %1$s subscribers were exported. Get the exported file [link]here[/link].
el: %1$s εγγεγαμμένοι συνδρομητές σας εξήχθησαν με επιτυχία. Το σχετικό αρχείο είναι [link]διαθέσιμο εδώ[/link].

en: %1$s week | %1$s weeks
el[0]: %1$s εβδομάδα
el[1]: %1$s εβδομάδες

en: %1$s year | %1$s years
el[0]: %1$s έτος
el[1]: %1$s έτη

en: %1$s's import list
el: Εισαγωγή λίστας %1$s's

en: %1$sth
el: %1$sη

en: %d file(s) have been successfully uploaded.
el: %d αρχείο(α) έχουν ανέβει επιτυχώς

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
el: %s υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
el: %s υπερβαίνει το μέγιστο επιτρεπόμενο όριο για αυτό το σάιτ..

en: %sTo edit%s, mouse over to show edit button below.
el: %sΓια να το επεξεργαστείτε%s, φέρτε το ποντίκι από πάνω, για να εμφανιστεί το σχετικό κουμπί.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
el: &#8220;%s&#8221; δεν έγινε δυνατόν να μεταφερθεί..

en: &lt; Prev
el: &lt; Προηγούμενη

en: (%1$s votes)
el: (%1$s ψήφοι)

en: , %1$s of which were %2$s
el: , %1$s από αυτά %2$s

en: ... or [link]setup a cron job on your server[/link] instead.
el: ... ή [link] στήστε μια εργασία cron στο διακομιστή σας [/link] αντ'αυτού.

en: ... or duplicate one below to copy its design.
el: ... ή δημιουργήστε ένα αντίγραφο από κάποιο παλαιότερο.

en: 1 hour
el: 1 ώρα

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 1st
el: 1η

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: 2nd
el: 2η

en: 30 day money back
el: εγγύηση επιστροφής χρημάτων 30 ημερών

en: 30 days happiness guarantee
el: 30 ημέρες ελεύθερης χρήσης είναι εγγυημένες.

en: 30 minutes
el: 30 λεπτά

en: 3rd
el: 3η

en: 5 Minute User Guide
el: Σύντομος Οδηγός Χρήσης - Τα πάντα σε 5 λεπτά!

en: 5 minute newbie guide
el: Σύντομος οδηγός για αρχάριους χρήστες. Τα πάντα σε 5 λεπτά!

en: << Back
el: << Επιστροφή

en: A Brand New MailPoet. Let the Fun Begin.
el: Νέα, ολοκαίνουργια έκδοση του MailPoet! Νέες Δυνατότητες!

en: A checkbox is added as option for your customers to signup for your newsletter while purchasing from your digital store.
el: Ένα πλαίσιο έχει προστεθεί ως επιλογή για τους πελάτες σας, έτσι ώστε να μπορούν να εγγραφούν στο ενημερωτικό σας δελτίο, κατά την αγορά τους από το ηλεκτρονικό σας κατάστημα.

en: A great way to try the Premium. No one should be locked in, ever.
el: Ένας πολύ καλός τρόπος για να δοκιμάσετε την Premium εκδοση. Κανείς δεν πρέπει να κλειδώνεται μέσα, ποτέ.

en: A new list "%1$s" has been created out of this segment.
el: Μια νέα λίστα "%1$s" έχει δημιουργηθεί από αυτό το τμήμα.

en: A subscriber is directed to a page of your choice after clicking on the unsubscribe link, at the bottom of a newsletter.
el: Η σελίδα που θα μεταφερθεί ο συνδρομητής σας αν πατήσει στο "διακοπή συνδρομής", στο υποσέλιδο των ενημερωτικών σας δελτίων.

en: A theme called %1$s exists already. To overwrite it, tick the corresponding checkbox before uploading.
el: Υπάρχει ήδη εγκατεστημένο ένα θέμα εμφάνισης με το όνομα %1$s. Για να το αντικαταστήσετε, τσεκάρετε το σχετικό πλαίσιο πριν την εκγατάστασή του.

en: A well designed plugin for a simple idea.
el: Ένα πολύ καλά σχεδιασμένο πρόσθετο για μια πολύ απλή ιδέα.

en: Action Required
el: Απαιτείται ενέργεια

en: Actions & Notifications
el: Ενέργειες και Ειδοποιήσεις

en: Actions will be executed after %1$s messages
el: Η ενέργεια θα εκτελεστεί μετά από %1$s μηνύματα

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: Activate MailPoet Premium Version
el: Ενεργοποίηση της Premium έκδοσης του MailPoet

en: Activate bounce and check every...
el: Ενεργοποίηση ελέγχου εγκυρότητας διευθύνσεων email και έλεγχος κάθε...

en: Activate if your SMTP ports are blocked.
el: Ενεργοποιήστε το, αν οι θύρες SMTP είναι μπλοκαρισμένες.

en: Activate now
el: Ενεργοποίηση τώρα

en: Activated!
el: Ενεργοποιήθηκε!

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add / Edit group of posts
el: Προσθήκη / Επεξεργασία ομάδας αναρτήσεων

en: Add Images
el: Προσθήκη Εικόνων

en: Add Link & Alternative text
el: Προσθήκη συνδέσμου & εναλλακτικού κειμένου

en: Add List
el: Προσθήκη Λίστας

en: Add New Field
el: Προσθήκη Νέου Πεδίου

en: Add Subscriber
el: Προσθήκη συνδρομητή

en: Add a DKIM signature to your newsletters to increase the deliverability of your newsletters. [link]Read the setup guide.[/link]
el: Προσθήκη υπογραφής DKIM στα Ενημερωτικά δελτία σας για να αυξήθει η δυνατότητα παράδοσης ενημερωτικών δελτίων. [link] Διαβάστε τον οδηγό εγκατάστασης. [/ link]

en: Add a checkbox in your forms, and choose which lists the user gets added to.
el: Προσθέτει ένα νέο πεδίο στις φόρμες που δημιουργείτε με το Contact Form 7, έτσι ώστε οι επισκέπτες σας να μπορούν να εγγράφονται ως αποδέκτες των ενημερωτικών σας δελτίων.

en: Add a checkbox on checkout page for your customers to subscribe to your MailPoet newsletters.
el: Προσθέστε ένα checkbox στη σελίδα ολοκλήρωσης της παραγγελίας, ώστε οι πελάτες σας να εγγράφονται στα newsletters του MailPoet

en: Add a checkbox on the registration form of this plugin so your new users join a list of your choice.
el: Προσθέτει ένα πλαίσιο επιλογής στις φόρμες εγγραφής, έτσι ώστε οι νέοι χρήστες να μπορούν εγγράφονται σε μια λίστα της επιλογής σας.

en: Add a link in the footer of all your newsletters so subscribers can edit their profile and lists. [link]See your own subscriber profile page.[/link]
el: Προσθέστε ένα σύνδεσμο στο υποσέλιδο των ενημερωτικών σας δελτίων, ο οποίος θα οδηγεί τα μέλη στη σελίδα επεξεργασίας των πληροφοριών του λογαριασμού τους. [link]Δείτε εδώ τη δικιά σας σελίδα πληροφοριών.[/link]

en: Add a new field to add to your forms so your visitors can subscribe to your MailPoet newsletters.
el: Προσθέτει ένα νέο πεδίο στις φόρμες που δημιουργείτε με το Gravity Form, έτσι ώστε οι επισκέπτες σας να μπορούν να εγγράφονται ως αποδέκτες των ενημερωτικών σας δελτίων.

en: Add item
el: Προσθήκη αντικειμένου

en: Add link / Alternative text
el: Προσθήκη συνδέσμου / εναλλακτικού κειμένου

en: Add list
el: Προσθήκη λίστας

en: Add more themes
el: Προσθήκη περισσότερων θεμάτων εμφανίσης

en: Add new field
el: Προσθήκη νέου πεδίου

en: Add to list
el: Προσθήκη στη λίστα

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and keep this plugin essentially free.
el: Προσθέστε την δικιά σας ΘΕΤΙΚΗ αξιολόγηση [stars] στο [link]wordpress.org[/link] και βοηθείστε μας να κρατήσουμε αυτό το πρόσθετο δωρεάν!.

en: Added
el: Προστέθηκε

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: After submit...
el: Κέιμενο που θα εμφανιστεί μετά την υποβολή της εγγραφής....

en: Align center
el: Στοίχιση στο Κέντρο

en: Align left
el: Στοίχιση Αριστερά

en: Align right
el: Στοίχιση Δεξιά

en: All
el: Όλα

en: All %1$s subscribers are selected.
el: Όλοι οι %1$s συνδρομητές έχουν επιλεγεί.

en: All Newsletters
el: Όλα τα Ενημερωτικά σας Δελτία

en: All Sent
el: Στάλθηκαν

en: All Your Stats in a Single Dashboard
el: Όλα τα στατιστικά σας στοιχεία σε ένα ενιαίο ταμπλό

en: All subscribers on this page are selected.
el: Όλοι οι συνδρομητές σε αυτή τη σελίδα έχουν επιλεγεί.

en: Allow HTML edits
el: Να επιτρέπεται HTML μορφοποίηση;

en: Allow site admins to change the sending method
el: Να επιτρέπεται στους Διαχειριστές των site να αλλάζουν τη μέθοδο αποστολής

en: Allow site admins to deactivate Signup Confirmation
el: Να επιτρέπεται στους Διαχειριστές των site να απενεργοποιούν την απαίτηση επιβεβαίωσης εγγραφής

en: Allow users who register to your site to subscribe on a list of your choice.
el: Αν επιτρέπετε την εγγραφή νέων μελών στο σάιτ σας, τότε αυτά θα μπορούν κατά την εγγραφή τους να εγγράφονται και ως παραλήπτες των ενημερωτικών σας δελτίων σε λίστα της επιλογής σας.

en: Allowed Files
el: Επιτρεπόμενοι τύποι αρχείων

en: Alphanumerical
el: Μόνο χαρακτήρες και αριθμοί

en: Already paid?
el: Έχετε ήδη αγοράσει την Premium έκδοση;

en: Already paid? Click here to activate
el: Το έχετε αγοράσει ήδη; Κάντε κλικ εδώ για να ενεργοποιήσετε την Premium έκδοση

en: Alternative text:
el: Εναλλακτικό κείμενο:

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα κατά τη μεταφορά του αρχείου. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: An error occurred. [link]Show more details.[/link]
el: Ένα λάθος προέκυψε. [link]Δείτε περισσότερες λεπτομέρειες.[/link]

en: And more...
el: Και ακόμα περισσότερα...

en: And taxonomies as well...
el: Και ταξινομήσεις, καθώς και...

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: April
el: Απρίλιος

en: Archive page shortcode
el: Shortcode για σελίδα αρχείου ενημερωτικών δελτίων

en: Are you doing better now than 3 months ago? Select a date range to reveal changes in your results.
el: Κάνεις καλύτερα τώρα από ό, τι πριν από 3 μήνες; Επέλεξε ένα εύρος ημερομηνιών για να αποκαλυφθούν οι αλλαγές στα αποτελέσματά σας.

en: Are you sure you selected the right port? You can leave it empty if you do not know what to specify
el: Έχετε σίγουρα επιλέξει τη σωστή θύρα επικοινωνίας; Αν δεν ξέρετε τι να δηλώσετε, αφήστε το κενό.

en: Are you sure you want to delete this custom field?
el: Είστε σίγουροι πως θέλετε να διαγράψετε αυτό το προσαρμοσμένο πεδίο;

en: Are you sure you want to delete this form?
el: Θέλετε σίγουρα να διαγράψετε αυτή τη φόρμα;

en: Are you sure you want to ignore the %1$s subscribers of the list %2$s?
el: Θέλετε σίγουρα να αγνοήσετε τους %1$s συνδρομητές της λίστας %2$s;

en: Ask for:
el: Ρωτήστε για:

en: August
el: Αύγουστος

en: Authentication
el: Ασφαλής επιβεβαίωση ταυτότητας

en: Author:
el: Συντάκτης:

en: Auto Newsletters
el: Ενημερωτικά Δελτία Αυτόματης Αποστολής

en: Automate the boring stuff
el: Αυτοματοποιήστε τις βαρετές εργασίες

en: Automatic latest content
el: Αυτόματα το πιο πρόσφατο περιεχόμενο

en: Automatic newsletter
el: Ενημερωτικά Δελτία Αυτόματης Αποστολής

en: Automatically add paragraphs
el: Αυτόματη προσθήκη παραγράφων

en: Automatically sent...
el: Να αποστέλλετε αυτόματα..

en: Average rating: %1$s
el: Μέσος Όρος αξιολογήσεων: %1$s

en: Back
el: Επιστροφή

en: Back to lists
el: Επιστροφή στη λίστα

en: Back to selection
el: Επιστροφή στις επιλογές

en: Background color
el: Χρώμα παρασκηνίου

en: Background color with alternate
el: Χρώμα παρασκηνίου και εναλλακτικό

en: Batch insert options
el: Μαζική εισαγωγή επιλογών

en: Be creative! It's the first thing your subscribers see. Tempt them to open your email.
el: Αυτός θα είναι ο τίτλος του email που θα παραλάβουν οι συνδρομητές σας. Προσπαθείστε να είστε όσο περισσότερο δημιουργικοί μπορείτε για να τους κεντρίσετε το ενδιαφέρον!

en: Be productive thanks to Premium!
el: Γίνεται περισσότερο παραγωγικοί με την έκδοση Premium!

en: Blocked IP
el: Μπλοκαρισμένη IP

en: Bookmarks Selection
el: Επιλογή σελιδοδείκτων

en: Bounce
el: Αναπήδηση

en: Bounce Email
el: Λογαριασμός για τον έλεγχο εγκυρότητας διευθύνσεων email

en: Bounce Handling
el: Έλεγχος εκγυρότητας διευθύνσεων email

en: Bounce handling connection test
el: Δοκιμή μηχανισμού εγκυρότητας διευθύνσεων email

en: Bounce handling processing
el: Έλεγχος εγκυρότητας διευθύνσεων email σε εξέλιξη

en: Bounced
el: βρέθηκε να είναι ανύπαρκτα ή προβληματικά

en: Bulk Actions
el: Μαζική επεξεργασία

en: Button label:
el: Ετικέτα πλήκτρου:

en: Buy Now
el: Αγοράστε το τώρα!

en: CSV file
el: αρχείο μορφής CSV

en: Can you confirm that this column is corresponding to that field?
el: Μπορείτε να επιβεβαιώσετε πως αυτή η στήλη ανταποκρίνεται σε αυτό το πεδίο;

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cancel Upload
el: Ακύρωση μεταφόρτωσης

en: Cannot access CSV file. Verify access rights to this directory "%1$s"
el: Το αρχείο CSV δεν μπορεί να προσπελαστεί. Επιβεβαιώστε πως έχετε δώσει στο φάκελο "%1$s" τα σχετικά δικαιώματα

en: Categories and tags
el: από ποιες κατηγορίες και ετικέτες;

en: Categories:
el: Κατηγορίες:

en: Change log
el: Αρχείο αλλαγών

en: Change the footer's content in MailPoet's %1$sSettings%2$s page.
el: Αλλάξτε το υποσέλιδο από τη %1$s σελίδα ρυθμίσεων %2$s του MailPoet.

en: Charset
el: Κωδικοποίηση χαρακτήρων

en: Check again what you're trying to import.
el: Ελέγξτε ξανά το αρχείο που προσπαθήσατε να εισάγετε.

en: Check now.
el: Έλεγχος τώρα.

en: Check out [link]our guide[/link] on how to fill out the form.
el: Ελέγξτε τον [link]οδηγό ρυθμίσεων[/link] για το πως και τι αφορά η κάθε επιλογή στην παρακάτω φόρμα.

en: Check this box if you want transparency
el: Επιλέξτε αυτό εδώ το πλαίσιο αν θέλετε να διαφάνεια

en: Check your inbox now to confirm your subscription.
el: Σας παρακαλούμε ελέγξετε στο email που δηλώσατε για πληροφορίες για το πως να ενεργοποιήσετε τη συνδρομή σας.

en: Check your inbox or spam folder now to confirm your subscription.
el: Για να επιβεβαιώσετε τη συνδρομή σας, σας παρακαλούμε ελέγξτε τα εισερχόμενα μηνύματά σας ή ίσως και στον φάκελο των ανεπιθύμητων

en: Checkbox
el: Πλαίσιο ελέγχου

en: Checking license
el: Έλεγχος εγκυρότητας άδειας χρήσης της Premium έκδοσης

en: Cheers, your MailPoet Newsletter Plugin
el: Χαιρετισμούς από το MailPoet, πρόσθετο αποστολής ενημερωτικών δελτίων

en: Choose a FROM name and email address for notifications emails.
el: Δηλώστε εδώ το όνομα του αποστολέα και τη διεύθυνση του email που θα σας στέλνει τις ειδοποιήσεις. ( Μπορεί να ΜΗΝ είναι πραγματικό email)

en: Choose a list
el: Επιλέξτε μία λίστα

en: Choose files to upload
el: Επιλέξτε τα αρχεία που θέλετε να μεταφορτώσετε

en: Clean automatically your mailing list
el: Καθαρίστε αυτόματα την λίστα σας

en: Clear selection
el: Καθαρισμός επιλογών

en: Click here to add a title or text.
el: Κάντε κλικ εδώ για να προσθέσετε κάποιο τίτλο ή κάποιο κείμενο

en: Click here to subscribe
el: Κάντε κλικ εδώ για να εγγραφείτε

en: Click here to unsubscribe
el: Πατήστε εδώ για απεγγραφή

en: Click here to view media.
el: κάντε κλικ εδώ για να δείτε την εικόνα.

en: Click rate (based on opened newsletters)
el: Κάντε κλικ στο ποσοστό (βάση άνοιχτων ενημερωτικών δελτίων)

en: Clicked
el: Έγινε κλικ

en: Clicked on
el: έγινε κλικ την

en: Clicks
el: Κλικ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Compare past & present
el: Συγκρίνετε τα παλιότερα με τα τωρινά

en: Configuration and Permissions
el: Ρυθμίσεις και Δικαιώματα

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Configure SPF and DKIM independently for each site.
el: Διαμορφώστε το SPF και DKIM ανεξάρτητα για κάθε ιστοσελίδα.

en: Configure each site manually
el: Ρύθμιση κάθε σάιτ χειροκίνητα

en: Configure your DNS by adding a key/value record in TXT as shown below.
el: Διαμόρφωση του DNS σας, με την προσθήκη ενός κλειδιού / εγγραφής αξίας TXT, όπως φαίνεται παρακάτω.

en: Confirm Reinstallation
el: Επιβεβαίωση επανεγκατάστασης

en: Confirm activating the MailPoet Premium Plugin?
el: Θέλετε σίγουρα να ενεργοποιήσετε την Premium έκδοση του MailPoet;

en: Confirm installing the MailPoet Premium Plugin?
el: Θέλετε σίγουρα να εγκαταστήσετε την Premium έκδοση του MailPoet;

en: Confirm unconfirmed subscribers
el: Σήμανση μη επιβεβαιωμένων συνδρομητών ως επιβεβαιωμένων.

en: Confirm your subscription to %1$s
el: Σας παρακαλούμε επιβεβαιώστε τη εγγραφή σας στο %1$s

en: Confirmation page
el: Σελίδα επιβεβαίωσης

en: Conflict
el: Πρόβλημα συμβατότητας

en: Congrats, your Premium license is active. One last step...
el: Συγχαρητήρια, η έκδοση Premium έχει ενεργοποιηθεί με επιτυχία. Μένει ένα τελευταίο βήμα...

en: Connection method
el: Μέθοδος σύνδεσης

en: Contact Support
el: Επικοινωνία με την Υποστήριξη

en: Contact your administrator to modify that, it should be configurable.
el: Επικοινωνήστε με το διαχειριστή σας για ζητήσατε τις αλλαγές που απαιτούνται, είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει από αυτόν.

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy of
el: Αντίγραφο του...

en: Copy paste in a text box
el: Με αντιγραφή και επικόλληση στο πλαίσιο κειμένου

en: Coupons
el: Κουπόνια

en: Create a new email
el: Δημιουργήστε ένα νέο δελτίο

en: Create a new form
el: Δημιουργία νέας φόρμας

en: Create a new list
el: Δημιουργία νέας λίστας

en: Create an email account dedicated solely to bounce handling.
el: Δημιουργήστε έναν λογαριασμό αποκλειστικά για τον έλεγχο των πραγματικών και έγκυρων διευθύνσεων email.

en: Created on
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Crunching&hellip;
el: Τραγάνισμα&hellip;

en: Current day of the month in ordinal, ie. 2nd, 3rd, etc.
el: Αριθμός τρέχουσας ημέρας του μήνα, πχ 1η, 8η, 24η κτλ

en: Current day of the month number
el: Τρέχουσα ημέρα του μηνός (αριθμός)

en: Current month number
el: Αριθμός τρέχων μήνα

en: Currently viewing
el: Επί του παρόντος προβολή

en: Custom Fields
el: Προσαρμοσμένα Πεδία

en: Custom dates
el: Επιλεγόμενες Ημερομηνίες

en: Custom horizontal line
el: Τροποποιημένη οριζόντια γραμμή

en: DKIM signature
el: υπογραφή DKIM

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Daily summary of emails sent
el: Ημερήσια σύνοψη απεσταλθέντων emails

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date created
el: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Date sent
el: Η ημερομηνίας στάλθηκε

en: Day
el: Ημέρα

en: Debug mode
el: Μέθοδος εντοπισμού σφαλμάτων (Debug mode)

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Decide which emails a new customer gets automatically, based on the product he just purchased. This a Premium add-on for WooCommerce.
el: Αποφασίστε ποια emails θα λαμβάνει ένας πελάτης, αυτόματα, βάσει του προϊόντος, που αγόρασε. Αυτό είναι Premium add-on για το WooCommerce.

en: Default style saved.
el: Το προεπιλεγμένο στυλ αποθηκεύτηκε.

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete field
el: Διαγραφή πεδίου

en: Delete image for all newsletters?
el: Η εικόνα να διαγραφεί από όλα τα ενημερωτικά δελτία;

en: Delete subscribers
el: Διαγραφή συνδρομητών

en: Delete the user
el: Διέγραψε το χρήστη

en: Delete these newsletters for ever?
el: Να γίνει μόνιμη διαγραφή αυτών των ενημερωτικών δελτίων;

en: Delete these subscribers forever?
el: Να διαγραφούν ΜΟΝΙΜΑ αυτοί οι συνδρομητές;

en: Delete this newsletter for ever?
el: Να διαγραφεί οριστικά αυτό το ενημερωτικό δελτίο;

en: Delete this subscriber forever?
el: Να διαγραφεί ΜΟΝΙΜΑ αυτός ο συνδρομητής;

en: Deleting a list will not delete any subscribers.
el: Η διαγραφή μιας λίστας δεν σημαίνει και τη διαγραφή των συνδρομητών που ανήκουν σε αυτή.

en: Delivery method
el: Μέθοδος αποστολής

en: Description
el: Περιγραφή

en: Detailed stats for each subscriber
el: Λεπτομερή στατιστικά για κάθε συνδρομητή

en: Details & PSD
el: Λεπτομέρειες και αρχείο PSD

en: Device
el: Συσκευή

en: Did these subscribers ask to be in your list?
el: Τα μέλη της λίστας αυτής, σας έχουν δώσει την άδειά τους να ανήκουν στη λίστα;

en: Did you know? It's better to send fewer emails at higher frequencies. Become Premium and we'll ping your site each 15 minutes making sure your emails are sent smoothly at this frequency. [link]Send better with Premium.[/link]
el: Το ξέρετε αυτό; Είναι καλύτερα να στείλετε λιγότερα emails με μεγαλύτερη συχνότητα. Η Premium έκδοση σας επιτρέπει να στέλνετε τα email σας ομαλά κάθε 15 λεπτά. [link] Γίνετε Premium και στείλτε τα μηνύματά σας καλύτερα. [/ link]

en: Did you renew already?
el: Μήπως την ανανεώσατε ήδη;

en: Disable it.
el: Απενεργοποιήστε το.

en: Discover which links are the top hits in each newsletter. Find out which subscribers are your number one fans and get advanced details about them. [link]Get more data with Premium.[/link]
el: Ανακαλύψτε ποιες συνδέσεις είναι οι κορυφαίες επιτυχίες σε κάθε ενημερωτικό δελτίο. Μάθετε ποιοι συνδρομητές είναι νούμερο ένα απο τους θαυμαστές σας και αποκτήστε προηγμένες λεπτομέρειες γι αυτούς. [link] Λάβετε περισσότερα δεδομένα με την premium εκδοση. [/ link]

en: Dismiss
el: Απόρριψη

en: Display and insert options
el: Επιλογές εμφάνισης και εισαγωγής

en: Display label within input:
el: Να εμφανίζεται η ετικέτα μόνο;

en: Display labels in inputs
el: Εμφάνιση των ετικετών στις εισροές

en: Display problems? [link]View this newsletter in your browser.[/link]
el: Δεν εμφανίζεται σωστά; [link]Δείτε το στο browser που χρησιμοποιείτε.[/link]

en: Display...
el: Να εμφανίζεται...

en: Displays at the top of your newsletters. Don't forget to include the link tag, ie: [link]The link[/link]
el: Θα εμφανίζετε στην κορυφή των ενημερωτικών σας δελτίων. Μην ξεχάσετε να δηλώσετε και το σύνδεσμο, πχ: [link]σύνδεσμος[/link]

en: Divider
el: Γραμμή διαχωρισμού

en: Divider Selection
el: Επιλογή γραμμής διαχωρισμού

en: Dividers Selection
el: Επιλογή γραμμών διαχωρισμού

en: Do not match as a 'date field' if most of the rows for that column return the same error.
el: Δεν ταιριάζουν ως «πεδίο ημερομηνίας» εφόσον οι περισσότερες από τις σειρές για τη στήλη αυτή επιστρέφουν στο ίδιο λάθος.

en: Do nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Do or do not. There is no try.
el: Κάνουμε ή δεν κάνουμε. Δεν υπάρχει καμία δοκιμή

en: Do you want to install that version?
el: Θέλετε να εγκαταστήσετε αυτήν την έκδοση;

en: Does it work? Try to connect.
el: Λειτουργεί; Δοκιμάστε να συνδεθείτε.

en: Does my sidebar form get more subscribers than the one in the footer? It's time to find out.
el: Μήπως η φόρμα εγγραφής συνδρομητών sto sidebar παίρνει πιο πολλές εγγραφές απ’ ότι η η φόρμα εγγραφής στο footer; Ήρθε η ώρα να to μάθετε.

en: Don't forget to include: <br><br>[activation_link]Confirm your subscription.[/activation_link]. <br><br>Optional: [lists_to_confirm].
el: Μην ξεχάσετε να συμπεριλάβετε το σύνδεσμο επιβεβαίωσης!: <br><br>[activation_link]Κάντε Κλικ εδώ για να επιβεβαιώσετε την εγγραφή σας.[/activation_link]. <br><br>Προαιρετικά επίσης: [lists_to_confirm].

en: Don't see the add-on you're looking for? <a href="%s">Submit it</a> in our contact form.
el: Δεν βλέπετε το πρόσθετο που ψάχνετε; <a href="%s">Υποβολή αυτου </a> στην φόρμα επικοινωνίας μας.

en: Don't send to existing subscribers, only to future ones.
el: Να μην αποσταλεί στους ήδη υπάρχοντες εγγεγραμμένους, μόνο σε όσους εγγραφούν από τώρα και στο εξής.

en: Don't wait & send right now.
el: Να μην ισχύσει ο προγραμματισμός και να σταλεί αμέσως.

en: Done
el: Ολοκληρώθηκε

en: Download
el: Λήψη

en: Download as .zip
el: Λήψη ως αρχείο .zip

en: Download original Photoshop file
el: Λήψη του πρωτότυπου αρχείου Photoshop

en: Download the Premium plugin.
el: Κατεβάστε την Premium έκδοση του προσθέτου

en: Downloads: %1$s
el: Λήψεις: %1$s

en: Draft
el: Πρόχειρο

en: Drag and drop %1$stext, posts, dividers.%2$s Look on the right!
el: Πολύ απλά, με λειτουργία Σύρε και Άσε από τις επιλογές στο δεξί μέρος, φέρτε εδώ %1$sκείμενο, δημοσιεύσεις, γραμμές διαχωρισμού.%2$s !

en: Drag the widgets below into your newsletter.
el: Τραβήξτε και αφήστε στα δεξιά, όποιο τύπο περιεχομένου επιθυμείτε για το ενημερωτικό σας δελτίο

en: Drop files here
el: Τοποθετήστε τα αρχεία εδώ

en: Drop your footer image here.
el: Τοποθετήστε εδώ αν θέλετε μια εικόνα.

en: Drop your logo in this header.
el: Εδώ μπορείτε να τοποθετήσετε μια εικόνα με το λογότυπο του σάιτ σας.

en: Duplicate
el: δημ. αντιγράφου

en: Each time one of our users forgets to write a review, a kitten dies. It's sad and breaks our hearts. [link]Add your own review[/link] and save a kitten today.
el: Κάθε φορά ου κάποιος χρήστης ξεχνά να δώσει την αξιολόγήσή του, ένα γατάκι πεθαίνει! Δεν σπαράζει η καρδιά σας; [link]Δώστε εδώ τη δικιά σας αξιολόγηση[/link] και σώστε το γατάκι!

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit Automatic latest content
el: Επεξεργαστείτε τα περιεχόμενα που θα προστίθενται αυτόματα στο ενημερωτικό σας δελτίο

en: Edit Lists
el: Επεξεργασία λίστας

en: Edit custom field
el: Επεξεργασία προσαρμοσμένου πεδίου

en: Edit display
el: Επεξεργασία εμφάνισης

en: Edit field
el: Επεξεργασία πεδίου

en: Edit form
el: Επεξεργασία φόρμας

en: Edit lists
el: Επεξεργασία λίστας

en: Edit name
el: Επεξεργασία ονόματος φόρμας

en: Edit subscription page link
el: Επεξεργασία διεύθυνσης σελίδας εγγραφής

en: Edit text
el: Επεξεργασία κειμένου

en: Edit your subscriber profile: %1$s
el: Επεξεργαστείτε εδώ τις πληροφορίες του λογαριασμού σας: %1$s

en: Edit your subscription
el: Επεξεργαστείτε τις πληροφορίες του λογαριασμού σας

en: Editing list %1$s
el: Επεξεργασία λίστας%1$s

en: Element has been deleted.
el: Το στοιχείο διαγράφηκε.

en: Elements deleted
el: Τα στοιχεία διαγράφηκαν

en: Email %1$s already exists.
el: Η διεύθυνση Email %1$s υπάρχει ήδη.

en: Email Address
el: Διεύθυνση Email

en: Email Status
el: Κατάσταση

en: Email content
el: Περιεχόμενο του email

en: Email notifications
el: Email ειδοποιήσεων

en: Email subject
el: Θέμα του email

en: Email will be sent to %1$s at %2$s
el: Το email θα αποσταλεί στο %1$s στις %2$s

en: Enable MailPoet's Cron
el: Ενεργοποίηση των ενεργειών Cron του MailPoet

en: Enable signup confirmation
el: Ενεργοποίηση απαίτησης επιβεβαίωσης εγγραφής

en: Enable this to show MailPoet's errors. Our support might ask you to enable this if you seek their help.
el: Αν το ενεργοποιήσετε, θα εμφανίζονται όλα τα μηνύματα σφαλμάτων λειτουργίας του MailPoet. Αν ζητήσετε βοήθεια από την Ομάδα Υποστήριξης, είναι πιθανόν να σας ζητηθεί από εκεί να το επιλέξετε.

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Enforce all sites to send with a unique FROM email address. You only need to configure the Automated Bounce Handling (Premium), SPF & DKIM only once.
el: Επιβάλετε σε όλα τα sites να στέλνουν με μία μοναδική email διεύθυνση αποστολέα. Το μόνο που χρειάζεται να ρυθμίσετε είναι η αυτόματη επεξεργασία Bounce (στην Premium έκδοση), SPF &amp; DKIM μόνο μία φορά.

en: Enter the email addresses that should receive notifications (separate by comma).
el: Δηλώστε εδώ τα email στα οποία θέλετε να λαμβάνεται ειδοποιήσεις (χωρίστε με κόμμα) - Επιλέξτε επίσης τις αιτίες για τις οποίες θέλετε να ενημερώνεστε.

en: Error Saving newsletter...
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του ενημερωτικού δελτίου...

en: Error Validating the fields
el: Σφάλμα κατά τον έλεγχο εγκυρότητας των πεδίων

en: Error matching date.
el: Σφάλμα σύγκρισης ημερομηνίας.

en: Error when inserting emails.
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή των emails

en: Error when inserting list.
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή της λίστας.

en: Excel for Windows
el: αρχείο μορφής Excel

en: Exit popup will appear when your cursor leaves the window.
el: Έξοδος αναδυόμενο παράθυρο θα εμφανιστεί όταν ο κέρσορας σας φεύγει από το παράθυρο.

en: Exit popups are not only "in vogue", they are provably increasing conversions and therefore boost marketing, signups and sales. wBounce displays an inline popup before the user leaves your site.
el: Έξοδος αναδυόμενων παραθύρων δεν είναι μόνο «στη μόδα», έχουν κατά πάσα πιθανότητα μεγαλύτερη αύξηση μετατροπών και ως εκ τούτου τόνωση κυκλοφορίας, εγγραφών και των πωλήσεων. wBounce εμφανίζει ένα αναδυόμενο ενσωματωμένο πριν ο χρήστης εγκαταλείπει το site σας.

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export Subscribers
el: Εξαγωγή λίστας συνδρομητών

en: Export confirmed subscribers only
el: Να γίνει εξαγωγή μόνο όσων συνδρομητών έχουν επιβεβαιώσει τη συνδρομή τους

en: Export to CSV
el: Εξαγωγή σε αρχείο μορφής .CSV

en: Exporting %1$s subscribers
el: Εξαγωγή %1$s συνδρομητών

en: FROM email address for sites using this method
el: ΑΠΟ διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου για ιστοσελίδες που χρησιμοποιούν αυτή τη μέθοδο

en: Failed Permanently
el: Μόνιμη Αποτυχία

en: Failed Send
el: Αποτυχία αποστολής

en: February
el: Φεβρουάριος

en: Field "%1$s" is required in table "%2$s".
el: Το πεδίο"%1$s" είναι απαιτούμενο στον πίνακα "%2$s".

en: Field "%1$s" needs to be a valid Email.
el: Το πεδίο "%1$s" πρέπει να είναι μια έγκυρη διεύθυνση Email.

en: Field's name:
el: Όνομα πεδίου:

en: File canceled.
el: Το αρχείο ακυρώθηκε.

en: Fill out the form below so we can connect to it.
el: Συμπληρώστε τα στοιχεία του στην παρακάτω φόρμα έτσι ώστε το MailPoet να μπορέσει να συνδεθεί με αυτόν.

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter by status
el: Φίλτρο ανά κατάσταση

en: Filter by type
el: Φίλτρο...

en: Final step: last details
el: Τελευταίο βήμα: λεπτομέρειες

en: Find out what happens to your subscribers once they arrive on your site, thanks to Google Analytics campaign tracking
el: Μάθετε τι συμβαίνει με τους συνδρομητές σας, αφού φτάσουν στην ιστοσελίδα σας, χάρη στην παρακολούθηση της καμπάνιας του Google Analytics

en: First Name
el: Όνομα

en: First Time? See it in Action
el: Πρώτη φορά στο MailPoet; Δείτε το να λειτουργεί, αγαπήστε το!

en: First name
el: Όνομα

en: First step: main details
el: Πρώτο Βήμα: βασικές πληροφορίες

en: Follow us and don't miss anything!
el: Ακολουθήστε μας και μη χάνετε τίποτα και καμία από τις ενημερώσεις μας!

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Footer background
el: Παρασκήνιο υποσέλιδου

en: Footer text
el: Κείμενο υποσέλιδου

en: For %s per year, get 1 site covered with Premium.
el: Για %s το χρόνο, έχετε 1 Premium άδεια για 1 σάιτ

en: For %s per year, get 4 of your sites covered with Premium.
el: Για %s το χρόνο, έχετε 4 Premium άδειες για 4 σάιτ.

en: For %s per year, get all of your sites covered with Premium.
el: Για %s το χρόνο, έχετε απεριόριστες Premium άδειες για όλα τα σάιτ σας!

en: For example, "Spring email". [link]Read the guide.[/link]
el: Για παράδειγμα, "Επικοινωνία για νέες προσφορές". [link]Διάβαστε περισσότερα στη βοήθεια.[/link]

en: For other commands examples, check [link]this article[/link].
el: Για παραδείγματα άλλων εντολών, ελέγξτε [link]αυτό το άρθρο[/link].

en: For your own use and never shown to your subscribers.
el: Για τη δικιά σας και μόνο διευκόλυνση. Τα μέλη σας δεν θα τη δουν ποτέ αυτήν την περιγραφή.

en: Forget about limits
el: Ξεχάστε τα όποια όρια και περιορισμούς χρήσης

en: Format
el: Μορφή

en: Four Sites
el: Για τέσσερα σάιτ

en: Free
el: Δωρεάν

en: Friday
el: Παρασκευή

en: From
el: Από

en: Full name of current day
el: Πλήρες όνομα τρέχουσας ημέρας

en: Full name of current month
el: Πλήρες όνομα τρέχων μήνα

en: Geeky Options
el: Προηγμένες επιλογές

en: Get Help!
el: Βρείτε Βοήθεια!

en: Get Premium now
el: Προμηθευτείτε τώρα την Premium έκδοση

en: Get [link]MailPoet Premium[/link] to see the link.
el: Αγοράστε την [link]Premium έκδοση[/link] για να δείτε το σύνδεσμο.

en: Get all MS users
el: Βρείτε όλους τους χρήστες του MS

en: Get faster support
el: Λάβετε γρηγορότερη υποστήριξη και βοήθεια

en: Get it now!
el: Θέλω να το αγοράσω!

en: Get more themes
el: Δείτε περισσότερα θέματα εμφάνισης

en: Get your spam score in 1 click while you're designing your newsletter thanks to [link]mail-tester[/link], our own popular in-house tool.
el: Λάβετε την βαθμολογία spam με 1 κλικ, ενώ σχεδιάζετε το ενημερωτικό δελτίο σας, χάρη [link] μήνυμα-συσκευή δοκιμής [/ link], το δικό μας δημοφιλές εργαλείο.

en: Go Premium!
el: Προμηθευτείτε την Premium έκδοση!

en: Go premium, you cannot send anymore!
el: Προμηθευθείτε την έκδοση premium, δεν μπορείτε να στείλετε πλέον άλλα ενημερωτικά δελτία.

en: Google Analytics Campaign
el: Όνομα καμπάνιας στο Google Analytics

en: Got a sales question? [link]Get in touch[/link].
el: Έχετε επιπλέον ερωτήσεις πριν αγοράσετε; [link]Ρωτήστε τους εκπροσώπους μας[/link]

en: Great, you'll never hear from us again!
el: Δεν θα λαμβάνετε τα νέα ενημερωτικά μας δελτία.

en: HTTP error.
el: Σφάλμα HTTP.

en: Have fun improving
el: Απολαύστε την βελτίωση

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Header background
el: Χρώμα παρασκηνίου κεφαλίδας

en: Heading 1
el: Κεφαλίδα 1

en: Heading 2
el: Κεφαλίδα 2

en: Heading 3
el: Κεφαλίδα 3

en: Hello!
    
    Hurray! You've subscribed to our site.
    We need you to activate your subscription to the list(s): [lists_to_confirm] by clicking the link below: 
    
    [activation_link]Click here to confirm your subscription.[/activation_link]
    
    Thank you,
    
     The team!
el: Χαίρεται!⏎
    ⏎
    Σας ευχαριστούμε πολύ για την εγγραφή της συνδρομής σας στην ιστοσελίδα μας.⏎
    Για να ολοκληρωθεί η εγγραφή σας στη λίστα (ή λίστες): [lists_to_confirm] σας παρακαλούμε κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο: ⏎
    ⏎
    [activation_link]Κάντε κλικ εδώ για να ενεργοποιηθεί η εγγραφή σας.[/activation_link]⏎
    ⏎
    Σας ευχαριστούμε πολύ!,⏎
    ⏎
    Η Ομάδα Υποστήριξης Μελών!⏎

en: Help yourself. Or let us help you.
el: Βρείτε Βοήθεια ή Ζητήστε Βοήθεια από εμάς!

en: Here is the list of bounced emails.
el: Αυτά είναι τα ανύπαρκτα ή προβληματικά emails (bounced)

en: Hey! %1$s has an update (version %2$s), <a href="%3$s">click here to update</a>.
el: Γεια σας! υπάρχει νέα ενημέρωση για το %1$s (έκδοση %2$s), <a href="%3$s">κάντε κλικ εδώ για να την εφαρμόσετε </a>.

en: Hey! We have a quick question for you:
el: Γεια σου! Μπορούμε να σου κάνουμε μια ερώτηση;

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Hide display options
el: Απόκρυψη επιπλέον ρυθμίσεων εμφάνισης

en: Hide this message
el: Κρύψε αυτό το μήνυμα

en: Hide!
el: Απόκρυψη ειδοποίησης!

en: Horizontal line
el: Οριζόντια γραμμή

en: Hover your mouse over the bars to discover the forms' names.
el: Περάστε το ποντίκι σας πάνω από τις μπάρες για να δείτε τα ονόματα των εντύπων.

en: How about a new list?
el: Θέλετε να δημιουργήσετε μια νέα λίστα;

en: How do you want to import?
el: Πως θέλετε να κάνετε την εισαγωγή;

en: How does it work?
el: Πως λειτουργεί αυτό;

en: How spammy is this newsletter?
el: Πόσο spammy είναι αυτό το ενημερωτικό δελτίο;

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just subscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
el: Γεια σας,
    
    Ο συνδρομητής %1$s έχει μόλις εγγραφεί στη λίστα σας "%2$s"
    
    Γεια σας,
    
    Το MailPoet Πρόσθετο

en: Howdy,
    
     The subscriber %1$s has just unsubscribed to your list '%2$s' 
    
     Cheers,
    
     The MailPoet Plugin
el: Γεια σας,
    
    Ο συνδρομητής %1$s έχει μόλις απεγγραφεί απο την λίστα σας "%2$s"
    
    Γεια σας,
    
    Το MailPoet Πρόσθετο

en: I'll setup a cron job on my server to execute at the frequency I want. Read about [link]setting up a cron job yourself[/link].
el: Θα εγκαταστήσω στο server μου μία περιοδική επαναλαμβανόμενη εργασία ( cron job) για να την χρησιμοποιώ με τη συχνότητα που θέλω. Σας παρακαλούμε διαβάστε σχετικά για το [link] πως να δημιουργήσετε και να ρυθμίσετε μια περιοδική επαναλαμβανόμενη εργασία [/link].

en: I'm a premium user, MailPoet.com will make sure my emails get sent on time.
el: Είμαι νόμιμος κάτοχος premium άδειας χρήσης, το MailPoet.com θα με βοηθήσει ώστε τα ενημερωτικά μου δελτία να στέλνονται με επιτυχία και στην ώρα τους.

en: IO error.
el: Σφάλμα IO.

en: IP address
el: Διεύθυνση IP

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the frequency.
el: Αν θέλω μπορώ να [link] δημιουργησω μια πρόσθετη εργασία cron [/ link] στο τέλος για την αύξηση της συχνότητας.

en: If I want I can [link]create an additional cron job[/link] on my end to increase the sending frequency.
el: Αν θέλω μπορώ να [link] δημιουργησω μια πρόσθετη εργασία cron [/ link] στο τέλος για την αύξηση της συχνότητας αποστολής.

en: If a theme with the same name exists, overwrite it.
el: Αν υπάρχει θέμα εμφάνισης με το ίδιο όνομα, να αντικατασταθεί.

en: If the answer is "no", consider yourself a spammer.
el: Αν η απάντηση σε αυτό είναι "ΟΧΙ", τότε κινδυνεύετε να χαρακτηριστείτε ως spammer, ακόμα και με πιθανές νομικές συνέπειες!.

en: If you confirm the theme switch, it will override your header, footer, dividers and styles
el: Αν επιβεβαιώσετε την αλλαγή θέματος, θα αντικατασταθει το δικό σας header, footer, διαχωριστικά και στυλ

en: If you confirm this, all your current MailPoet data will be erased (newsletters, themes, statistics, lists, subscribers, etc.)
el: Αν το επιβεβαιώσετε αυτό, όλες οι τρέχουσες ρυθμίσεις σας, όλα τα αποθηκευμένα δεδομένα και πληροφορίες του MailPoet θα διαγραφούν οριστικά (ενημερωτικά δελτία, θέματα, στατιστικά, εγγεγραμμένοι συνδρομητές, λίστες, τα πάντα!)

en: If you have this problem, then this is your solution. Totally free too.
el: Αν αντιμετωπίζετε ένα τέτοιο πρόβλημα, αυτή είναι η λύση και μάλιστα δωρεάν!

en: If you leave this area empty, it will not display once you send your email
el: Αν το αφήσετε αυτή την περιοχή κενή, δεν θα εμφανιστεί ξανά έως ότου στείλετε το ενημερωτικό σας δελτίο στα μέλη σας

en: If you recently, successfully, sent a lot of emails, those errors may also be due to your server limitations.
el: Αν στείλετε πρόσφατα με επιτυχία άλλα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, τα λάθη αυτά μπορεί να οφείλονται  σε περιορισμούς του διακομιστή σας.

en: If you want to use a Gmail address, you need to send with Gmail. Check <a id="tip-send-with" href="%s">sending settings</a>.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε μια διεύθυνση Gmail, θα πρέπει να το στείλετε με το Gmail. Ελέγξτε <a id="tip-send-with" href="%s"> τις ρυθμίσεις αποστολής </a>.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
el: Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε όλες τις δυνατότητες του uploader, όπως μεταφόρτωση πολλών αρχείων ταυτόχρονα, θα πρέπει να αναβαθμίσετε στην έκδοση 1.5 του lighttpd.

en: Ignore column...
el: Αγνοήση της στήλης...

en: Ignore current subscribers
el: Να αγνοηθούν οι ήδη υπάρχοντες εγγεγραμμένοι

en: Image
el: Εικόνα

en: Image Parameters
el: Παράμετροι εικόνας

en: Image alignment
el: Στοίχιση εικόνας

en: Image has been deleted.
el: Η εικόνα διαγράφηκε.

en: Image selection has been saved.
el: Η επιλογή της εικόνας αποθηκεύτηκε.

en: Image selection has not been saved.
el: Η επιλογή της εικόνας δεν αποθηκεύτηκε.

en: Image width
el: Πλάτος εικόνας

en: Images
el: Εικόνες

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import "%1$s" as date field
el: Εισαγωγή του "%1$s" ως πεδίο ημερομηνίας

en: Import Subscribers
el: Εισαγωγή συνδρομητών

en: Import as "%1$s"
el: Εισαγωγή ως %1$s

en: Import from %1$s
el: Εισαγωγή από %1$s

en: Import from plugin %1$s has been cancelled.
el: Η εισαγωγή από το πρόσθετο %1$s ακυρώθηκε.

en: Import from plugin %1$s has been completed.
el: Η εισαγωγή από το πρόσθετο %1$s ολοκληρώθηκε.

en: Import subscribers from plugins
el: Εισαγωγ΄συνδρομητών από άλλα πρόσθετα

en: Import the %1$s subscribers from the plugin: %2$s
el: Εισαγωγή των %1$s συνδρομητων από το plugin: %2$s

en: Important plugin updates
el: Σημαντικές ενημερώσεις πρόσθετου

en: Improve your spam score. Mailpoet can sign all your emails with DKIM. [link]Read more.[/link]
el: Βελτιώστε την αντι-spam βαθμολογία σας! Το Mailpoet μπορεί να υπογράψει όλα τα email σας με τη χρήση DKIM. [link] Διαβάστε περισσότερα εδώ. [/link]

en: In Queue
el: Στην ουρά

en: In a few minutes, you'll see the time of our last visit here.
el: Σε λίγα λεπτά, θα δείτε την ώρα της τελευταίας επίσκεψής μας εδώ.

en: In queue
el: Στην ουρά

en: Include author
el: Να εμφανίζετε ο συντάκτης;

en: Include categories
el: Να εμφανίζονται οι κατηγορίες;

en: Includes: %1$s
el: Περιλαμβάνει: %1$s

en: Increase your subscribers
el: Αυξήστε τα εγγεγραμμένα μέλη σας

en: Industry
el: βαριά βιομηχανία και κατασκευές

en: Information is missing.
el: Η πληροφορία δεν βρέθηκε.

en: Insert Subscription Form
el: Εισαγωγή Φόρμας Εγγραφής

en: Insert [newsletter:total] to show number of posts, [newsletter:post_title] to show the latest post's title & [newsletter:number] to display the issue number.
el: Γράψτε [newsletter:total] για να εμφανίζεται ο αριθμός των δημοσιεύσεων, [newsletter:post_title] για να εμφανίζεται ο τίτλος της νεώτερης δημοσίευσης και [newsletter:number] για να εμφανίζεται ο αύξων αριθμός του ενημερωτικού δελτίου.

en: Insert block here
el: Εισαγωγή μπλοκ εδώ

en: Insert dynamic data about your subscribers, the newsletter, today's date, etc...
el: Εισαγωγή δυναμικών στοιχείων σχετικά με τους συνδρομητές σας, το ενημερωτικό δελτίο, την σημερινή ημερομηνία, κλπ...

en: Insert form
el: Εισαγωγή φόρμας

en: Insert selected
el: Εισαγωγή επιλεγμένων

en: Inserting selected articles...
el: Εισαγωγή επιλεγμένων άρθρων...

en: Install Themes
el: Εγκατάσταση Θεμάτων Εμφάνισης

en: Install from WordPress.org
el: Εγκατάσταση από το WordPress.org

en: Installing MailPoet Newsletter Premium plugin
el: Εγκατάσταση του πρόσθετου της Premium έκδοσης του MailPoet

en: Installing MailPoet Premium Version
el: Εγκατάσταση της Premium έκδοσης του MailPoet

en: Investigate your top subscribers
el: Δείτε τη συμπεριφορά των πιο πιστών συνδρομητών σας

en: Is this field mandatory?
el: Να απαιτείται η συμπλήρωση αυτού του πεδίου;

en: Issue number
el: Αριθμός έκδοσης

en: It doesn't always work the way we want it to, doesn't it? We have a [link]dedicated support website[/link] with documentation and a ticketing system.
el: Δεν δουλεύει όπως πρέπει, όπως το περιγράφουμε; Έχουμε για την υποστήριξή σας ένα  [link]αφιερωμένο σε αυτό σύστημα[/link] με πλήρη τεκμηρίωση και παροχή προσωπικής βοήθειας.

en: It seems your widget has been deleted from the WordPress' [link]widgets area[/link].
el: Φαίνεται πως το widget σας έχει διαγραφεί από την σχετική  [link]περιοχή widgets[/link] του WordPress.

en: It's free, and has proven popular with our users.
el: Είναι δωρεάν και είναι δημοφιλές μεταξύ των χρηστών μας.

en: January
el: Ιανουάριος

en: July
el: Ιούλιος

en: June
el: Ιούνιος

en: Keep this plugin essentially free
el: Βοηθείστε να μείνει αυτό το πρόσθετο δωρεάν

en: Key
el: κλειδί

en: Label:
el: Ετικέτα:

en: Last
el: τελευταία

en: Last 180 days
el: Τους τελευταίους 6 μήνες

en: Last 30 days
el: Τις τελευταίες 30 ημέρες

en: Last 365 days
el: Τον τελευταίο χρόνο

en: Last 7 days
el: Τις τελευταίες 7 ημέρες

en: Last 90 days
el: Τις τελευταίες 90 ημέρες

en: Last Name
el: Επώνυμο

en: Last click
el: Τελευταίο κλικ

en: Last month
el: Τον τελευταίο μήνα

en: Last name
el: Επώνυμο

en: Last open
el: Τελευταία ανοιχτό

en: Last updated: %1$s
el: Τελευταία ενημέρωση: %1$s

en: Last visit was %1$s minute ago.
el: Η τελευταία επίσκεψη ήταν %1$s λεπτό πριν.

en: Last visit was %1$s minutes ago.
el: Η τελευταία επίσκεψη ήταν %1$s λεπτά πριν.

en: Last visit was a few seconds ago.
el: Η τελευταία επίσκεψη ήταν μερικά δευτερόλεπτα πριν.

en: Latest batch was sent %1$s ago.
el: Η τελευταία παρτίδα στάλθηκε πριν από %1$s .

en: Latest content already sent.
el: Το πιο πρόσφατο περιεχόμενο έχει ήδη αποσταλεί.

en: Latest post title
el: Τίτλος τελευταίας δημοσίευσης

en: Leaky Paywall is a Premium plugin to put content behind a paywall. This add-on manages your customers' customers subscriptions.
el: To Leaky paywall είναι ένα Premium πρόσθετο για να θέσουν το περιεχόμενο πίσω από ένα paywall "είναι ένα είδος περιορισμένης πρόσβασης  των χρηστών που έχουν καταβάλει κάποιο ποσό για να εγγραφούν σε ιστοσελίδα". Αυτό το πρόσθετο διαχειρίζεται τους πελάτες συνδρομές των πελατών σας.

en: Learn more.
el: Μάθετε περισσότερα για αυτό

en: Leave this option to Yes. Only a tiny portion of SMTP services ask Authentication to be turned off.
el: Αφήστε αυτήν την επιλογή στο ΝΑΙ. Μόνο ορισμένοι, πολλοί λίγοι πάροχοι υπηρεσιών SMTP το θέλουν σε θέση off

en: Let subscribers select their lists:
el: Επιτρέψτε στους συνδρομητές σας να επιλέξουν μόνοι τη λίστα εγγραφής:

en: Let the plugin remove the <strong>bounced and invalid addresses</strong> automatically. [link]See the guide.[/link]
el: Αφήστε το πρόσθετο να αφαιρέση το <strong> της αναπηδημενες και έγκυρες διευθύνσεις </strong> αυτόματα. [link] Δείτε το εγχειρίδιο. [/ link]

en: Let us configure it
el: Αφήστε εμάς να κάνουμε τις ρυθμίσεις

en: Letters only
el: Χαρακτήρες μόνο

en: Line is empty
el: Η γραμμή είναι κενή, δεν υπάρχουν δεδομένα

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Link to browser version
el: Σύνδεσμος για την μορφή προβολής στο browser

en: Links
el: Σύνδεσμοι

en: List "%1$s" has been deleted.
el: Η λίστα συνδρομητών "%1$s" διαγράφηκε.

en: List "%1$s" has been duplicated.
el: Δημιουργήθηκε αντίγραφο της λίστας συνδρομητών "%1$s"

en: List "%1$s" has been synchronised.
el: Η λίστα συνδρομητών "%1$s" συγχρονίστηκε με επιτυχία.

en: List created based on a newsletter segment.
el: Η λίστα δημιουργήθηκε με βάση ένα τμήμα του newsletter.

en: List has been updated.
el: Η λίστα συνδρομητών έχει ενημερωθεί.

en: List of fields to export
el: Πεδία που θα εξαχθούν

en: List of forms
el: Λίστα δημιουργημένων φορμών

en: List selection
el: Επιλογή λίστας

en: Lists
el: Λίστες μελών που θα χρησιμοποιηθούν

en: Lists and Subscribers
el: Λίστες και Συνδρομητές

en: Lists to which the subscriber was subscribed.
el: Λίστες με τις οποίες ο συνδρομητής έχει εγγραφεί.

en: Loading more Results...
el: Φόρτωση περισσότερων αποτελεσμάτων...

en: Loading results...
el: Φόρτωση αποτελεσμάτων...

en: Loading...
el: φόρτωση...

en: Local time is <code>%1$s</code>
el: Η τοπική ώρα είναι <code>%1$s</code>

en: Login
el: Όνομα Χρήστη

en: Looking for a faster method to send? [link]Read more[/link] on sending with a professional SMTP.
el: Ψάχνετε για μια πιο γρήγορη μέθοδο αποστολής; [link]δείτε περισσότερα εδώ[/link] για το πς να χρησιμοποιήστε μια εξωτερική, ειδική υπηρεσία SMTP.

en: Looking for answers? Why such and such campaign worked so well? Which is your most efficient subscription form? Get a clear picture with our brand new stats dashboard! [link]Get the stats dashboard in Premium.[/link]
el: Ψάχνετε για απαντήσεις, σωστά; Γιατί κάποιες εκστρατείες λειτουργούν τόσο καλά; Ποια είναι η πιο αποτελεσματική μορφή φόρμας συνδρομών; Πάρτε μια σαφή εικόνα με τον ολοκαίνουργιο πίνακα στατιστικών! [link] Αποκτήστε πρόσβαση στον πίνακα στατιστικών με την Premium έκδοση. [/ link]

en: Love kittens?
el: Σας αρέσουν τα γατάκια;

en: MailPoet Subscription Form
el: Φόρμα εγγραφής MailPoet

en: MailPoet Version
el: Έκδοση του MailPoet

en: MailPoet Version:
el: Έκδοση του MailPoet:

en: MailPoet cannot be reinstalled because your folder <em>wp-content/uploads/wysija</em> needs to be writable. Change your permissions and reinstall.
el: Το MailPoet δεν μπορεί να επανεγκατασταθεί γιατί το φάκελος <em>wp-content/uploads/wysija</em> δεν είναι εγγράψιμος. Για να μπορέσει να ολοκληρωθεί η επανεγκατάσταση, θα πρέπει να ορίσετε τα σωστά δικαιώματα εγγραφής.

en: MailPoet has been reinstalled successfully using the same version. Settings and data have been deleted.
el: Το MailPoet επανεγκαταστάθηκε με επιτυχία στην ίδια με προηγουμένως έκδοση. Όλες οι ρυθμίσεις και τα δεδομένα σας της προηγούμενης εγκατάστασης έχουν διαγραφεί.

en: MailPoet has been uninstalled. Your site is now cleared of MailPoet.
el: Το MailPoet έχει απεγκατασταθεί. Κανένα ίχνος του MailPoet δεν υπάρχει πλέον και όλοι οι πίνακες στη βάση δεδομένων και τα αρχεία του έχουν αφαιρεθεί.

en: MailPoet page
el: σελίδα του MailPoet

en: MailPoet says:
el: To MailPoet αναφέρει:

en: MailPoet.com can visit your site every 15 minutes, just like a "cron job", to make sure your emails are being sent on time.
el: Το MailPoet.com μπορεί να ελέγχει τον ιστότοπό σας κάθε 15 λεπτά, ακριβώς όπως ένα «cron job", για να βεβαιωθεί ότι τα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας αποστέλλονται έγκαιρα.

en: Mailbox Full
el: Το Mailbox είναι γεμάτο

en: Mailbox not available
el: Το Mailbox δεν είναι διαθέσιμο

en: March
el: Μάρτιος

en: Match data
el: Ταίριασμα δεδομένων

en: Maximum of posts to show
el: πόσες δημοσιεύσεις θα στέλνονται;

en: Maximum upload file size: %d%s
el: Μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου για μεταφορά: %d%s

en: Maximum upload file size: %d%s.
el: Μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείων για μεταφόρτωση: %d%s

en: May
el: Μάιος

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε κάποιο μικρότερο αρχείο.

en: Message delayed
el: Το μήνυμα καθυστέρησε

en: Method set by the network admin.
el: Μέθοδος που καθορίζονται από τον διαχειριστή του δικτύου.

en: Modified On
el: Ημερομηνία τροποποίησης

en: Modify
el: Επεξεργασία

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Monitor everything with more stats
el: Παρακολουθείστε τα πάντα έχοντας επιπλέον στατιστικά

en: Month
el: Μήνας

en: Month (January, February,...)
el: Μήνας, (Ιανουάριος, Φεβρουάριος...)

en: Monthly
el: Μηνιαία

en: Moreover, MailPoet checks every 15 minutes your site, <strong>just like a "cron" job</strong>, to make sure your emails are being sent on time. No setup involved!
el: Επιπλέον, το MailPoet ελέγχει κάθε 15 λεπτά το site σας, <strong> ακριβώς όπως μια "cron" εργασία </strong>, για να βεβαιωθείτε ότι τα ηλεκτρονικά μηνύματα σας έχουν αποσταλεί. Δεν εμπλέκονται εγκατάστασεις!

en: Move to list
el: Μετακίνηση στη λίστα

en: Multisite ready.
el: Πολλαπλών ιστοσελίδων έτοιμο.

en: My first list
el: Η πρώτη μου λίστα

en: My rating: %1$s
el: Η αξιολόγησή μου: %1$s

en: N/A
el: Μη Διαθέσιμο

en: Name
el: Όνομα

en: Name & email of yourself or your company.
el: Δηλώστε το όνομα και το email που θέλετε να εμφανιστούν στους παραλήπτες του ενημερωτικού σας δελτίου

en: Need help?
el: Χρειάζεστε επιπλέον βοήθεια;

en: Network's Default Sending Method
el: Προεπιλογή μέθοδου Δικτύου Αποστολής

en: Network's Method
el: Μέθοδος δικτύου

en: Never opened or clicked
el: Δεν άνοιξαν ποτέ ή δεν έγινε ποτέ κλικ

en: New Form
el: Νέα φόρμα

en: New form
el: Νέα φόρμα

en: New list
el: Νέα λίστα

en: New subscriber to %1$s
el: Νέα εγγραφή συνδρομητή για τα ενημερωτικά σας δελτία στη λίστα %1$s

en: News from us, the team
el: Νέα από εμάς, την ομάδα

en: Newsletter
el: Χρώμα κυρίως Ενημερωτικού Δελτίου

en: Newsletter Images
el: Εικόνες Ενημερωτικών Δελτίων

en: Newsletter Subject
el: Θέμα Ενημερωτικού Δελτίου

en: Newsletter can't be deleted.
el: Το ενημερωτικό δελτίο δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: Newsletter deleted.
el: Το ενημερωτικό δελτίο διαγράφηκε.

en: Newsletter has been saved as a draft.
el: Το ενημερωτικό δελτίο αποθηκεύθηκε ως πρόχειρο.

en: Newsletter has been saved.
el: Το ενημερωτικό δελτίο αποθηκεύθηκε.

en: Newsletter has been scheduled.
el: Η αποστολή του ενημερωτικού δελτίου προγραμματίστηκε με επιτυχία.

en: Newsletter profile has been updated.
el: Οι πληροφορίες του λογαριασμού σας ενημερώθηκαν με επιτυχία.

en: Newsletter successfully created.
el: Το ενημερωτικό δελτίο δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: Newsletters
el: Ενημερωτικά Δελτία

en: Newsletters are already being sent. Your latest newsletter will be sent afterwards.
el: Ενημερωτικά Δελτία έχουν ήδη αποσταλεί. Το τελευταίο ενημερωτικό σας δελτίο θα σταλεί στη συνέχεια.

en: Next &gt;
el: Επόμενη &gt;

en: Next send out in %1$s
el: Η επόμενη προγραμματισμένη αποστολή θα γίνει σε %1$s

en: Next send out on %1$s
el: Η επόμενη προγραμματισμένη αποστολή θα γίνει την %1$s

en: Next step
el: Επόμενο βήμα

en: Next try in %s minutes.
el: Επόμενη προσπάθεια σε %s λεπτά.

en: No
el: Οχι

en: No Results were found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No email sent.
el: Δεν στάλθηκε κανένα email.

en: No list specified
el: Δεν έχει οριστεί καμία λίστα

en: No more limits of 2000 subscribers
el: Δεν υπάρχει πλέον περιορισμός στους 2000 συνδρομητές

en: No subscriber found, most probably because he was deleted.
el: Δεν βρέθηκε συνδρομητής, πιθανότατα επειδή είχε διαγραφεί.

en: No thanks! I have enough visitors on my site. Their visits will trigger MailPoet's cron automatically.
el: Όχι, ευχαριστώ! Έχω ήδη αρκετούς επισκέπτες στη σελίδα μου, δεν το χρειάζομαι αυτή τη στιγμή. Οι επισκέψεις τους θα ενεργοποιήσουν αυτόματα τις ενέργειες cron του MailPoet.

en: No, thanks!
el: Όχι, ευχαριστώ!

en: None of your queued emails have been sent? Then activate this option.
el: Τι έγινε; Δεν στέλνονται τα emails; Ίσως να πρέπει να ενεργοποιήσετε αυτήν την επιλογή...

en: Not Configured!
el: Δεν έχει ρυθμιστεί!

en: Not active.
el: Μη ενεργό.

en: Not good at matching colors? Don't worry, we work with top notch designers to provide you plenty of themes, the newest are Premium exclusives. [link]Get more themes in Premium.[/link]
el: Δεν ειναι καθόλου καλα τα αντίστοιχα χρώματα; Μην ανησυχείτε, έχουμε συνεργαστεί με κορυφαίους σχεδιαστές εγκοπής για να σας παρέχουμε πολλά θέματα, τα νεότερα είναι Premium αποκλειστικότητες. [link] για να πάρετε περισσότερα θέματα στην Premium εκδοση. [/ link]

en: Not sent
el: Δεν έχει αποσταλεί ακόμα

en: Not sent yet.
el: Δεν έχει αποσταλεί ακόμη.

en: Note:
el: Σημείωση:

en: Note: Find out what this subscriber opened and clicked with our [link]Premium version.[/link]
el: Σημαντικό: Δείτε ποια ενημερωτικά δελτία άνοιξε ο συγκεκριμένος συνδρομητής και και σε ποια έκανε κλικ, με την [link]Premium έκδοση[/link] της εφαρμογής.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: November
el: Νοέμβριος

en: Number of lines:
el: Αριθμός γραμμών:

en: Numbers only
el: Αριθμοί μόνο

en: October
el: Οκτώβριος

en: Once a week
el: Μία φορά την εβδομάδα

en: Once every 28 days
el: Κάθε 28 ημέρες

en: Once every fifteen minutes
el: Κάθε 15 λεπτά

en: Once every five minutes
el: Κάθε πέντε λεπτά

en: Once every minute
el: Μία φορά κάθε λεπτό

en: Once every ten minutes
el: Κάθε 10 λεπτά

en: Once every thirty minutes
el: Κάθε τριάντα λεπτά

en: Once every two hours
el: Κάθε δύο ώρες

en: Once every two minutes
el: Κάθε δύο λεπτά

en: One configuration for all sites
el: Κοινή ρύθμιση για όλα τα σάιτ

en: One email has been sent. | %d emails have been sent to unconfirmed subscribers.
el[0]: %d email έχουν αποσταλεί στον μη επιβεβαιωμένο συνδρομητη.
el[1]: %d email έχουν αποσταλεί στους μη επιβεβαιωμένους συνδρομητές.

en: One less subscriber to %1$s
el: Διαγραφή συνδρομής στη λίστα %1$s

en: One quick question...
el: Μία σύντομη ερώτηση.....

en: Oops! There are no newsletters to display.
el: Ώπα! Δεν υπάρχουν ενημερωτικά δελτία προς εμφάνιση!

en: Oops! We could not add you!
el: Ουπς! Δεν μπορέσαμε να σας προσθέσουμε!

en: Oops! You're already subscribed.
el: Είστε ήδη εγγεγραμμένος συνδρομητής.

en: Open rate (based on received newsletters)
el: Ανοίγμα ποσοστου (βάση των λαμβανόμενων ενημερωτικών δελτίων)

en: Open, clicks, unsubscribed
el: άνοιξε, έγινε κλικ, διακοπή συνδρομής

en: Opened
el: Άνοιξε

en: Opened & Clicked
el: Άνοιξαν και έγινε κλικ

en: Opened & Unsubscribed
el: Περίοδος λειτουργίας και υπολειτουργίας

en: Opened date
el: Ημερομηνία ανοίγματος

en: Opened newsletters
el: Ενημερωτικά Δελτία που άνοιξαν

en: Opened only
el: Άνοιξαν μόνο

en: Opens
el: Άνοιξαν

en: Opps! Something goes wrong while activating Mailpoet cron.
el: Ωχ! Κάτι δεν πάει καλά κατά την ενεργοποίηση του Mailpoet cron.

en: Opps! Something goes wrong while deactivating Mailpoet cron.
el: Ωχ! Κάτι δεν πάει καλά κατά την απενεργοποίηση του Mailpoet cron.

en: Order:
el: Παραγγελία:

en: Ordering
el: Παραγγελία

en: Our international and friendly team will help you optimize your settings in details, and make sure you're all good to go. We answer questions under 10h on average. Pretty fast!
el: Η διεθνής και φιλική ομάδα μας θα σας βοηθήσει να βελτιστοποιήσετε τις ρυθμίσεις σας σε λεπτομέρειες και να βεβαιωθείτε ότι ολα πανε καλα. Θα απαντήσει στις ερωτήσεις σας στο πλαίσιο 10 ωρών κατά μέσο όρο. Αρκετά γρήγορα!

en: Our toolbar doesn't load?
el: Η γραμμή εργαλείων μας δεν φορτώνει;

en: POP3 without imap extension
el: POP3 χωρίς επεκτάσεις imap

en: Page %1$s
el: Σελίδα %1$s

en: Page does not exist.
el: Η σελίδα δεν υπάρχει.

en: Page is not accessible.
el: Η σελίδα δεν είναι προσβάσιμη.

en: Pages
el: Σελίδες

en: Password
el: Κωδικός Πρόσβασης

en: Paste this shortcode in a page to display a list of past newsletters.
el: Επικολλήστε αυτό το σύντομο κωδικό σε μια σελίδα, για να εμφανίζετε σε αυτή μια λίστα όλων των ενημερωτικών δελτίων που έχετε δημιουργήσει.

en: Paste this shortcode to display the number of confirmed subscribers in post or page.
el: Επικολλήστε αυτό το σύντομο κωδικό σε μια σελίδα, για να εμφανίζετε εκεί το συνολικό αριθμό των επιβεβαιωμένων συνδρομητών σας.

en: Pause
el: Διακοπή

en: Paused
el: Έχει διακοπή η αποστολή

en: Phone number, (+,-,#,(,) and spaces allowed)
el: Αριθμός τηλεφώνου, (επιτρέπονται τα σύμβολα +,-,#,(,) καθώς και τα κενά )

en: Photoshop file available as part of [link]Premium features[/link].
el: Το αρχείο Photoshop είναι διαθέσιμο σαν μέρος της [link]Premium άδειας χρήσης[/link].

en: Pick a date
el: επιλογή ημερομηνίας

en: Pick a list
el: Επιλογή λίστας

en: Pick one or many lists
el: Επιλέξτε μία ή περισσότερες λίστες

en: Pick the lists you want to import those subscribers to.
el: Επιλέξτε τις λίστες που θέλετε να εισαγάγετε σε αυτές συνδρομητές.

en: Pick your prefered configuration?
el: Διαλέξατε την προτιμώμενη διαμόρφωση σας;

en: Please contact your host or server administrator to fix this.
el: Σας παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή του server σας για να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα .

en: Please delete <%= chars %> character<%= plural %>
el: Σας παρακαλούμε διαγράψτε <%= chars %> χαρακτήρες<%= plural %>

en: Please enter <%= chars %> more character<%= plural %>
el: Σας παρακαλούμε δώστε <%= chars %> επιπλέον χαρακτήρες<%= plural %>

en: Please enter first name
el: Σας παρακαλούμε δηλώστε εδώ το όνομά σας

en: Please enter last name
el: Σας παρακαλούμε δηλώστε εδώ το επώνυμό σας

en: Please make a selection first!
el: Παρακαλούμε κάντε μια επιλογή πρώτα!

en: Please select a newsletter.
el: Σας παρακαλούμε επιλέξτε ένα ενημερωτικό δελτίο.

en: Please select an article.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα άρθρο.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
el: Σας παρακαλούμε δοκιμάστε να φορτώσετε αυτό το αρχείο με τον %1$sbrowser που χρησιμοποιείτε%2$s.

en: Please update your WordPress to the latest version, in order to get the latest uploading system.
el: Σας παρακαλούμε ενημερώστε το WordPress στην πιο πρόσφατη έκδοσή του για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε την νεώτερη μορφή αποστολής αρχείων που υπάρχει σε αυτή.

en: Please verify your link to this page.
el: Σας παρακαλούμε επιβεβαιώστε το σύνδεσμο σε αυτή τη σελίδα.

en: Please verify your mail configuration and make sure you can send a test of this email.
el: Σας παρακαλούμε ελέγξτε τις ρυθμίσεις για την αποστολή των email και επιβεβαιώστε πως μπορείτε να στείλετε ένα δοκιμαστικό από αυτό το email.

en: Port
el: Θύρα σύνδεσης

en: Position your mouse over the image to the left.
el: Τοποθετήστε τον κέρσορα του ποντικιού πάνω από την εικόνα στα αριστερά και επιλέξτε από τις διαθέσιμες επιλογές που θα εμφανιστούν.

en: Post Notifications
el: Ειδοποιήσεις δημοσιεύσεων

en: Post Selection
el: Επιλογή δημοσίευσης

en: Post type
el: από ποιον τύπο δημοσιεύσεων;

en: Posts
el: Δημοσιεύσεις

en: Preceded by:
el: Preceded_by:

en: Premium licence does not exist for your site. Purchase it [link]here[/link].
el: Δεν βρέθηκε έγκυρη άδεια χρήσης της Premium έκδοσης για αυτό το σάιτ. Σας παρακαλούμε προμηθευτείτε μια έγκυρη άδεια [link]από εδώ[/link].

en: Premium users get visited every 5 minutes.
el: Οι Premium χρήστες ελέγχονται κάθε 5 λεπτά.

en: Premium users save 20% with this coupon: MAILPOET20
el: Οι Premium χρήστες εξοικονομούν το 20% με αυτό το κουπόνι: MAILPOET20

en: Premium users save 20% with this coupon: MP20
el: Οι Premium χρήστες εξοικονομούν το 20% με αυτό το κουπόνι: MP20

en: Premium users save 25% with this coupon: mailpoet25
el: Αγοράστε την Premium έκδοση και κερδίστε 25% με αυτό το κουπόνι: mailpoet25

en: Premium version is valid for your site.
el: Η Premium άδεια χρήσης του MailPoet είναι έγκυρη για αυτό το σάιτ.

en: Preselect today's date:
el: Προεπιλεγμένη ημερομηνία για σήμερα:

en: Prevent people from being subscribed to your list unwillingly, this option ensures you to keep a clean list.
el: Με την επιλογή αυτή, εξασφαλίζετε πως όλες οι εγγραφές που θα γίνουν θα αφορούν πραγματικά και έγκυρα email. Ίσως έτσι να έχετε λιγότερους συνδρομητές, όλοι όμως θα το έχουν κάνει επειδή το θέλουν πραγματικά.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Preview in new tab
el: Προεπισκόπηση σε νέα καρτέλα

en: Preview page
el: Σελίδα προεπισκόπισης

en: Preview without images
el: Προεπισκόπηση χωρίς εικόνες

en: Process bounce handling now!
el: Να γίνει τώρα ο έλεγχος εγκυρότητας διευθύνσεων email!

en: Process refreshed to avoid a possible loss of connection.
el: Η εμφάνιση της εξέλιξης της διαδικασίας ανανεώθηκε αυτόματα για να αποφευχθεί οποιοδήποτε πρόβλημα με κάποια πιθανή απώλεια της σύνδεσης.

en: Process refreshed to avoid a time limit.
el: Η εμφάνιση της εξέλιξης της διαδικασίας ανανεώθηκε αυτόματα για να αποφευχθεί οποιοδήποτε πρόβλημα με τα χρονικά όρια.

en: Purchase
el: Αγορά

en: Purchase the premium version.
el: Αγορά της Premium έκδοσης

en: Put a form in a top or bottom bar of your site, or in a nice box within your posts with GetConversion's free plugins. Connect them to MailPoet with this add-on.<br/></br>Get 30% off the Premium version of their add-on by clicking <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">here</a>.
el: Βάλτε μια φόρμα σε μια κορυφή ή κάτω μπάρα της ιστοσελίδας σας, ή σε ένα ωραίο πλαίσιο μέσα στα μηνύματά σας με δωρεάν πρόσθετα GetConversion. Συνδέστε τα με το MailPoet με αυτό το πρόσθετο. <br/> </ Br> Λάβετε 30% έκπτωση στην έκδοση Premium του πρόσθετου κάνοντας κλικ στο  <a href="http://getconversion.com/products/gc-mailpoet-ex-pro/?coupon=MAILPOET">εδώ </a>.

en: Put a subscription form in a popup, footer bar or slide-in to add subscribers with this Premium plugin.
el: Τοποθετήστε ένα φόρμα εγγραφής σε ένα αναδυόμενο παράθυρο, υποσέλιδο μπάρα ή slide-in για να προσθέσετε τους συνδρομητές με το πριμοδότημενο πρόσθετο.

en: Queue is empty!
el: Η λίστα αποστολής είναι κενή.

en: Quickly create newsletter signup forms for your MailPoet mailing lists using the power and flexibility that Ninja Forms provides.
el: Προσθέτει ένα νέο πεδίο στις φόρμες που δημιουργείτε με το Ninja Forms, έτσι ώστε οι επισκέπτες σας να μπορούν να εγγράφονται ως αποδέκτες των ενημερωτικών σας δελτίων.

en: Random text or HTML
el: Προεπιλεγμένο κείμενο ή και HTML μορφοποίηση

en: Random text or instructions
el: Οτιδήποτε θέλετε ή οδηγίες

en: Rate
el: Αξιολόγηση

en: Rates
el: Αξιολογήσεις

en: Reach their inboxes
el: Εμπλουτίστε τα εισερχόμενά σας

en: Read More
el: Διαβάστε περισσότερα

en: Read documentation
el: Δείτε την τεκμηρίωση

en: Read more
el: Δείτε περισσότερα

en: Read more.
el: Διαβάστε περισσότερα.

en: Read online.
el: Διαβάστε το online

en: Read our simple and easy [link]terms and conditions.[/link]
el: Διαβάστε το απλό και κατανοητό κείμενο [link]των όρων χρήσης μας.[/link]

en: Refresh the page you current are!
el: Ανανεώστε τη σελίδα που βρίσκεστε αυτή τη στιγμή!

en: Registration is disabled on this site.
el: Οι εγγραφές για αυτό το σάιτ είναι απενεργοποιημένες.

en: Reinstall
el: Επανεγκατάσταση

en: Reinstall MailPoet?
el: Επανεγκατάσταση του  MailPoet;

en: Reinstall from scratch
el: Επανεγκατάσταση, όλα από την αρχή!

en: Reinstall now...
el: Επανεγκατάσταση τώρα...

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove from all lists
el: Αφαίρεση από όλες τις λίστες

en: Remove from list
el: Αφαίρεση από τη λίστα

en: Remove from the queue
el: Αφαίρεση από τη λίστα αποστολής

en: Remove image
el: Αφαίρεση της εικόνας

en: Remove link
el: Αφαίρεση συνδέσμου

en: Remove text
el: Διαγραφή κειμένου

en: Remove the 2000 subscribers limit of the free version, and send to as many subscribers as you wish. [link]Get rid of that limit![/link]
el: Απαλλαγείτε από το όριο των 2000 συνδρομητών της ελεύθερης έκδοσης και στείλτε τα ενημερωτικά σας δελτία σε όλα τα μέλη σας!  [link]Δείτε εδώ πως!![/link]

en: Renew my license now.
el: Ανανέωση της άδειάς χρήσης μου τώρα.

en: Renew now.
el: Ανανέωση τώρα.

en: Reply-to
el: Απάντηση-σε

en: Reply-to name & email
el: Που να έρχονται οι απαντήσεις;

en: Request successful
el: Αίτημα επιτυχές

en: Resend confirmation email
el: Επανάληψη αποστολής email επιβεβαίωσης

en: Resume
el: Συνέχεια

en: Return to MailPoet
el: Επιστροφή στο MailPoet

en: Roles and permissions
el: Ρόλοι και Δικαιώματα

en: SMTP port
el: θύρα SMTP

en: SPF and DKIM
el: SPF και DKIM

en: Saturday
el: Σαββάτο

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Save & close
el: Αποθήκευση και κλείσιμο

en: Save and reactivate
el: Αποθήκευση και επανενεργοποίηση

en: Save as draft and close
el: Αποθήκευση ως πρόχειρο και κλείσιμο

en: Save changes
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Save settings
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Saved! Add this form to [link_widget]a widget[/link_widget].
el: Αποθηκεύτηκε! Προσθέστε αυτή τη φόρμα σε [link_widget] μία μονάδα [/link_widget].

en: Saved! The changes are already active in your widget.
el: Αποθηκεύτηκε. Οι αλλαγές είναι ήδη ενεργές στο widget.

en: Saved.
el: Αποθηκεύθηκε.

en: Saving default style...
el: Αποθήκευση προεπιλεγμένου στυλ...

en: Saving form...
el: Αποθήκευση φόρμας...

en: Saving newsletter...
el: Αποθήκευση ενημερωτικού δελτίου...

en: Schedule
el: Προγραμματισμός

en: Schedule it
el: Να προγραμματιστεί η αποστολή του

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Scheduled to be sent in %1$s
el: Έχει προγραμματιστεί να αποσταλεί σε %1$s

en: Scheduled to be sent on %1$s
el: Έχει προγραμματιστεί να αποσταλεί την %1$s

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search newsletters
el: Αναζήτηση στα ενημ. δελτία

en: Search recipients
el: αναζήτηση συνδρομητών

en: Search subscribers
el: Αναζήτηση συνδρομητών

en: Searching...
el: Αναζήτηση...

en: Second step:  "%1$s"
el: Δεύτερο βήμα : "%1$s"

en: Secure connection
el: Ασφαλής σύνδεση

en: Secure connection(SSL)
el: Ασφαλής σύνδεση (SSL)

en: Security Problem
el: Σφάλμα Ασφαλείας

en: Security error.
el: Σφάλμα ελέγχου ασφαλείας.

en: Security failure during request
el: Αποτυχία της ασφάλειας κατά τη διάρκεια του αιτήματος

en: See detailed stats
el: Δείτε λεπτομερή στατιστικά

en: See your top newsletters, top subscribers, top links, top lists, and top domains on one screen. Can you beat your past newsletters?
el: Δείτε τα κορυφαία ενημερωτικά δελτία σας, τους κορυφαίους συνδρομητές, τους κορυφαίους συνδέσμους σας, τις κορυφαίες λίστες σας, καθώς και τα κορυφαία domain σε μία οθόνη. Μπορείτε να νικήσετε τα παλιά σας ενημερωτικά δελτία;

en: Segment of %1$s
el: Τομέας του %1$s

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Select Files
el: Επιλογή Αρχείων

en: Select a field type:
el: Επιλέξτε έναν τύπο πεδίου:

en: Select a form:
el: Ποια από τις φόρμες σας θέλετε να χρησιμοποήσετε;

en: Select all %1$s subscribers.
el: Επιλογή όλων των %1$s συνδρομητών.

en: Select at least 1 subscriber!
el: Επιλέξτε τουλάχιστον έναν συνδρομητή!

en: Select list(s):
el: Επιλογή λίστας

en: Select the list you want to add:
el: Επιλέξτε τη λίστα που θέλετε να προσθέσετε:

en: Select the page to display the subscriber's profile.
el: Επιλέξτε εδώ τη σελίδα που οι συνδρομητές σας θα βλέπουν τις πληροφορίες του λογαριασμού τους.

en: Select your industry.
el: Επιλέξτε τον τομέα ενασχόλησής σας.

en: Select...
el: Επιλογή...

en: Selection options
el: Ρυθμίσεις επιλόγων

en: Send
el: Αποστολή

en: Send Process
el: Εξέλιξη αποστολής

en: Send a test mail
el: αποστολή δοκιμαστικού email

en: Send at a higher frequency
el: Στείλε με υψηλότερο ρυθμό

en: Send immediately.
el: Να σταλεί τώρα.

en: Send later
el: Αποστολή αργότερα

en: Send like a PRO and keep your server's sending reputation HIGH. Thanks to our advanced list cleaning tool, you can finally avoid sending to old or invalid email addresses. [link]Keep your list clean with Premium.[/link]
el: Στείλτε τα ενημερωτικά σας δελτία σαν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ και διατηρήστε το διακομιστή με την καλύτερη αξιολόγηση. Χάρη στο προηγμένο εργαλείο καθαρισμού του καταλόγου των μελών σας, μπορείτε να αποφύγετε την αποστολή σε παλιές ή μη έγκυρες διευθύνσεις email. [link] Κρατήστε τη λίστα αποδεκτών σας καθαρή με την premium έκδοση. [/ link]

en: Send preview
el: Αποστολή δοκιμαστικού μηνύματος προεπισκόπησης

en: Send with a professional SMTP provider, a great choice for big and small lists. We've negotiated promotional offers with a few providers for you.
el: Στείλτε τα μηνύματά σας με έναν εξωτερικό πάροχο υπηρεσιών SMTP, μια πραγματικά πολύ καλή λύση για ταχύτερες και ασφαλέστερες αποστολές. Μπορούμε να σας προτείνουμε ορισμένους παρόχους, με τους οποίους έχουμε πετύχει προνομιακές τιμές για τα μέλη μας.

en: Send yourself some test emails to confirm which method works with your server.
el: Στείλτε σε ένα δικό σας email ορισμένα δοκιμαστικά μηνύματα για να επιβεβαιώσετε ποια μέθοδος λειτουργεί καλύτερα στο δικό σας server.

en: Send...
el: Να στέλνονται...

en: Sender
el: Αποστολέας

en: Sender of notifications
el: Αποστολέας ειδοποιήσεων

en: Sending
el: Υπο αποστολή

en: Sending a test email
el: Αποστολή δοκιμαστικού email

en: Sending batch of emails...
el: Αποστολή παρτίδας ενημερωτικών δελτίων ...

en: Sending has resumed.
el: Η αποστολή συνεχίζετε από το προηγούμενο σημείο διακοπής.

en: Sending immediately after someone subscribes to the mailing list %1$s
el: Άμεση αποστολή όταν κάποιος εγγράφεται στη λίστα %1$s

en: Sending is now paused.
el: Η αποστολή διακόπηκε προσωρινά.

en: Sending per event
el: Αποστολή ανά δραστηριότητα

en: Sending preview...
el: Αποστολή μηνύματος προεπισκόπισης...

en: Sending suspended.
el: Η αποστολή έχει ανασταλεί.

en: Sendmail path
el: διαδρομή Sendmail στο server

en: Sent
el: Απεσταλμένα

en: Sent %2$s after a new user is added to your site as %1$s.
el: Να σταλεί %2$s μετά την προσθήκη ενός νέου χρήστη στο σάιτ ως  %1$s.

en: Sent %2$s after someone subscribes to the mailing list %1$s
el: Να σταλεί μετά από %2$s αφού κάποιος νέος συνδρομητής εγγραφεί στη λίστα αποδεκτών %1$s

en: Sent On
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Sent daily at %1$s.
el: Αποστολή κάθε μέρα, στις %1$s.

en: Sent immediately after a new user is added to your site as %1$s.
el: Να σταλεί αμέσως μετά την προσθήκη νέου χρήστη στο σάιτ ως %1$s.

en: Sent monthly on the %1$s %2$s at %3$s
el: Αποστολή κάθε μήνα, %1$s %2$s στις %3$s

en: Sent monthly on the %1$s at %2$s
el: Να στέλνεται κάθε μήνα %1$s στις %2$s

en: Sent on
el: Απεστάλει την

en: Sent to %1$s out of %2$s
el: Αποστολή σε %1$s από %2$s

en: Sent to %1$s subscribers.
el: Αποστολή σε %1$s συνδρομητές.

en: Sent weekly on %1$s at %2$s
el: Αποστολή κάθε εβδομάδα, ημέρα %1$s και ώρα %2$s

en: September
el: Σεπτέμβριος

en: Set as default style.
el: Να οριστεί ως προεπιλεγμένο στυλ.

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Share anonymous data
el: Να αποστέλλονται ανώνυμα πληροφορίες;

en: Share anonymous data and help us improve the plugin. [link]Read more[/link].
el: Μοιραστείτε μαζί μας την εμπειρίας σας από τη χρήση του MailPoet και βοηθήστε μας να το κάνουμε όλο και καλύτερο. [link]Διαβάστε εδώ περισσότερα[/link].

en: Share your data
el: Μοιραστείτε τις εμπειρίες σας

en: Shortcode to display total number of subscribers
el: Κώδικας για την εμφάνιση του συνολικού αριθμού των εγγεγραμμένων συνδρομητών σας

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show all months
el: Εμφάνιση όλων των μηνών

en: Show all themes
el: Εμφάνιση όλων των Θεμάτων Εμφάνισης

en: Show display options
el: Προβολή επιπλέον ρυθμίσεων εμφάνισης

en: Show divider between posts
el: Να εμφανίζεται διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στις δημοσιεύσεις;

en: Single Site
el: Για ένα σάιτ

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Skip the queue, go straight to our priority inbox. [link]Get faster support with Premium.[/link]
el: Μετάβαση στην σειρα αναμονής, πηγαίνετε κατευθείαν στα εισερχόμενά προτεραιότητας. [link] Λάβετε ταχύτερη υποστήριξη με την premium εκδοση. [/ link]

en: Social Bookmark Selection
el: Επιλογή σελιδοδείκτων κοινωνικής δικτύωσης

en: Social bookmarks
el: Σύνδεσμοι Κοινωνικής Δικτύωσης

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
el: Λυπούμαστε, αλλά έχετε υπερβεί το επιτρεπόμενο όριο αποθήκευσης (%s MB).

en: Sort by
el: Ταξινόμηση ως προς τα

en: Spam filters love DKIM
el: Τα φίλτρα spam αγαπούν το DKIM

en: Spam test results
el: Αποτελέσματα ελέγχου Spam

en: Split subscribers into %1$s pages.
el: Split συνδρομητές σε %1$s σελίδες.

en: Squares or weird characters are displayed in your emails? Select the encoding for your language.
el: Εμφανίζονται περίεργοι χαρακτήρες στα emails που στέλνετε; Ίσως να πρέπει να αλλάξετε τον τρόπο χειρισμού της γλώσσας σας (πρότυπο κωδικοσελίδας)

en: Standard Newsletters
el: Κανονικά ενημερωτικά δελτία

en: Standard newsletter
el: Τυπική μορφή

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Stats : %1$s
el: Στατιστικά : %1$s

en: Stats dashboard
el: Πίνακας Στατιστικών

en: Stats of clicked links for each newsletter
el: Στατιστικά για κάθε σύνδεσμο σε κάθε ενημερωτικό δελτίο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Stay up to date! Subscribe to our newsletters
el: Μείνετε ενημερωμένοι! Εγγραφείτε στα ενημερωτικά δελτία μας

en: Step %1$s
el: Βήμα %1$s

en: Step 1:
el: Βήμα 1:

en: Step 2:
el: Βήμα 2:

en: Step 3:
el: Βήμα 3:

en: Step 4:
el: Βήμα 4:

en: Still having doubts about our product and our team of 9? No stress, we're confident enough to give you 30 days to try it out. We'll refund you in an instant if you are not happy. [link]Become Premium now without stress.[/link]
el: Ακόμα έχετε αμφιβολίες σχετικά με το προϊόν και την ομάδα μας των 9; Κανένα άγχος, είμαστε αρκετά βέβαιοι και θα σας δώσουμε 30 ημέρες για να το δοκιμάσετε. Θα επιστρέψουμε τα χρηματα σας στην στιγμή αν δεν είστε ευχαριστημένοι. [link] Γίνετε Premium τώρα χωρίς άγχος. [/ link]

en: Stop fake signups by robots with WangGuard, a free white listing service, and plugin.
el: Σταματήστε τις ψευδοεγγραφές από ρομπότ, με τη βοήθεια της επέκτασης για το WangGuard, τη δωρεάν υπηρεσία ελέγχου.

en: Styles
el: Στυλ

en: Styles could not be saved
el: Τα στυλ δεν έγινε δυνατό να αποθηκευθούν

en: Styles have been saved
el: Τα στυλ αποθηκεύθηκαν με επιτυχία

en: Subject
el: Θέμα

en: Subject line
el: Γραμμή τίτλου επικοινωνίας

en: Submit
el: Υποβολή

en: Subscribe in comments
el: Δυνατότητα εγγραφής ειδοποιήσεων στο σχολιασμό

en: Subscribe in registration form
el: Δυνατότητα εγγραφής στην φόρμα νέου μέλους

en: Subscribe to our Newsletter
el: Εγγραφείτε στο Ενημερωτικό μας δελτίο

en: Subscribe to our newsletter and join our [total_subscribers] subscribers.
el: Εγγραφείτε στο ενημερωτικό μας δελτίο μας και γίνετε μέλη της μεγάλης κοινότητας με [total_subscribers] συνδρομητές.

en: Subscribe to our newsletters
el: Εγγραφή στα ενημερωτικά δελτία μας

en: Subscribe!
el: Εγγραφείτε!

en: Subscribed
el: Ενεργοί συνδρομητές

en: Subscribed on
el: Ημερομηνία Εγγραφής

en: Subscribed since
el: Εγγεγραμμένος από

en: Subscriber
el: Συνδρομητής

en: Subscriber Status
el: Κατάσταση συνδρομητή

en: Subscriber already exists. [link]Click to edit[/link].
el: Ο συνδρομητής υπάρχει ήδή. [link]Κάντε κλικ εδώ για να επεξεργαστείτε το λογαριασμό του[/link].

en: Subscriber has been modified. [link]Edit again[/link].
el: Οι πληροφορίες του συνδρομητή άλλαξαν. [link]Επεξεργασία[/link]. .

en: Subscriber has been saved.
el: Οι πληροφορίες του συνδρομητή αποθηκεύθηκαν.

en: Subscriber has not been modified.
el: Οι πληροφορίες του συνδρομητή δεν άλλαξαν.

en: Subscriber has not been saved.
el: Οι πληροφορίες του συνδρομητή δεν αποθηκεύθηκαν.

en: Subscriber not found : <b><i>%s</i></b>
el: Ο συνδρομητής δεν βρέθηκε : <b><i>%s</i></b>

en: Subscriber opened %1$s of %2$s email
el: Ο συνδρομητής έχει ανοίξει %1$s από %2$s email

en: Subscriber opened %1$s of %2$s emails
el: Ο συνδρομητής έχει ανοίξει %1$s από %2$s emails

en: Subscriber profile page
el: Σελίδα πληροφοριών συνδρομητή

en: Subscriber stats
el: Στατιστικά συνδρομητή

en: Subscribers
el: Συνδρομητές

en: Subscribers can choose from these lists :
el: Τα εγγεγραμμένα μέλη θα μπορούν να επιλέξουν από αυτές τις λίστες:

en: Subscribers can edit their profile
el: Να μπορούν τα εγγεγραμμένα μέλη να επεξεργαστούν τις πληροφορίες του προφίλ τους;

en: Subscribers in no list
el: Συνδρομητές που δεν ανήκουν σε καμία λίστα

en: Subscribers per page:
el: Συνδρομητές ανά σελίδα:

en: Subscribers to show per page:
el: Αριθμός συνδρομητών που θα εμφανίζονται ανά σελίδα:

en: Subscribers will now need to activate their subscription by email in order to receive your newsletters. This is recommended.
el: Τα μέλη σας θα πρέπει από τώρα και στο εξής να επιβεβαιώνουν τα ίδια την εγγραφή τους για να λαμβάνουν τις ειδοποιήσεις σας. Θεωρούμε πως αυτή είναι η καλύτερη πρακτική που εκτός των άλλων, θα σας προφυλάξει και από πιθανά νομικά θέματα.

en: Subscription MailPoet
el: MailPoet Συνδρομή

en: Subscription confirmation
el: Επιβεβαίωση εγγραφής συνδρομής

en: Subscription date
el: Ημερομηνία εγγραφής

en: Subscription form for your newsletters.
el: Φόρμα εγγραφής για τα ενημερωτικά δελτία σας.

en: Subscription without JavaScript is disabled.
el: Η δυνατότητα εγγραφής συνδρομής χωρίς τη JavaScript έχει απενεργοποιηθεί.

en: Subscriptions by form
el: Εγγραφές συνδρομών ανά φόρμα

en: Subscriptions by list
el: Εγγραφές συνδρομών ανά λίστα

en: Success message:
el: Μήνυμα Ολοκλήρωσης:

en: Successfully connected to %1$s
el: Επιτυχής σύνδεση στο %1$s

en: Successfully sent to <b><i>%s</i></b>
el: Στάλθηκε με επιτυχία στο <b><i>%s</i></b>

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Tags: %1$s
el: Ετικέτες: %1$s

en: Take it easy, the plugin does the rest.
el: Έχετε τελειώσει, το MailPoet θα κάνει για σας όλα τα υπόλοιπα.

en: Test email successfully sent to %s
el: Το δοκιμαστικό email στάλθηκε με επιτυχία στο %s

en: Test method
el: Μέθοδος δοκιμής

en: Test the statistics page.
el: Δοκιμάστε τη σελίδα στατιστικών

en: Text
el: Κείμενο

en: Text Area
el: Περιοχή κειμένου

en: Text Input
el: Εισαγωγή κειμένου

en: Text of "Unsubscribe" link
el: Κείμενο του συνδέσμου "διαγραφή συνδρομής"

en: Thanks!
el: Ευχαριστούμε!

en: Thanks! Now take me to MailPoet.
el: Ευχαριστώ! Τώρα θέλω να δω το MailPoet.

en: The <strong>from email</strong> value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
el: Το email στο πεδίο <strong>από το email</strong> όπως το δηλώσατε (%1$s) δεν φαίνεται να είναι μια έγκυρη διεύθυνση email.

en: The <strong>reply to</strong> email value you have entered (%1$s) is not a valid email address.
el: Η <strong>απάντηση στο</strong> email αξίας που έχετε εισάγει (%1$s) δεν είναι μια έγκυρη email διεύθυνση.

en: The MySQL user you have setup on your WordPress site (wp-config.php) doesn't have enough privileges to CREATE MySQL tables. Please change this user yourself or contact the administrator of your site in order to complete MailPoet's installation. mysql errors:(%1$s)
el: Ο χρήστης MySQL που έχει ρυθμιστεί στο Wordpress site σας (στο αρχείο wp-config.php) δεν έχει τα απαιτούμενα δικαιώματα για να ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ MySQL πίνακες. Θα πρέπει είτε να αλλάξετε τα σχετικά δικαιώματα μόνοι σας είτε να επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του site σας, προκειμένου να το κάνει για σας για να μπορέσει να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση του MailPoet. mysql σφάλματα: (%1$s)

en: The PHP Extension openssl is not enabled on your server. Ask your host to enable it if you want to use an SSL connection.
el: Η προέκταση PHP openssl δεν είναι ενεργοποιημένη στο δικό σας server. Θα πρέπει να το ζητήσετε από τον πάροχό σας αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε σύνδεση SSL.

en: The Send Process stopped because there are too many errors.
el: Η αποστολή διακόπηκε γιατί παρουσιάστηκαν πάρα πολλά σφάλματα.

en: The Sweeter Experience of our Premium
el: Η πιο γλυκιά εμπειρία των Premium μελών μας

en: The address will be added to your newsletter's footer. This helps avoid spam filters.
el: Θα εμφανίζετε στο υποσέλιδο των μηνυμάτων σας. Αυτό βοηθά στο να μην χαρακτηριστούν ως σπαμ από τα φίλτρα ελέγχου των παραληπτών σας.

en: The authors have done a pretty awesome job.
el: Οι δημιουργοί έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά.

en: The bounce email address "%1$s" might actually cause the problem. Leave the field empty and try again.
el: Η email διεύθυνση "%1$s" θα μπορούσε να προκαλέσει πραγματικά το πρόβλημα. Αφήστε το πεδίο κενό και δοκιμάστε ξανά.

en: The data you are trying to import doesn't appear to be in the CSV format (Comma Separated Values).
el: Τα δεδομένα που προσπαθείτε να εισάγετε δεν εμφανίζονται στο CSV (Τιμές χωρισμένες με κόμματα)

en: The email ID %s is not published
el: Το email ID %s δεν θα δημοσιευθεί

en: The email is not valid!
el: Το email που δηλώσατε δεν είναι έγκυρο!

en: The first line of a CSV file should be the column headers : "email","lastname","firstname".
el: Η πρώτη σειρά ανός αρχείου μορφής CSV είναι οι ετικέτες των στηλών των περιεχομένων : "email","επώνυμο","όνομα".

en: The first thing your subscribers see. Be creative and increase your open rate!
el: Αυτό είναι το πρώτο πράγμα που θα δουν οι συνδρομητές σας. Προσπαθείστε να γίνετε δημιουργικοί, έτσι ώστε να πείσετε όσο το δυνατόν περισσότερους να ανοίξουν το μήνυμά σας.

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that MailPoet can setup itself properly.
el: Ο φάκελος "%1$s" δεν είναι εγγράψιμος. Για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση του MailPoet, θα πρέπει να δώσετε σε αυτόν το φάκελο πλήρη δικαιώματα επεξεργασίας (775 ή 777).

en: The folder "%1$s" is not writable, please change the access rights to this folder so that Mailpoet can setup itself properly.
el: Ο φάκελος "%1$s" δεν είναι εγγράψιμος. Για να ολοκληρωθεί η εγκατάσταση του MailPoet, θα πρέπει να δώσετε σε αυτόν το φάκελο πλήρη δικαιώματα επεξεργασίας (775 ή 777).

en: The form named "%1$s" has been created.
el: Η φόρμα με το όνομα "%1$s" δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: The form named "%1$s" has been deleted.
el: Η φόρμα με το όνομα "%1$s" διαγράφηκε με επιτυχία..

en: The free version blocks the sending of your newsletters when you have 2000 confirmed subscribers. The Premium removes this limit.
el: Η ελεύθερη έκδοση του προσθέτου, σας επιτρέπει την αποστολή ενημερωτικών δελτίων όσο έχετε μέχρι 2000 εγγεγραμμένα μέλη. Η Premium έκδοση δεν έχει αυτόν τον περιορισμό.

en: The kitten is just to fill the blank space. He looks hungry, no? We love kittens.
el: Το γατάκι είναι απλά για να γεμίζει το κενό διάστημα. Μοιάζει πεινασμένο, έτσι δεν είναι; Τα αγαπάμε τα γατάκια!

en: The last batch of emails should start sending automatically in the next few minutes.
el: Η αποστολή της νεότερης ομάδας email θα ξεκινήσει σε λίγα λεπτά.

en: The list created automatically on import of the plugin's subscribers : "%1$s
el: Η λίστα δημιουργήθηκε αυτόματα κατά την εισαγωγή των συνδρομητών των plugin : "%1$s

en: The list created automatically on install of the MailPoet.
el: Η λίστα αυτή δημιουργήθηκε αυτόματα, κατά την εγκατάσταση του MailPoet.

en: The list does not exists or cannot be deleted.
el: Η λίστα συνδρομητών ή δεν υπάρχει ή δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: The list does not exists or cannot be synched.
el: Η λίστα συνδρομητών ή δεν υπάρχει ή δεν μπορεί να συγχρονιστεί.

en: The list existed in "%1$s" and has been imported automatically.
el: Η λίστα που περιέχεται στο "%1$s" εισήχθει με επιτυχία.

en: The list has been deleted.
el: Η λίστα έχει διαγραφεί με επιτυχία.

en: The list you've pasted is too big for the browser. <strong>Upload the file</strong> instead.
el: Η λίστα που έχετε επικολλήσει είναι πολύ μεγάλη για το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε. <strong>Ανεβάστε το αρχείο</strong> αντ &#39;αυτού.

en: The magic is happening...
el: Η μαγεία συμβαίνει ...

en: The newsletter doesn't exist.
el: Αυτό το ενημερωτικό δελτίο δεν υπάρχει

en: The newsletter has been duplicated.
el: Το αντίγραφο του ενημερωτικού δελτίου δημιουργήθηκε με επιτυχία.

en: The newsletter will be deactivated, you will need to reactivate it once you're over editing it. Do you want to proceed?
el: Το ενημερωτικό δελτίο ΘΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ. Όταν τελειώσετε την επεξεργασία του, θα χρειαστεί να το ενεργοποιήσετε εκ νέου, μόνοι σας, αν θέλετε να το χρησιμοποιήσετε ξανά. Θέλετε σίγουρα να συνεχίσετε με την επεξεργασία;

en: The posts below were added with the widget %sAutomatic latest content%s
el: Οι δημοσιεύσεις από εδώ και κάτω, θα προστίθενται αυτόματα, με την λειτουργία %sΑυτόματη προσθήκη νέου περιεχομένου%s

en: The second line of a CSV file should be a set of values : "joeeg@example.com","Average","Joe".
el: Η δεύτερη σειρά ανός αρχείου μορφής CSV περιέχει τις τιμές στις στήλες κάτω από τις αντίστοιχες κεφαλίδες: "onoma@paradeigma.gr","Παπαδόπουλος","Γιώργος".

en: The segment cannot be unsubscribed from an [IMPORT] list.
el: Το τμήμα δεν μπορεί να αφαιρεθεί από μια λίστα [Import].

en: The segment has been removed from the queue of this newsletter.
el: Το τμήμα έχει αφαιρεθεί από την ουρά του τρέχοντος ενημερωτικού δελτίου.

en: The segment has been unsubscribed from all the lists.
el: Το τμήμα απεγγράφη από όλες τις λίστες.

en: The segment has been unsubscribed from the list "%1$s".
el: Το τμήμα έχει καταργήσει την εγγραφή σας από τον κατάλογο "%1$s".

en: The selected value is already matched to another column.
el: Η επιλεγμένη τιμή ταιριάζει ήδη σε μία άλλη στήλη.

en: The simplest solution for small lists. Your web host sets a daily email limit.
el: Είναι η πιο απλή μέθοδος αποστολής για μικρές λίστες παραληπτών. Συνήθως ο πάροχος φιλοξενίας του σάιτ σας, θέτει περιορισμούς στον αριθμό των email που μπορείτε να στέλνετε κάθε μέρα.

en: The subscriber list that will be used for this campaign.
el: Επιλέξτε εδώ ποια ή ποιες λίστες θα χρησιμοποιηθούν για αυτήν την καμπάνια.

en: The theme %1$s has been installed on your site.
el: Το θέμα εμφάνισης %1$s εγκαταστάθηκε με επιτυχία.

en: The theme is available in Premium version only. [link]12 good reasons to upgrade.[/link]
el: Αυτό το θέμα εμφάνισης είναι διαθέσιμο μόνο στην Premium έκδοση. [link]12 πολύ καλοί λόγοι για να αναβαθμίσετε.[/link]

en: The theme you selected could not be loaded.
el: Το θέμα εμφάνισης που έχετε επιλέξει δεν μπορεί να φορτωθεί.

en: The two first lines of the file you've uploaded are as follow:
el: Οι δύο πρώτες γραμμές στο αρχείο που δώσατε είναι οι παρακάτω:

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/">native app for your device</a> instead.
el: Η έκδοση του web browser στη συσκευή σας δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί για να αποστείλετε αρχεία. Θα πρέπει να βρείτε και να εργαστείτε με την <a href="http://wordpress.org/extend/mobile/"> wordpress έκδοση για τη συσκευή σας</a> αντί για αυτήν εδώ.

en: Theme %1$s could not be deleted.
el: Το θέμα εμφάνισης %1$s δεν μπορεί να διαγραφεί.

en: Theme %1$s has been deleted.
el: Το θέμα εμφάνισης %1$s διαγράφηκε με επιτυχία.

en: Themes
el: Θέματα Εμφάνισης

en: Then paste your list here
el: Επικολλήστε εδώ τη λίστα σας

en: There are %1$s messages in your mailbox
el: Υπάρχουν %1$s μηνύματα στο φάκελο εισερχομένων σας

en: There are %1$s pending email(s)
el: Υπάρχουν %1$s email(s) σε εκκρεμότητα

en: There are no bounced messages to process right now!
el: Δεν υπάρχουν ακόμη bounced μηνύματα που να πρέπει να επεξεργαστείτε!

en: There are no list to send to.
el: Δεν υπάρχει καμία λίστα για αποστολή.

en: There are no messages
el: Δεν υπάρχουν μηνύματα

en: There are no newsletters.
el: Δεν υπάρχουν ενημερωτικά δελτία.

en: There are no posts corresponding to that search.
el: Δεν υπάρχουν δημοσιεύσεις που να αντιστοιχούν σε αυτή την αναζήτηση.

en: There are plenty of reasons for bounces. Configure what to do in each scenario.
el: Υπάρχουν πολλοί λόγοι για τους οποίους κάποια διεύθυνση email μπορεί να χαρακτηριστεί ως bounce (μη έγκυρη). Ρυθμίστε παρακάτω πως το MailPoet θα χειρίζεται την κάθε περίπτωση.

en: There is a problem! Mailpoet.com couldn't visit your site, because:
el: Υπάρχει ένα πρόβλημα! Το Mailpoet.com δεν μπόρεσε να επισκεφθεί τη σελίδα σας, επειδή:

en: There is no plugin to import from.
el: Δεν υπάρχει κάποιο πρόσθετο από το οποίο να μπορεί να γίνει εισαγωγή.

en: There is no subject or body in this email
el: Δεν υπάρχει δηλωμένο θέμα ή περιεχόμενο, σε αυτό το email

en: There must be an active 3rd party plugin or theme breaking our interface. [link]Read more.[/link]
el: Πρέπει να υπάρχει ενεργό κάποιο άλλο, 3ο πρόσθετο ή κάποια εμφάνιση, που να μην επιτρέπει στο περιβάλλον εργασίας του MailPoet να φορτωθεί και να λειτουργήσει σωστά. [Link] Σας παρακαλούμε διαβάστε περισσότερα. [/ Link]

en: There seems to be an error with the list you're trying to import.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα κατά την προσπάθεια εισαγωγής της λίστας.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
el: Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα στις επιλογές της εγκατάστασής σας. Σας παρακαλούμε επικοινωνήστε με το διαχειριστή σας.

en: There's no license for "%1$s". If you're Premium, add this domain in your [link]account manager[/link].
el: Δεν βρέθηκε έγκυρη Premium άδεια χρήσης για το "%1$s". Εάν είστε σίγουροι πως έχετε κάποια Premium άδεια για αυτό το σάιτ, σας παρακαλούμε προσθέστε το στη σελίδα [link]διαχείρισης του λογαριασμού σας[/link].

en: There's no stats to load!
el: Δεν υπάρχουν ακόμα στατιστικά!

en: These tables could not be created on installation: %1$s
el: Κατά την εγκατάσταση, δεν έγινε δυνατόν να δημιουργηθούν οι εξής πίνακες: %1$s

en: Third party
el: Από εξωτερικό πάροχο

en: This Premium plugin allows you to add MailPoet's forms in many places, and in Facebook.
el: Με αυτό το Premium πρόσθετο, μπορείτε να εγκαταστήσετε φόρμες του MailPoet σε πολλά μέρη, ακόμα και στο Facebook!

en: This Premium plugin allows you to add a MailPoet form in a popup.
el: Με αυτό το Premium πρόσθετο μπορείτε να προσθέσετε μία φόρμα του MailPoet σε ένα αναδυόμενο παράθυρο (pop up) .

en: This Premium plugin allows you to put a pretty form right below the header. Nothing more, nothing less.
el: Αυτό το Premium πρόσθετο σας επιτρέπει να βάλετε ακριβώς κάτω από την επικεφαλίδα μια χαριτωμένη φόρμα. Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.

en: This allows you to modify the HTML of text blocks in the visual editor.
el: Αυτό θα σας επιτρέψει να επεξεργάζεστε και να μορφοποιείτε περιοχές κειμένου με κώδικα HTML.

en: This changes the label for the unsubscribe link in the footer of your newsletters.
el: Δηλώστε εδώ το κείμενο που θέλετε να εμφανίζεται στο υποσέλιδο των Ενημερωτικών Δελτίων, για την διαγραφή της συνδρομής των μελών σας.

en: This email engine works on 95&#37; of servers
el: Αυτή η μέθοδος λειτουργεί στο 95&#37; των servers

en: This feature cannot work because the "Comments" feature of the plugin JetPack is enabled.
el: Αυτή η επιλογή δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί γιατί έχετε ενεργοποιήσει το άρθρωμα για τα "Σχόλια" από το πρόσθετο JetPack.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
el: Αυτή η λειτουργία απαιτεί τη χρήση inline frames. Τα iframes όμως είναι απενεργοποιημένα ή το πρόγραμμα περιήγησης που χρησιμοποιείτε δεν τα υποστηρίζει.

en: This field contains no values
el: Το πεδίο δεν περιέχει τιμές

en: This field does not exist
el: Αυτό το πεδίο δεν υπάρχει

en: This file is empty. Please try another.
el: Αυτό το αρχείο είναι κενό. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε κάποιο άλλο.

en: This file is not an image. Please try another.
el: Αυτό το αρχείο δεν είναι αρχείο εικόνας. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε κάποιο άλλο.

en: This file type is not allowed. Please try another.
el: Αυτός ο τύπος αρχείου δεν επιτρέπετε. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε κάποιον άλλο.

en: This form adds subscribers to these lists:
el: Οι εγγεγραμμένοι από αυτή την φόρμα να προστίθενται στις εξής λίστες:

en: This form does not exist
el: Αυτή η φόρμα δεν υπάρχει

en: This form does not exist.
el: Αυτή η φόρμα δεν υπάρχει.

en: This form has already been deleted.
el: Αυτή η φόρμα έχει ήδη διαγραφεί.

en: This free plugin allows you to design and position a form at the beginning or bottom of a post.
el: Αυτό το δωρεάν πρόσθετο σας επιτρέπει να σχεδιάσετε και να τοποθετήσετε μία φόρμα στην αρχή ή στο τέλος μίας δημοσίευσης.

en: This free plugin allows you to put a form in a popup, that's it.
el: Με αυτό το δωρεάν πρόσθετο μπορείτε να προσθέσετε μία φόρμα του MailPoet σε αναδυόμενο παράθυρο (pop up) .

en: This image might be in an article. Delete anyway?
el: Αυτή η εικόνα είναι πιθανόν να ανήκει σε κάποια δημοσίευση. Θέλετε σίγουρα να την διαγράψετε;

en: This is fast!
el: Αυτό είναι πραγματικά γρήγορο!

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
el: Έχετε υπερβεί το μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε κάποιο μικρότερο.

en: This is the free version of a more powerful Premium version.
el: Αυτή είναι η δωρεάν έκδοση της πολύ ισχυρής Premium πλήρους έκδοσης.

en: This is the subject of the email. Be creative since it's the first thing your subscribers will see.
el: Αυτός θα είναι ο τίτλος του email που θα παραλάβουν οι συνδρομητές σας.

en: This method works on 5&#37; of servers
el: Αυτή η μέθοδος λειτυργεί στο 5&#37; των servers

en: This needs to be in CSV style or a simple paste from Gmail, Hotmail or Yahoo. See [link]examples in our support site[/link].
el: Αυτό απαιτεί η λίστα σας να έχει τη μορφή αρχείου CSV ή απλά επικολλήστε από τα Gmail, Hotmail ή Yahoo. Δείτε [link]παραδείγματα στο χώρο υποστήριξης του MailPoet[/link].

en: This needs to be in CSV style. See [link]examples in our support site[/link].
el: Αυτό απαιτεί η λίστα σας να έχει τη μορφή αρχείου CSV. Δείτε [link]παραδείγματα στο χώρο υποστήριξης του MailPoet[/link].

en: This tab will be filled with images from your WordPress Posts.
el: Αυτό το tab θα γεμίσει εικόνες από τις δημοσιεύσεις σας στο Wordpress.

en: This tab will be filled with images from your current and previous newsletters.
el: Στην καρτέλα αυτή υπάρχουν εικόνες από το τρέχων αλλά και από τα προηγούμενα ενημερωτικά σας δελτία.

en: This text is displayed when email clients block images, which is most of the time.
el: Αυτό το κείμενο εμφανίζεται όταν οι εφαρμογές ανάγνωσης των email μπλοκάρουν την προβολή των εικόνων, πράγμα που συμβαίνει τις περισσότερες φορές.

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time remaining: %1$s
el: Χρόνος που απομένει: %1$s

en: Tip
el: Συμβουλή

en: Tips for you, or your customers
el: Συμβουλές για σας, ή τους πελάτες σας

en: Title alignment
el: Στοίχιση τίτλου

en: Title format
el: Μορφή τίτλου

en: Title position
el: Θέση τίτλου

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Titles & text
el: Τίτλοι &amp; κείμενο

en: To
el: Έως

en: To edit, simply click on this block of text.
el: κάντε κλικ και επεξεργαστείτε το κείμενο σε αυτή την περιοχή - είναι το ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ της καταχώρησης.

en: To resume send [link]Go premium now![/link]
el: Για να συνεχίσετε την αποστολή [link]προμηθευτείτε την premium έκδοση![/link]

en: To subscribe to our dandy newsletter simply add your email below. A confirmation email will be sent to you!
el: Για να λαμβάνετε το ενημερωτικό μας δελτίο, απλά δηλώστε παρακάτω το email σας. Θα σας σταλεί ένα email επιβεβαίωσης.

en: To which address should all the bounced emails go? Get the [link]Premium version[/link] to automatically handle these.
el: Δηλώστε εδώ που θέλετε να οδηγούνται όλα τα bounced emails. Για να το χειριστείτε αυτόματα, θα πρέπει να προμηθευτείτε την [link]Premium έκδοση[/link].

en: Today you have sent %1$s emails
el: Σήμερα στείλατε %1$s emails

en: Today's statistics
el: Τα σημερινά σας στατιστικά είναι τα εξής:

en: Toggle Geeky Options
el: Geek επιλογές

en: Top auto-responders
el: Κορυφαίοι auto-responders

en: Top domains
el: Κορυφαία domains

en: Top links
el: Κορυφαίοι σύνδεσμοι

en: Top newsletters
el: Τα πιο πετυχημένα ενημερωτικά σας δελτία

en: Top subscribers
el: Κορυφαίοι συνδρομητές

en: Total clicks
el: Συνολικά κλικ

en: Total number of posts or pages
el: Συνολικός αριθμός δημοσιεύσεων ή σελίδων

en: Total of %1$s clicks:
el: Σύνολο %1$s κλικ:

en: Total of batch
el: Σύνολο της παρτίδας

en: Total of subscribers
el: Σύνολο εγγεγραμμένων συνδρομητών

en: Track your readers within Google Analytics
el: Δείτε τη συμπεριφορά των συνδρομητών σας με τη βοήθεια του Google Analytics.

en: Try it yourself, we were impressed by the free versions.
el: Δοκιμάστε το και εσείς, εμείς εντυπωσιαστήκαμε από τις δυνατότητες της δωρεάν έκδοσης.

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Twice daily
el: Δύο φορές την ημέρα

en: Type name of your new list
el: Γράψτε το όνομα της νέας λίστας

en: Type of date:
el: Μορφή ημερομηνίας:

en: Un-clicked
el: ΔΕΝ έγινε κλικ

en: Unconfirmed
el: Δεν επιβεβαίωσαν

en: Unconfirmed subscribers will receive your newsletters from now on without the need to activate their subscriptions.
el: Ανεπιβεβαίωτοι συνδρομητές θα λαμβάνουν ενημερωτικά δελτία  από τώρα και στο εξής χωρίς να χρειάζεται να ενεργοποιήσουν τις συνδρομές τους.

en: Unique clicks
el: Μοναδικά κλικ

en: Unlimited Sites
el: Για απεριόριστο αριθμό σάιτ

en: Unlisted
el: Ακαταχώρητα

en: Unopened
el: Δεν άνοιξε

en: Unsubscribe
el: Διαγραφή συνδρομής

en: Unsubscribe from all lists
el: Διαγραφή συνδρομής από όλες τις λίστες

en: Unsubscribe from list: %1$s
el: Διαγραφή συνδρομής από τη λίστα: %1$s

en: Unsubscribe link
el: Σύνδεσμος διαγραφής συνδρομής

en: Unsubscribe page
el: Σελίδα διακοπής συνδρομής

en: Unsubscribe the user
el: Διέγραψε τη συνδρομή του χρήστη

en: Unsubscribe the user and add him to the list "%1$s"
el: Διέγραψε τη συνδρομή του χρήστη και πρόσθεσέ τον στη λίστα "%1$s"

en: Unsubscribed
el: Έχουν διαγραφεί

en: Unsubscribed on %1$s
el: Έχουν διαγράψει τη συνδρομή τους στο %1$s

en: Unsubscribes
el: Έχουν διαγράψει τη συνδρομή τους

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Update Plugin
el: Ενημέρωση Πρόσθετου

en: Update list
el: Ενημέρωση λίστας

en: Update procedure to MailPoet version "%1$s" failed!
el: Η ενημέρωση του MailPoet στην νέα έκδοση "%1$s" απέτυχε!

en: Upgrade DKIM key
el: Αναβάθμιση κλειδιού DKIM

en: Upload
el: Μεταφόρτωση

en: Upload Theme (.zip)
el: Μεταφόρτωση θέματος εμφάνισης (.zip)

en: Upload a file
el: Με μεταφόρτωση αρχείου

en: Upload error, file %1$s is too large! (MAX:%2$s)
el: Σφάλμα μεταφόρτωσης αρχείου, το αρχείο %1$s είναι πολύ μεγάλο! (Μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος:%2$s)

en: Upload failed.
el: Η μεταφορά του αρχείου απέτυχε.

en: Upload stopped.
el: Η μεταφορά του αρχείου τερματίστηκε.

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
el: ή

en: Use `view_in_browser_link` instead.
el: Χρήση του `view_in_browser_link` αντ 'αυτού.

en: Use an email from your domain, like <strong>info@%s</strong> to avoid the spam folder, or even be blocked.
el: Χρησιμοποιήστε ένα email από τον τομέα σας, όπως το <strong>info@%s</strong> για την αποφυγή του φάκελου spam, ή ακόμα και να μπλοκαριστεί.

en: Use the same method as the one used for your WP site.
el: Χρησιμοποιήστε την ίδια μέθοδο όπως αυτή που χρησιμοποιείται για την WP ιστοσελίδας σας

en: Use this URL in your cron job: [cron_url]
el: Να χρησιμοποιηθεί αυτό το URL στις cron job: [cron_url]

en: User choice: %s
el: Επιλογή χρήστη: %s

en: User has been inserted.
el: Ο χρήστης έχει προστεθεί.

en: User has been updated.
el: Οι πληροφορίες του χρήστη ενημερώθηκαν.

en: User has not been inserted.
el: Ο χρήστης δεν προστέθηκε.

en: User has not been updated.
el: Οι πληροφορίες του χρήστη δεν ενημερώθηκαν.

en: Users can still change their reply-to address for their newsletter. Network admins can still edit sending method for each site.
el: Οι χρήστες/μέλη του σάιτ μπορούν ακόμα να αλλάξουν το που θα λάβουν την απάντηση στο αποσταλθέν ενημερωτικό τους δελτίο. Οι διαχειριστές μπορούν επίσης ακόμα να επεξεργάζονται την μέθοδο αποστολής αυτών για κάθε σάιτ.

en: Valid until %s
el: Ισχύει μέχρι %s

en: Validate for:
el: Επικύρωση για:

en: Value
el: τιμή"

en: Verify that the date in blue matches the original one.
el: Επιβεβαιώστε πως η ημερομηνία με μπλε χρώμα είναι ίδια με την αρχική.

en: Verify what your subscribers do once you drove them onto your site and improve your retention rate. [link]Track your readers with GA in Premium.[/link]
el: Βεβαιωθείτε τι κανουν οι συνδρομητές την στιγμή που θα τους οδήγησετε στην ιστοσελίδα σας και θα βελτιώσουν το ποσοστό διατήρησης. [link] Παρακολουθήστε τους αναγνώστες σας μεσω GA στην Premium εκδοση. [/ link]

en: Verify your license again.
el: Επιβεβαιώστε ξανά την άδεια χρήσης σας.

en: Very powerful, if not a quirky user interface.
el:  Πολύ ισχυρό, αν και με ιδιόμορφο interface χρήστη.

en: View
el: Εμφάνιση

en: View all
el: Προβολή όλων

en: View all lists
el: Προβολή όλων των λιστών

en: View all themes by %1$s
el: Προβολή των θεμάτων εμφάνισης κατά %1$s

en: View author's website
el: Δείτε το website του δημιουργού

en: View by lists
el: Εμφάνιση ανά λίστα

en: View details.
el: Δείτε λεπτομέρειες.

en: View full screenshot
el: Δείτε την πλήρη εικόνα

en: View in browser link
el: Προβολή στο browser

en: View newsletter
el: Προβολή ενημερωτικού δελτίου

en: View stats & edit
el: Εμφάνιση στατιστικών και επεξεργασία

en: View stats or edit
el: Δείτε τα στατιστικά του ή επεξεργαστείτε τα στοιχεία του

en: View subscribers
el: Εμφάνιση συνδρομητών

en: View your score
el: Δείτε τη βαθμολογία σας

en: Visitors who submit a comment on a post can click on a checkbox to subscribe.
el: Οι επισκέπτες που θα υποβάλουν κάποιο σχόλιο, θα μπορούν, αν τσεκάρουν το σχετικό πλαίσιο, να ειδοποιούνται για την τυχόν συνέχιση του σχολιασμού από τα άλλα μέλη.

en: Visual
el: Οπτικά

en: Waiting for the first visit!
el: Αναμονή για την πρώτη επίσκεψη!

en: Want to start all over again? This will wipe out MailPoet and reinstall anew.
el: Θέλετε να κάνετε επανεγκατάσταση του MailPoet; Αν ΝΑΙ, μπορείτε να το κάνετε εύκολα από εδώ, αλλά να θυμάστε πως, όλες οι έως τώρα ρυθμίσεις και επιλογές σας θα χαθούν οριστικά!

en: Watch out! If you reinstall this theme all the files which are in the folder:/wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s will be overwritten. Are you sure you want to reinstall?
el: ΠΡΟΣΕΞΤΕ: Αν κάνετε επανεγκατάσταση αυτού του θέματος εμφάνισης, το οποίο βρίσκεται ήδη εγκατεστημένο στο φάκελο: /wp-content/uploads/wysija/themes/%1$s, όλα τα αρχεία του θα αντικατασταθούν. Αν έχετε κάνει οποιεσδήποτε αλλαγές, αυτές θα χαθούν! Είστε λοιπόν σίγουροι για την επανεγκατάσταση;

en: We could not install your theme. It appears it's not in the valid format.
el: Το θέμα εμφάνισης που επιλέξατε δεν έγινε δυνατόν να εγκατασταθεί. Πιθανόν να μην έχει έγκυρη μορφή.

en: We couldn't find any valid addresses in the first 10 rows.
el: Δεν βρέθηκε καμία έγκυρη διεύθυνση στις πρώτες 10 γραμμές.

en: We got documentation and a ticket system on [link]support.mailpoet.com[/link]. We answer within 24h.
el: Έχουμε αναπτύξει ένα πλήρες σύστημα Τεκμηρίωσης και Βοήθειας των χρηστών μας στο [link]support.mailpoet.com[/link]. Χωρίς καμία διακοπή, είμαστε διαθέσιμοι 24 ώρες το 24ώρο.

en: We have 3 different licences available to fit your needs:
el: Έχουμε 3 διαφορετικές άδειες για να διαλέξετε αυτή που ταιριάζει στις ανάγκες σας:

en: We kept all non delivered emails in the queue, so you will be able to resume the send process later.
el: Όλα τα ΜΗ ΠΑΡΑΛΗΦΘΕΝΤΑ email θα κρατηθούν σε μία λίστα, έτσι ώστε να μπορέσετε να τα στείλετε στη αργότερα.

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. Thanks, you're already sharing!
el: Ξέρουμε τόσα λίγα για σας... Αν μας το επιτρέψετε, [link]θα συλλέγουμε από εσάς ανώνυμα πληροφορίες[/link] που θα μας βοηθήσουν να κάνουμε το Mailpoet ακόμα καλύτερο.  Σας ευχαριστούμε!

en: We know too little about our users. We're looking for [link]anonymous data[/link] to build a better plugin. [ajaxlink]Yes, count me in![/ajaxlink]
el: Ξέρουμε τόσα λίγα για σας... Αν μας το επιτρέψετε, [link]θα συλλέγουμε από εσάς ανώνυμα πληροφορίες[/link] που θα μας βοηθήσουν να κάνουμε το MailPoet ακόμα καλύτερο. [ajaxlink]Ναι, γιατί όχι; Υπολογίστε στη βοήθειά μου![/ajaxlink]

en: We love stars...
el: Εμάς μας αρέσουν τα αστεράκια....

en: We received %1$s messages from the user %2$s
el: Έχουν παραληφθεί %1$s μηνύματα από τον χρήστη %2$s

en: We recommend this plugin as the good alternative to WPML for multilingual sites. It's lean, straightforward, and leaves your site's core largely untouched. Each language has its own site in your WordPress Multisite install. Works great with MailPoet.
el: Σας συνιστούμε αυτό το πρόσθετο ως καλή εναλλακτική λύση για να WPML για πολυγλωσσικές ιστοσελίδες. Είναι απλό, και σε μεγάλο βαθμό αφήνει ανέπαφο τον πυρήνα του δικτυακού σας τόπου. Κάθε γλώσσα έχει την δική της ιστοσελίδα στην εγκατάσταση του πολύγλωσσου  WordPress σας. Δουλεύει άψογα με το MailPoet.

en: We send a monthly newsletter with the following:
el: Στέλνουμε ένα μηνιαίο ενημερωτικό δελτίο με τα εξής:

en: We suggest you setup a cron job. [link]Read more[/link] on support.mailpoet.com
el: Σας προτείνουμε να στήσετε μια εργασία cron. [link] Διαβάστε περισσότερα [/ link] στο support.mailpoet.com

en: We were unable to contact the API, the site may be down. Please try again later.
el: Δεν έγινε δυνατό να εντοπιστεί το API, πιθανόν το σάιτ να μην λειτουργεί κανονικά. Σας παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά αργότερα.

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Weekly
el: Εβδομαδιαίως

en: Welcome Page!
el: Σελίδα Υποδοχής!

en: Welcome to %1$s
el: Καλώς Ορίσατε στο %1$s

en: What You Can Do
el: Τι μπορείτε να κάνετε για να το χρησιμοποιήσετε στο έπακρο;

en: What type of newsletter is this?
el: Ποιος ο τύπος του ενημερωτικού δελτίου;

en: What we’re working on
el: Αυτό στο οποίο δουλεύουμε τωρα

en: What's new?
el: Τι νέο υπάρχει;

en: When a new WordPress user is added to your site...
el: Όταν ένας νέος χρήστης του WordPress προστίθεται στο σάιτ...

en: When failed permanently
el: Όταν υπάρχει μόνιμη αποτυχία

en: When mailbox is full
el: Όταν το mailbox του λογαριασμού είναι γεμάτο

en: When mailbox is not available
el: Όταν το mailbox του λογαριασμού δεν είναι διαθέσιμο

en: When message is delayed
el: Όταν το μήνυμα έχει καθυστερήσει

en: When setting up the bounce system, you need to have a different address for the bounce email and the forward to address
el: Γι τη ρύθμιση του συστήματος ελέγχου εγκυρότητας των διευθύνσεων email, θα πρέπει να έχετε μια διαφορετική διεύθυνση email για αυτό αλλά και για την προώθηση

en: When someone subscribes
el: Όταν υπάρχει εγγραφή νέου συνδρομητή

en: When someone subscribes to the list...
el: Όταν κάποιος κάνει συνδρομή στη λίστα...

en: When someone unsubscribes
el: Όταν υπάρχει διαγραφή συνδρομητή

en: When subscribers click on the activation link, they are redirected to a page of your choice.
el: Η σελίδα που θα μεταφέρονται οι συνδρομητές σας όταν θα κάνουν κλικ στον σύνδεσμο ενεργοποίησης της συνδρομής τους

en: When the bounce is weird and we're not sure what to do, forward to:
el: Αν το μήνυμα που δίνει ο server του παραλήπτη είναι ασαφές, να προωθηθεί στο:

en: When the subscribers hit "reply" this is who will receive their email.
el: Επιλέξτε εδώ που θέλετε να παραλαμβάνονται τα email των συνδρομητών σας όταν αυτοί πατάνε στο "Απάντηση" στα μηνύματά που τους στέλνετε.

en: When there's new content...
el: Όταν υπάρχει νέο περιεχόμενο...

en: When you are flagged as a spammer forward the bounced message to
el: Αν υπάρχει ένδειξη πως ως αποστολέας έχετε χαρακτηριστεί ως spammer, να προωθηθεί στο:

en: When you need to confirm you're a human being, forward to:
el: Αν ζητηθεί σήμα επιβεβαίωσης πως είσαι άνθρωπας (εφαρμόζεται συχνά για την αποφυγή αυτόματων ενεργειών), να προωθηθεί στο:

en: When...
el: Πότε να αποστέλλεται;

en: Which excerpt does it use? [link]Read more[/link]
el: Ποια περίληψη θα χρησιμοποιηθεί; [link]Διαβάστε περισσότερα[/link]

en: Who can change MailPoet's settings?
el: Ποιος μπορεί να αλλάξει τις ρυθμίσεις του MailPoet;

en: Who can create newsletters?
el: Ποιος θα μπορεί να δημιουργεί ενημερωτικά δελτία;

en: Who can manage subscribers?
el: Ποιος θα μπορεί να διαχειρίζεται τα εγγεγραμμένα μέλη;

en: Who can see the styles tab in the visual editor?
el: Ποιος μπορεί να δει την καρτέλα στυλ στον visual editor;

en: Who can see the themes tab in the visual editor?
el: Ποιος μπορεί να δει την καρτέλα θεμάτων εμφάνισης στον visual editor;

en: Who can view the statistics page?
el: Ποιος μπορεί να δει τη σελίδα στατιστικών;

en: Widget Settings
el: Επιλογές Widget

en: With this segment
el: Με αυτό το τμήμα

en: WordPress Posts' Images
el: Εικόνες δημοσιεύσεων του WordPress

en: WordPress Users
el: Χρήστες του WordPress

en: WordPress post
el: Δημοσίευση του WordPress

en: WordPress user display name
el: Εμφανιζόμενο όνομα χρήστη

en: Wow! Thanks for being part of our community for so long.
el: Ουάου! Ευχαριστούμε που ησασταν μελος της κοινότητάς μας για τόσο πολύ καιρό.

en: Year
el: Έτος

en: Year, month
el: Έτος, μήνας

en: Year, month, day
el: Έτος, μήνας, ημέρα

en: Yes
el: Ναι

en: Yes, add me to your mailing list.
el: Ναι, προσθέστε με στους παραλήπτες των ενημερωτικών σας δελτίων.

en: Yikes! Couldn't find any subscribers.
el: Δεν βρέθηκε κανείς συνδρομητής.

en: Yikes! To edit a form, you need to have at least 1 list.
el: Όπα! Για να επεξεργαστείς μια φόρμα, θα πρέπει να έχεις τουλάχιστον 1 λίστα.

en: Yikes! You're near the limit of %1$s subscribers for MailPoet's free version. Upgrade to [link]Premium[/link] to send without limits, and more.
el: Είστε κοντά στο όριο των  %1$s συνδρομητών για την MailPoet δωρεάν έκδοση. Αναβάθμιση σε [link]Premium[/ link] για να στείλετε χωρίς όρια, και περισσότερα.

en: Yikes! Your browser might not be supported. Get the latest [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] or [linksafari]Safari[/linksafari]. It seems to work?[link_ignore]Dismiss[/link_ignore].
el: Κάτι ΔΕΝ τρέχει εδώ! Ο browser που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζεται. Κατεβάστε την τελευταία έκδοση των [linkchrome]Chrome[/linkchrome], [linkff]Firefox[/linkff], [linkie]Internet Explorer[/linkie] ή του [linksafari]Safari[/linksafari]. Λειτουργεί ικανοποιητικά; [link_ignore]Μην εμφανίσεις ξανά αυτό το μήνυμα[/link_ignore].

en: Yikes. You're over the limit of 2000 subscribers for the free version of MailPoet (%1$s in total). Sending is disabled now. Please upgrade your version to [link]premium[/link] to send without limits.
el: Έχετε υπερβεί το όριο των 2000 συνδρομητών που σας επιτρέπει η δωρεάν έκδοση του MailPoet (έχετε %1$s συνολικά). Δεν μπορείτε να στείλετε πλέον ενημερωτικά δελτία στους συνδρομητές σας. Σας παρακαλούμε αναβαθμίστε στην [link]premium έκδοση[/link] για να μην έχετε κανέναν περιορισμό.

en: You are about to delete the theme : %1$s. Do you really want to do that?
el: Πρόκειται να διαγράψετε το θέμα εμφάνισης : %1$s. Θέλετε σίγουρα να το κάνετε αυτό;

en: You are about to send this newsletter. Please confirm.
el: Η αποστολή του ενημερωτικού δελτίου είναι έτοιμη να ξεκινήσει. Σας παρακαλούμε, επιβεβαιώστε.

en: You are already subscribed to : %1$s
el: Έχετε ήδη εγγραφεί συνδρομητής σε αυτή : %1$s

en: You are already subscribed.
el: Έχετε ήδη εγγραφεί ως συνδρομητής μας! Σας ευχαριστούμε!

en: You are already unsubscribed.
el: Η συνδρομή σας έχει ήδη απενεργοποιηθεί.

en: You can add this domain to your [link]account manager[/link].
el: Μπορείτε να προσθέσετε αυτό το σάιτ στη σελίδα [link]διαχείρισης του λογαριασμού σας[/link].

en: You can change the default reply-to name and email for your newsletters. This option is also used for the activation emails and Admin notifications (in Basics).
el: Μπορείτε να αλλάξετε τον προεπιλεγμένο παραλήπτη απαντήσεων στα ενημερωτικά σας δελτία. Αυτή η ρύθμιση χρησιμοποιείτε επίσης και για τα emails ενεργοποίησης συνδρομών και για τις ειδοποιήσεις (στην καρτέλα Βασικές Ρυθμίσεις)

en: You can easily add this form to your theme's [link]Widgets areas[/link].
el: Μπορείτε να προσθέσετε αυτή τη φόρμα πολύ εύκολα σε οποιοδήποτε [link]Widgets[/link] και να επικοινωνήσετε μέσω αυτής με τους επισκέπτες σας.

en: You can even %1$ssocial bookmarks%2$s like these:
el: Μπορείτε ακόμη και %1$ssocial σελιδοδείκτες%2$s όπως αυτοί:

en: You can only add one widget when designing a post notification sent immediately after an article is published
el: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο ένα widget κατά το σχεδιασμό ενός μηνύματος άμεσης ενημέρωσης κατά τη δημοσίευση ενός άρθρου

en: You can only select <%= chars %> item<%= plural %>
el: Μπορείτε να επιλέξετε μέχρι <%= chars %> αντικείμενα<%= plural %>

en: You can start by watching this video by one of our users.
el: Μπορείτε να να ξεκινήσετε παρακολουθώντας αυτό το βίντεο επίδειξης.

en: You cannot use the DKIM signature option...
el: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την επιλογή της DKIM υπογραφής...

en: You have attempted to queue too many files.
el: Έχετε προσθέσει πάρα πολλά αρχεία στη λίστα αποστολής.

en: You have been a MailPoet user for %s.
el: Υπήρξατε χρήστης του MailPoet για %s.

en: You have feedback on these stats? [link]Contact us[/link] directly to let us know.
el: Έχετε σχόλια για τα στατιστικά; [link] Επικοινωνήστε μαζί μας [/ link] άμεσα για να μας ενημερώσετε.

en: You have to select at least 1 list
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία λίστα

en: You made a mistake? [link]Undo unsubscribe[/link].
el: Έγινε από λάθος; [link]Αναιρέστε τη διαγραφή σας[/link].

en: You may need to turn ON the option <i>Self-signed certificates</i>
el: Ίσως να πρέπει να ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΤΕ την επιλογή <i>Self-signed certificates</i>

en: You may only upload 1 file.
el: Μπορείτε να μεταφορτώσετε μόνο ένα αρχείο.

en: You need to activate the MailPoet Premium plugin.
el: Πρέπει να ενεργοποιήσετε το πρόσθετο της Premium έκδοση του MailPoet.

en: You need to select a type for this field
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν τύπο για αυτό το πεδίο

en: You need to select at least one list.
el: Πρέπει να επιλέξετε τουλάχιστον μία λίστα.

en: You need to specify a name for this field
el: Πρέπει να δηλώσετε ένα όνομα για αυτό το πεδίο

en: You need to specify a value for your checkbox
el: Πρέπει να καθορίσετε μία τιμή για το checkbox σας

en: You specified an SMTP password but you don't require an authentication, you might want to turn the SMTP authentication ON.
el: Καθορίσατε έναν SMTP κωδικό αλλά δεν απαιτείτε πιστοποίηση, ίσως θέλετε να ενεργοποιήσετε την SMTP πιστοποίηση.

en: You updated! It's like having the next gadget, but better.
el: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε με επιτυχία! Το πρόσθετο έγινε καλύτερο και από καινούργιο!

en: You'll need to know CSS to design it to your taste.
el: Θα πρέπει να γνωρίζετε τη σύνταξη CSS για να μπορέσετε να το τροποποιήσετε στις δικές σας απαιτήσεις.

en: You'll need to update your DNS if you upgrade.
el: Θα πρέπει να ενημερώσετε τις DNS ρυθμίσεις σας, εάν κάνετε κάποια αναβάθμιση.

en: You're all setup! You've successfully sent with Gmail.
el: Η ενέργεια ολοκληρώθηκε. Η αποστολή έγινε με επιτυχία με το Gmail

en: You're almost there. Click this [link]link[/link] to activate the licence you have just purchased.
el: Έχουμε σχεδόν τελειώσει. Κάντε κλικ [link]σε αυτόν εδώ το σύνδεσμο[/link] για να ενεργοποιήσετε την άδεια που μόλις αγοράσατε.

en: You're import file is not valid.
el: Το αρχείο που εισαγάγατε δεν φαίνεται να είναι έγκυρο.

en: You're using an older DKIM key which is unsupported by Gmail.
el: Χρησιμοποιητε ενα παλαιότερο κλειδί DKIM που δεν υποστηρίζεται από το Gmail.

en: You've been subscribed!
el: Έχετε Εγγραφεί Συνδρομητής!

en: You've subscribed to: %1$s
el: Έχετε εγγραφεί συνδρομητής: %1$s

en: You've successfully subscribed.
el: Η εγγραφή της συνδρομή σας ολοκληρώθηκε με επιτυχία!

en: You've unsubscribed!
el: Η συνδρομή σας έχει απενεργοποιηθεί!

en: You've updated to %1$s
el: Έγινε ενημέρωση στην έκδοση %1$s

en: Your .htaccess, firewall or server is blocking our IP (%1$s).
el: Το .htaccess, το τοίχος προστασίας ή ο server σας μπλοκάρει την IP μας (%1$s).

en: Your Google Campaign can only contain latin characters, numbers, spaces and hyphens!
el: Η Google καμπάνια σας μπορεί να περιέχει μόνο λατινικούς χαρακτήρες, αριθμούς, κενά και παύλες!

en: Your MailPoet Premium license has expired.
el: Η αδεια της MailPoet premium συνδρομής σας έχει λήξει.

en: Your MailPoet Premium license is expiring in %s day(s).
el: Η αδεια της MailPoet premium συνδρομής σας λήγει σε ημέρα(ες) %s.

en: Your MailPoet comes with an example newsletter. You'll see it when you close this welcome page. Edit it to start playing with it.
el: Το MailPoet έρχεται με ένα έτοιμο παράδειγμα ενημερωτικού δελτίου. Θα το δείτε όταν κλείσετε αυτήν την οθόνη καλωσορίσματος. Εάν θέλετε, μπορείτε να το επεξεργαστείτε και να το χρησιμοποιήσετε για τα δικά σας ενημερωτικά δελτία.

en: Your Premium is activated.
el: Ο Premium λογαριασμός σας έχει ενεργοποιηθεί. Σας ευχαριστούμε.

en: Your Premium licence has expired.
el: Η άδεια της Premium έκδοσης που έχετε, έχει λήξει.

en: Your SPF record
el: Το SPF αρχείο σας

en: Your auto newsletter has been activated.
el: Το αυτοματοποιημένο ενημερωτικό σας δελτίο έχει ενεργοποιηθεί.

en: Your brand-new list awaits its first subscriber.
el: Η νέα σας λίστα δημιουργήθηκε με επιτυχία και είναι έτοιμη να υποδεχθεί τους συνδρομητές της!

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
el: O browser που χρησιμοποιήτε έχει κάποιους περιορισμούς όσον αφορά το μέγεθος των αρχείων που μπορούν να μεταφερθούν με την πολλαπλή μεταφορά. Σας παρακαλούμε να χρησιμοποιήσετε άλλη μέθοδο για την μεταφορά τόσο μεγάλων αρχείων.

en: Your company's address
el: Η επωνυμία και διεύθυνση της επιχείρησής σας

en: Your confirmation link expired, please subscribe again.
el: Ο σύνδεσμος επιβεβαίωσης της εγγραφής σας έχει λήξει, παρακαλούμε εγγραφείτε ξανά.

en: Your daily newsletter stats
el: Ημερήσια στατιστικά των απεσταλθέντων ενημερωτικών σας δελτίων

en: Your email could not be saved
el: Το email σας δεν μπορεί να αποθηκευτεί.

en: Your email has been saved
el: Το email σας αποθηκεύθηκε με επιτυχία

en: Your email preview has been sent to %1$s
el: Η προεπισκόπιση του ενημερωτικού σας δελτίου έχει αποσταλεί στο email %1$s

en: Your form could not be saved.
el: Η φόρμα σας αυτή δεν έγινε δυνατόν να αποθηκευθεί.

en: Your form has been saved.
el: Η φόρμα σας αποθηκεύτηκε με επιτυχία.

en: Your latest newsletter is being sent.
el: Το τελευταίο σας ενημερωτικό δελτίο έχει αποσταλεί.

en: Your licence doesn't allow more domains. Upgrade from your [link]account manager[/link].
el: Η μορφή της Premium άδειά σας, δεν σας επιτρέπει την προσθήκη επιπλέον domains. Θα πρέπει να κάνετε ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ του λογαριασμού σας και της άδειάς σας από τη σελίδα [link]διαχείρισης του λογαριασμού σας[/link].

en: Your lists
el: Οι λίστες σας

en: Your localhost may not have a mail server. To verify, please log out and click on the "Lost your password?" link on the login page. Do you receive the reset password email from your WordPress?
el: Ο Localhost ίσως να μην έχει εγκατεστημένο έναν διακομιστή αλληλογραφίας. Για να βεβαιωθείτε για αυτό, παρακαλούμε αποσυνδεθείτε και κάντε κλικ στο &quot;Ξεχάσατε τον κωδικό σας;&quot; στη σελίδα σύνδεσης. Παραλάβατε το σχετικό email για την επαναφορά του κωδικού σας από το WordPress σάιτ σας;

en: Your new site is not yet launched? Put a coming soon page with a form to capture emails with this Premium plugin.
el: Δεν έχει δημοσιευθεί ακόμα το σάιτ σας; Τοποθετείστε μία σελίδα "Σύντομα κοντά σας" με τη δυνατότητα να συγκεντρώσετε τα email των επισκεπτών σας με αυτό το Premium πρόσθετο.

en: Your own website
el: Από το δικό σας server

en: Your request can't retrieve any subscribers. Change your filters!
el: Με το φίλτρο που δώσατε δεν έγινε δυνατό να βρεθούν οποιοιδήποτε εγγραμμένοι συνδρομητές. Σας παρακαλούμε αλλάξτε τα δεδομένα των φίλτρων σας!

en: Your request has failed
el: Το αίτημά σας έχει αποτύχει

en: Your sending settings ([settings]) can't send that quickly to [number] subscribers. Expect delivery delays. [link]Read more[/link]
el: Οι επιλεγμένες ρυθμίσεις αποστολής ([settings]) δεν μπορούν να χειριστούν και να στείλουν τόσο γρήγορα τα email σας σε [number] συνδρομητές. Να περιμένετε καθυστερήσεις με αυτές τις ρυθμίσεις. [link]Διαβάστε περισσότερα εδώ[/link]

en: Your server apparently refuses to send more emails.
el: Ο διακομιστής σας αρνείται να στείλει άλλα μηνύματα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

en: Your server cannot run MailPoet.
el: Το MailPoet δεν μπορεί να λειτουργήσει στο server σας.

en: Your server doesn't support remote exchanges.
el: Ο server σας δεν επιτρέπει την απομακρυσμένη διαχείριση.

en: Your server is missing one or many important PHP functions to run properly :  %1$s
el: Από το server σας λείπουν μία ή περισσότερες απαραίτητες λειτουργίες της PHP για να λειτουργήσει σωστά : %1$s

en: Your server's configuration doesn't allow us to complete MailPoet's Installation!
el: Οι ρυθμίσεις του server σας, δεν επιτρέπουν την ολοκλήρωση εγκατάστασης του MailPoet!

en: Your settings are saved.
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύθηκαν.

en: Your subscriber needs at least 2 options to select from
el: Ο συνδρομητής σας χρειάζεται τουλάχιστον 2 επιλογές

en: Your version of PHP is outdated. If you don't upgrade soon, new versions of MailPoet won't work.
el: Η έκδοση της PHP είναι ξεπερασμένη. Αν δεν την αναβαθμίσετε σύντομα, οι νέες εκδόσεις του MailPoet δεν θα λειτουργήσουν.

en: Your vote could not be recorded.
el: Η ψήφος σας δεν έγινε δυνατόν να προσμετρηθεί.

en: Your vote has been recorded.
el: Η ψήφος σας έχει προσμετρηθεί.

en: Your web host has limits. We suggest 70 emails per hour to be safe. [link]Find out more[/link].
el: Ο πάροχος φιλοξενίας του σάιτ σας, θέτει περιορισμούς. Σας προτείνουμε να στέλνετε μέχρι 70 email την ώρα. [link]Δείτε εδώ περισσότερες πληροφορίες[/link].

en: Your website doesn't seem to have a license! Log into your [link]account manager[/link] to add a license for this website.
el: Η ιστοσελίδα σας δεν φαίνεται να διαθέτει άδεια! Συνδεθείτε στο λογαριασμό σας [link]λογαριασμός διαχειριστή[/ link] για να προσθέσετε μια άδεια χρήσης για αυτή την ιστοσελίδα.

en: Yup, it works. You can start blasting away emails to the moon.
el: Εντάξει, λειτουργεί! Μπορείτε να ξεκινήσετε!

en: Yup, we've added you to our list. You'll hear from us shortly.
el: Πολύ ωραία! Έχετε εγγραφεί στη λίστα συνδρομητών μας. Θα έχετε νέα μας σύντομα!

en: [link]Dismiss[/link] this notice.
el: [link]Παράβλεψη[/link] αυτής της ειδοποίησης.

en: [link]Guide[/link] to create your own theme.
el: [link]Οδηγίες[/link] για να φτιάξετε το θέμα θέμα εμφάνισης.

en: [link]Read how to update your version of PHP.[/link]
el: [link]Διαβάστε πώς μπορείτε να ενημερώσετε την έκδοση της PHP.[/link]

en: [link]Read more on support.mailpoet.com[/link].
el: [link]Διαβάστε περισσότερα στο support.mailpoet.com[/link]

en: [link]Show more details.[/link]
el: [link]Δείτε περισσότερες πληροφορίες.[/link]

en: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] and [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] versions are also available.
el: [link_html]HTML[/link_html], [link_php]PHP[/link_php], [link_iframe]iframe[/link_iframe] και [link_shortcode]shortcode[/link_shortcode] υπάρχουν επίσης διαθέσιμες εκδόσεις.

en: [send_method] works with MailPoet
el: [send_method] λειτουργεί με το MailPoet

en: above content
el: πάνω από το περιεχόμενο

en: above text block and image
el: πάνω από το κείμενο και την εικόνα

en: after %1$s try | after %1$s tries
el[0]: μετά από %1$s προσπάθεια
el[1]: μετά από %1$s προσπάθειες

en: alternate left & right
el: με εναλλαγή αριστερά και δεξιά

en: and the footer?
el: Επιλογές υποσέλιδου

en: any role
el: κάθε ρόλο

en: art
el: τέχνες και πολιτισμός

en: below content
el: κάτω από το περιεχόμενο

en: bounced
el: βρέθηκε να είναι ανύπαρκτα ή προβληματικά (bounced)

en: business
el: επιχειρήσεις

en: center
el: κέντρο

en: clicked
el: χρησιμοποιήθηκαν, έγινε κλικ σε συνδέσμους

en: day(s)
el: ημέρα(-ες)

en: day(s) after.
el: μέρα (μέρες) αργότερα.

en: drop content here
el: Τοποθετήστε εδώ κάποιο περιεχόμενο

en: e.g.:smtp.mydomain.com
el: πχ.:smtp.mydomain.com

en: education
el: εκπαίδευση

en: empty
el: κενό

en: every 10 minutes
el: κάθε 10 λεπτά

en: every 15 minutes
el: κάθε 15 λεπτά

en: every 2 hours
el: κάθε 2 ώρες

en: every 2 minutes
el: κάθε 2 λεπτά

en: every 30 minutes
el: κάθε 30 λεπτά

en: every 5 minutes
el: κάθε 5 λεπτά

en: every hour
el: κάθε ώρα

en: every minute
el: κέθε λεπτό

en: excerpt
el: μόνο η περίληψη

en: food
el: υπηρεσίες εστίασης ή παραγωγής τροφίμων

en: full post
el: ολόκληρη η δημοσίευση

en: go back to Step 1
el: επιστροφή στο Βήμα 1

en: go to page
el: πήγαινε στη σελίδα

en: government
el: κυβερνητική ή δημόσια υπηρεσία

en: has been activated.
el: έχει ενεργοποιηθεί.

en: has been de-activated.
el: έχει απενεργοποιηθεί

en: heading 1
el: κεφαλίδα 1

en: heading 2
el: κεφαλίδα 2

en: heading 3
el: κεφαλίδα 3

en: health and sports
el: υπηρεσίας υγείας και άθλησης

en: hey, click on this text!
el: κάντε κλικ και επεξεργαστείτε το κείμενο σε αυτή την περιοχή - είναι ο ΤΙΤΛΟΣ της καταχώρησης.

en: hour(s)
el: ώρα(-ες)

en: hour(s) after.
el: ώρα (ώρες) αργότερα.

en: if there's new content
el: αν υπάρχει νέο περιεχόμενο

en: iframe version
el: έκδοση iframe

en: immediately
el: αμέσως τώρα

en: immediately.
el: αμέσως.

en: in any WordPress role
el: σε οποιοδήποτε ρόλο του WordPress

en: in text block
el: στο περιοχή κειμένου

en: insurance
el: ασφάλειες

en: left
el: αριστερά

en: manufacturing
el: κατασκευές

en: marketing and media
el: διαφήμιση, marketing και εκδόσεις

en: medium
el: μέσο

en: monthly every...
el: κάθε μήνα, την...

en: monthly on the...
el: μια φορά το μήνα, την...

en: moved to the trash.
el: μεταφέρθηκε στον κάδο.

en: new subscriber
el: νέος συνδρομητής

en: new subscribers
el: νέοι συνδρομητές

en: newest
el: νεώτερα

en: no
el: οχι

en: no image
el: χωρίς εικόνα

en: non profit
el: μη κερδοσκοπικός οργανισμός

en: of
el: από

en: of %1$s
el: από %1$s

en: oldest
el: παλιότερα

en: once a day at...
el: μία φορά την ημέρα και ώρα...

en: opened
el: άνοιξαν

en: or simply [link]go back to design[/link].
el: ή [link]γυρίστε ξανά στη σχεδίαση[/link].

en: other
el: άλλο

en: per year
el: ανά έτος

en: photography
el: φωτογραφία και βίντεο

en: play with this image
el: Πως θέλετε να χρησιμοποιήσετε την εικόνα;

en: real estate
el: κτηματαγορά

en: religious
el: θρησκευτικοί οργανισμοί και κοινότητες

en: right
el: δεξιά

en: see links with a [link]Premium licence[/link].
el: για να δείτε τους συνδέσμους πρέπει να έχετε μία [link]Premium άδεια χρήσης[/link].

en: selected
el: επιλεγμένα

[ctx: settings tab title]
en: Add-ons
el: Επεκτάσεις

[ctx: settings tab title]
en: Advanced
el: Προχωρημένες Ρυθμίσεις

[ctx: settings tab title]
en: Basics
el: Βασικές Ρυθμίσεις

[ctx: settings tab title]
en: Forms
el: Φόρμες

[ctx: settings tab title]
en: Send With...
el: Μέθοδος Αποστολής...

[ctx: settings tab title]
en: Signup Confirmation
el: Επιβεβαίωση Εγγραφής

en: show as list
el: εμφάνιση σαν λίστα

en: show message
el: εμφάνιση μηνύματος

en: small
el: μικρό

en: subscribers will receive "%1$s" after import.
el: συνδρομητές θα λάβουν "%1$s" μετά την εισαγωγή.

en: technology
el: τεχνολογία

en: title only
el: μόνο ο τίτλος

en: total max upload file size : %1$s
el: μέγιστο επιτρεπόμενο μέγεθος αρχείου : %1$s

en: travel
el: διακοπές και ταξίδια

en: undelivered
el: απαράδοτα

en: underline
el: υπογράμμιση

en: unopened
el: είναι ακόμα κλειστά

en: unsubscribed
el: Έχουν διαγράψει τη συνδρομή τους

en: was not activated as it requires <strong><a href="%s">%s</a></strong> to be installed and active first.
el: δεν έχει ενεργοποιήθεί όπως απαιτείτε  <strong><a href="%s">%s</a></strong> να εγκατασταθεί και να ενεργοποιηθεί για πρώτη φορά.

en: week(s)
el: εβδομάδα(-ες)

en: week(s) after.
el: εβδομάδα (εβδομάδες) αργότερα.

en: weekly on...
el: μιά φορά την εβδομάδα, κάθε...

en: which you have pasted
el: αυτά που έχετε επικολλήσει

en: yes
el: ναι

en: you can send as fast as every 15 minutes since Mailpoet guarantees Premium users can send this fast.
el: μπορείτε να στείλετε τα ενημερωτικά σας δελτία πολύ γρήγορα, ακόμα και κάθε 15 λεπτά, καθώς το το Mailpoet εγγυάται ότι οι χρήστες της Premium έκδοσης μπορούν να τα στέλνουν τόσο γρήγορα με ασφάλεια.
