MailChimp for WordPress - en to no_NO translation catalogue (234 entries)

en: %s (%s) with field type %s.
no_NO: %s (%s) med felttype %s.

en: %s integration
no_NO: %s integrasjon

en: <a href="%s">Upgrade to MailChimp for WordPress Premium</a> or <a href="%s">read more about MailChimp's E-Commerce features</a>.
no_NO: <a href="%s">Oppgrader til MailChimp for WordPress Premium</a> eller <a href="%s">les mer om MailChimps E-Commerce-funksjoner</a>.

en: <strong>Success!</strong> Form successfully saved.
no_NO: <strong>Suksess!</strong> Form lagret vellykket.

en: A total of %d lists were found in your MailChimp account.
no_NO: Totalt %d lister ble funnet i din MailChimp-konto.

en: API Key
no_NO: API-nøkkel

en: Add dynamic form variable
no_NO: Legg til dynamisk skjemavariabel

en: Add list fields to any of your selected lists.
no_NO: Legg til listefelter til hvilken som helst av de valgte lister.

en: Add more fields
no_NO: Legg til flere felter

en: Add new form
no_NO: Legg til nytt skjema

en: Add to form
no_NO: Legg til i skjema

en: Allow us to anonymously track how this plugin is used to help us make it better fit your needs.
no_NO: Tillat oss å anonymt spore hvordan denne modulen brukes til å hjelpe oss med å gjøre den bedre tilpasset dine behov.

en: Already subscribed
no_NO: Allerede abonnert

en: Appearance
no_NO: Utseende

en: Are you enjoying this plugin? The Premium add-on unlocks several powerful features. <a href="%s">Find out about all benefits now</a>.
no_NO: Nyt du denne modulen? Premium-tillegget låser opp flere kraftige funksjoner. <a href="%s">1Finn ut om alle fordelene nå</a>.

en: Are you sure you want to disable double opt-in?
no_NO: Er du sikker på at du vil deaktivere dobbel påmelding?

en: Available integrations
no_NO: Tilgjengelige integrasjoner

en: Basic
no_NO: Grunnleggende

en: Be notified whenever someone subscribes? <a href="%s">MailChimp for WordPress Premium</a> allows you to set up email notifications for your forms.
no_NO: Bli varslet når noen abonnerer? <a href="%s">1MailChimp for WordPress Premium</a> lar deg sette opp e-postvarsler for skjemaene dine.

en: Blue Theme
no_NO: Blå tema

en: CONNECTED
no_NO: TILKOBLET

en: Checkbox label text
no_NO: Tekst til sjekkboks

en: Checkboxes
no_NO: Sjekkbokser

en: Choice type
no_NO: Valgtype

en: Choices
no_NO: Valg

en: Choose a field to add to the form
no_NO: Velg et felt for å legge til i skjemaet

en: City
no_NO: By

en: Click on the name of an integration to edit all settings specific to that integration.
no_NO: Klikk på navnet på en integrasjon for å redigere alle innstillinger som er spesifikke for den integreringen.

en: Click the following button to have MailChimp for WordPress pick up on your changes.
no_NO: Klikk på følgende knapp for å få MailChimp for WordPress til å hente dine endringer.

en: Clicking the following links will take you to the right screen.
no_NO: Klikke på følgende lenker for å komme til riktig skjermbilde.

en: Close
no_NO: Lukk

en: Code reference for developers
no_NO: Kodereferanse for utviklere

en: Configure this integration
no_NO: Konfigurer denne integrasjonen

en: Country
no_NO: Land

en: Dark Theme
no_NO: Mørk tema

en: Data from a cookie.
no_NO: Data fra informasjonskapsel.

en: Data from the URL or a submitted form.
no_NO: Data fra URL eller innsendt skjema.

en: Debug Log
no_NO: Feilsøkingslogg

en: Default sign-up form
no_NO: Standard påmeldingsskjema

en: Description
no_NO: Beskrivelse

en: Determines what events should be written to <a href="%s">the debug log</a> (see below).
no_NO: Bestemmer hvilke hendelser som skal skrives til <a href="%s">feilsøkingsloggen</a> (se nedenfor).

en: Dismiss this notice.
no_NO: Avvis notatet.

en: Displays your MailChimp for WordPress sign-up form
no_NO: Viser ditt MailChimp WorPress påmeldingsskjema

en: Do you want to create more than one form? Our Premium add-on does just that! <a href="%s">Have a look at all Premium benefits</a>.
no_NO: Vil du opprette mer enn ett skjema? Vår Premium-tillegg gjør det nettopp det! <a href="%s">Ta en titt på alle Premium-fordelene</a>.

en: Do you want to track all WooCommerce orders in MailChimp so you can send emails based on the purchase activity of your subscribers?
no_NO: Vil du spore alle WooCommerce-ordrer i MailChimp slik at du kan sende e-postmeldinger basert på abonnentens kjøpevirksomhet?

en: Do you want translated forms for all of your languages? <a href="%s">Try MailChimp for WordPress Premium</a>, which does just that plus more.
no_NO: Ønsker du oversatte skjemaer for alle språkene dine? <a href="%s">MailChimp for WordPress PremiumPrøv </a> som nettopp gjør det pluss mer.

en: Documentation
no_NO: Dokumentasjon

en: Done! MailChimp lists renewed.
no_NO: Ferdig! MailChimp lister er fornyet.

en: Double opt-in?
no_NO: Dobbel påmelding?

en: Dropdown
no_NO: Nedtrekksliste

en: Edit Form
no_NO: Rediger skjema

en: Edit list fields for
no_NO: Rediger listefelter for

en: Edit this list in MailChimp
no_NO: Rediger denne listen i MailChimp

en: Email Address
no_NO: E-post adresse

en: Empty Log
no_NO: Tøm logg

en: Enable the %s integration? This will add a sign-up checkbox to the form.
no_NO: Aktiver integrasjonen %s? Dette vil legge til en påloggingsboks i skjemaet.

en: Enabled integrations
no_NO: Aktiverte integrasjoner

en: Enabled?
no_NO: Aktivert?

en: Enter form title here
no_NO: Skriv inn tittelen på skjema her

en: Enter the HTML code for your form fields..
no_NO: Skriv inn HTML-koden for skjemafeltene...

en: Enter the title of your sign-up form
no_NO: Skriv inn tittelen på påmeldingsskjemaet ditt

en: Enter your form title..
no_NO: Skriv inn tittelen på skjemaet...

en: Example: %s
no_NO: Eksempel: %s

en: Fetching MailChimp lists
no_NO: Henter MailChimp lister

en: Field label
no_NO: Felttekst

en: Field type
no_NO: Felttype

en: Fields
no_NO: Felter

en: Filter..
no_NO: Filtrer...

en: First Name
no_NO: Fornavn

en: Form
no_NO: Skjema

en: Form Appearance
no_NO: Skjemautseende

en: Form Fields
no_NO: Skjemafelter

en: Form Messages
no_NO: Skjemameldinger

en: Form Settings
no_NO: Skjemainnstillinger

en: Form Style
no_NO: Skjemastil

en: Form Themes
no_NO: Temaer for skjema

en: Form action
no_NO: Felthandling

en: Form behaviour
no_NO: Skjemaoppførsel

en: Form fields
no_NO: Skjemafelter

en: Form preview
no_NO: Forhåndsvisning av skjema

en: Form variables
no_NO: Skjemavariabler

en: Forms
no_NO: Skjemaer

en: Frequently Asked Questions
no_NO: Ofte stilte spørsmål

en: General Settings
no_NO: Generelle innstillinger

en: General error
no_NO: Generell feil

en: Get shortcode
no_NO: Hent kort kode

en: Get your API key here.
no_NO: Få din API-nøkkel her.

en: Green Theme
no_NO: Grønn tema

en: HTML tags like %s are allowed in the label text.
no_NO: HTML-koder som %s er tillatt i etikettteksten.

en: HTML tags like %s are allowed in the message fields.
no_NO: HTML-koder som %s er tillatt i meldingsfeltene.

en: Here's how:
no_NO: Her er hvordan:

en: Hide form after a successful sign-up?
no_NO: Skjul skjema etter vellykkt påmelding?

en: If you do, please <a href="%s">leave us a 5★ rating on WordPress.org</a>. It would be of great help to us.
no_NO: Hvis du gjør det, vennligst <a href="%s">gi oss en 5 ★ rating på WordPress.org</a>. Det ville være til stor hjelp for oss.

en: If you want to load some default CSS styles, select "basic formatting styles" or choose one of the color themes
no_NO: Hvis du vil laste inn noen standard CSS-stiler, velger du "grunnleggende formateringsstiler" eller velg en av fargetemaene

en: Implicit?
no_NO: Implisitt?

en: Increased conversions? <a href="%s">MailChimp for WordPress Premium</a> submits forms without reloading the entire page, resulting in a much better experience for your visitors.
no_NO: Økte konverteringer? <a href="%s">MailChimp for WordPress Premium</a>sender skjemaer uten å laste inn hele siden, noe som resulterer i en mye bedre opplevelse for dine besøkende.

en: Inherit from %s theme
no_NO: Erver fra tema %s

en: Initial value
no_NO: Opprinnelig verdi

en: Integrations
no_NO: Integrasjoner

en: Interest categories
no_NO: Interessekategorier

en: Invalid email address
no_NO: Ugyldig e-postadresse

en: Is this field required?
no_NO: Er dette feltet påkrevd?

en: Knowledge Base
no_NO: Kunnskapsbase

en: Learn how to best grow your lists & write better emails by subscribing to our monthly tips.
no_NO: Lær hvordan du best kan vokse lister og skrive bedre e-postmeldinger ved å abonnere på våre månedlige tips.

en: Leave empty or enter <code>0</code> for no redirect. Otherwise, use complete (absolute) URLs, including <code>http://</code>.
no_NO: Legg igjen tomt eller skriv inn <code>0</code> for ingen omdirigering. Bruker eller den komplette (absolutte) URL, inkludert <code>http: //</code>.

en: Light Theme
no_NO: Lys tema

en: List Name
no_NO: Navn på listen

en: List choice
no_NO: Listevalg

en: List fields
no_NO: Listefelter

en: Lists this form subscribes to
no_NO: Lister dette skjema abonnerer på

en: Load some default CSS?
no_NO: Last inn noe standard CSS?

en: Log file is not writable.
no_NO: Loggfilen er ikke skrivbar.

en: Log in to your MailChimp account.
no_NO: Logg inn på din MailChimp-konto.

en: Log successfully emptied.
no_NO: Loggen er tømt.

en: Looking for help?
no_NO: Leter du etter hjelp?

en: Looking to improve your sign-up rates?
no_NO: Ønsker du å forbedre påmeldingsraten?

en: MailChimp API Settings
no_NO: Innstillinger for MailChimp API

en: MailChimp Lists
no_NO: MailChimp lister

en: MailChimp Sign-Up Form
no_NO: MailChimp Påmeldingsskjema

en: MailChimp for WordPress is in need of translations. Is the plugin not translated in your language or do you spot errors with the current translations? Helping out is easy! Head over to <a href="%s">the translation project and click "help translate"</a>.
no_NO: MailChimp for WordPress har behov for oversettelser. Er modulen ikke oversatt på ditt språk eller oppdager du feil med gjeldende oversettelser? Å hjelpe til er enkelt! Gå over til <a href="%s">oversettelsesprosjektet og klikk på "help translate"</a>.

en: MailChimp specific settings
no_NO: MailChimp-spesifikke innstillinger

en: Max
no_NO: Maks

en: Messages
no_NO: Meldinger

en: Miscellaneous settings
no_NO: Diverse innstillinger

en: More subscribers, better newsletters.
no_NO: Flere abonnenter, bedre nyhetsbrev.

en: NOT CONNECTED
no_NO: FRATILKOBLET

en: Name
no_NO: Navn

en: Newsletter
no_NO: Nyhetsbrev

en: No available fields. Did you select a MailChimp list in the form settings?
no_NO: Ingen tilgjengelige felt. Har du valgt en MailChimp-liste i skjemainnstillingene?

en: No list selected
no_NO: Ingen liste valgt

en: No lists found, <a href="%s">are you connected to MailChimp</a>?
no_NO: Ingen lister funnet, <a href="%s"> er du tilkoblet MailChimp</a>?

en: No lists found. Did you <a href="%s">connect with MailChimp</a>?
no_NO: Ingen lister funnet. Er du <a href="%s">tilkoblet MailChimp</a>?

en: No lists were found in your MailChimp account
no_NO: Ingen lister funnet i din MailChimp konto

en: Not subscribed
no_NO: Ikke abonnert

en: Nothing here. Which means there are no errors!
no_NO: Ingenting her. Det betyr at det ikke er noen feil!

en: Optional
no_NO: Valgfritt

en: Other
no_NO: Annet

en: Other Settings
no_NO: Andre innstillinger

en: Our <a href="%s">Boxzilla plugin</a> allows you to create pop-ups or slide-ins with a subscribe form. A sure way to grow your lists faster.
no_NO: Vår <a href="%s">Boxzilla-modul</a>lar deg lage popup-vinduer eller slide-ins med et abonnementskjema. En sikker måte å vokse lister raskt på.

en: Placeholder
no_NO: Plassholder

en: Please ensure %s has the proper <a href="%s">file permissions</a>.
no_NO: Pass på at %s har de riktige <a href="%s">filrettighetene</a>.

en: Please ensure you <a href="%s">configure the plugin to send all required fields</a> or <a href="%s">log into your MailChimp account</a> and make sure only the email & name fields are marked as required fields for the selected list(s).
no_NO: Vær sikker på at du <a href="%s">konfigurerer modulen for å sende alle nødvendige felt</a> eller <a href="%s">logg inn i MailChimp-kontoen din</a> og kontroller at bare feltene for e-post og navn er merket som obligatoriske for de valgte listen(e).

en: Pre-check the checkbox?
no_NO: Forhåndsvelg sjekkboksen?

en: Preselect
no_NO: Forhåndsvalgt

en: Preview form
no_NO: Forhåndsvis skjema

en: Preview this form
no_NO: Forhåndsvis dette skjemaet

en: Property of the current page or post.
no_NO: Egenskapen til den gjeldende side eller post.

en: Radio buttons
no_NO: Radioknapper

en: Read more about common connectivity issues.
no_NO: Les mer om vanlige problemer med tilkobling.

en: Red Theme
no_NO: Rød tema

en: Redirect to URL after successful sign-ups
no_NO: Omdirigere til URL etter vellykkede påmeldinger

en: Remove
no_NO: Fjern

en: Renew MailChimp lists
no_NO: Forny MailChimp lister

en: Replace interest groups?
no_NO: Erstatte interessegrupper?

en: Replaced with the form response (error or success messages).
no_NO: Erstattet med formrespons (suksess- eller feilmeldinger).

en: Replaced with the number of subscribers on the selected list(s)
no_NO: Erstattet med antall abonnenter på de valgte listen(e)

en: Required field missing
no_NO: Obligatorisk felt mangler

en: Right now, the plugin is configured to only log errors and warnings.
no_NO: For øyeblikket er modulen konfigurert til kun å logge feil og advarsler.

en: Select "no" if you want to add the selected interests to any previously selected interests when updating a subscriber.
no_NO: Velg "nei" hvis du vil legge til de valgte interessene til eventuelle tidligere valgte interesser ved oppdatering av en abonnent.

en: Select "no" if you want to ask your visitors before they are subscribed (recommended).
no_NO: Velg "nei" hvis du vil spørre besøkende før de abonnerer (anbefalt).

en: Select "yes" if the checkbox appears in a weird place.
no_NO: Velg "ja" hvis sjekkboksen vises på et merkelig sted.

en: Select "yes" if the checkbox should be pre-checked.
no_NO: Velg "ja" hvis sjekkboksen skal forhåndsvelges.

en: Select "yes" if you want people to confirm their email address before being subscribed (recommended)
no_NO: Velg "ja" hvis du vil at folk skal bekrefte e-postadressen før de blir abonnenter (anbefalt)

en: Select "yes" if you want to update existing subscribers with the data that is sent.
no_NO: Velg "ja" hvis du vil oppdatere eksisterende abonnenter med innsendt data.

en: Select "yes" to hide the form fields after a successful sign-up.
no_NO: Velg "ja" for å skjule skjemafeltene etter en vellykket påmelding.

en: Select the form to show
no_NO: Velg skjema til å vise

en: Select the list(s) to which people who check the checkbox should be subscribed.
no_NO: Velg listen(e) som folk som merker av i boksen skal abonnere på.

en: Select the list(s) to which people who submit this form should be subscribed.
no_NO: Velg listen(e) som folk som sender inn dette skjemaet skal abonnere på.

en: Settings
no_NO: Innstillinger

en: Shortcode
no_NO: Kort kode

en: State
no_NO: Stat

en: Street Address
no_NO: Gateadresse

en: Submit button
no_NO: Send inn knappen

en: Subscribe
no_NO: Abonnér

en: Subscribers
no_NO: Abonnenter

en: Success! The cached configuration for your MailChimp lists has been renewed.
no_NO: Suksess! Den bufret konfigurasjonen for MailChimp-lister er fornyet.

en: Successfully subscribed
no_NO: Abonnement vellykket

en: Text to prefill this field with.
no_NO: Tekst til å forhåndsfylle feltet med.

en: Text to show when field has no value.
no_NO: Tekst til å vise når feltet ikke har noe verdi.

en: The API key for connecting with your MailChimp account.
no_NO: API-nøkkel til å koble mot din MailChimp-konto.

en: The URL of the page.
no_NO: URL til siden.

en: The current date. Example: %s.
no_NO: Nåværende dato. Eksempel: %s.

en: The current time. Example: %s.
no_NO: Nåværende klokkeslett. Eksempel: %s.

en: The email address of the current visitor (if known).
no_NO: E-postadressen til gjeldende besøkende (hvis kjent).

en: The following list of variables can be used to <a href="%s">add some dynamic content to your form or success and error messages</a>.
no_NO: Følgende liste over variabler kan brukes til å <a href="%s">legge til noe dynamisk innhold i skjemaet eller suksess- og feilmeldinger</a>.

en: The path of the page.
no_NO: Sti til siden.

en: The property of the currently logged-in user.
no_NO: Egenskapen til den innloggede brukeren.

en: The selected MailChimp lists require non-default fields, which may prevent this integration from working.
no_NO: De valgte MailChimp-lister krever ikke-standardfelter. Det kan forhindre denne integrasjonen i å fungerer.

en: The site's language. Example: %s.
no_NO: Språk på siden. Eksempel: %s.

en: The table below shows all available integrations.
no_NO: Tabellen under viser alle tilgjengelige integrasjoner.

en: The table below shows your MailChimp lists and their details. If you just applied changes to your MailChimp lists, please use the following button to renew the cached lists configuration.
no_NO: Tabellen nedenfor viser dine MailChimp-lister og deres detaljer. Hvis du nettopp har endret dine MailChimp-lister, kan du bruke følgende knapp for å fornye konfigurasjon av hurtigbufrede lister.

en: The text that shows when a general error occured.
no_NO: Teksten som vises når det oppstår en generell feil.

en: The text that shows when a required field for the selected list(s) is missing.
no_NO: Teksten som vises når et obligatorisk felt for de valgte listen(e) mangler.

en: The text that shows when an email address is successfully subscribed to the selected list(s).
no_NO: Teksten som vises når en e-postadresse har abonnert på de valgte listen(e).

en: The text that shows when an existing subscriber is updated.
no_NO: Teksten som vises når en eksisterende abonnent er oppdatert.

en: The text that shows when an invalid email address is given.
no_NO: Teksten som vises når en ugyldig e-postadresse er oppgitt.

en: The text that shows when the given email is already subscribed to the selected list(s).
no_NO: Teksten som viser når den oppgitte e-posten allerede abonnerer på de valgte listen(e).

en: The visitor's IP address. Example: %s.
no_NO: Besøkendes IP-adresse. Eksempel: %s.

en: There is no form with ID %d, perhaps it was deleted?
no_NO: Det er ingen skjema med ID %d, kanskje den ble slettet?

en: This allows you to personalise your form or response messages.
no_NO: Dette lar deg personliggjøre skjemaet eller svarmeldinger.

en: This can take a while if you have many MailChimp lists.
no_NO: Dette kan ta en stund hvis du har mange MailChimp-lister.

en: This field is marked as required in MailChimp.
no_NO: Dette feltet er merket som obligatorisk i MailChimp.

en: This field will allow your visitors to choose a list to subscribe to.
no_NO: Dette feltet vil tillate besøkende å velge en liste for å abonnere på.

en: This field will allow your visitors to choose whether they would like to subscribe or unsubscribe
no_NO: Dette feltet vil tillate besøkende å velge om de ønsker å abonnere eller utmelde

en: This is a pro-only feature. Please upgrade to the premium version to be able to use it.
no_NO: Dette funksjon er kun tilgjengelig i pro-version. Vennligst oppgrader til premium-versjonen for å kunne bruke den.

en: This is what we track.
no_NO: Dette er hva vi sporer.

en: This plugin is not developed by or affiliated with MailChimp in any way.
no_NO: Denne modulen er ikke utviklet av eller tilknyttet MailChimp på noen måte.

en: Title:
no_NO: Tittel:

en: To add more fields to your form, you will need to create those fields in MailChimp first.
no_NO: For å legge til flere felt i skjemaet ditt, må du først opprette disse feltene i MailChimp.

en: To get started with MailChimp for WordPress, please <a href="%s">enter your MailChimp API key on the settings page of the plugin</a>.
no_NO: For å komme i gang med MailChimp for WordPress, vennligst <a href="%s">legg til din MailChimp API-nøkkel på innstillingssiden til denne modulen</a>.

en: To which MailChimp lists should this form subscribe?
no_NO: Til hvilken MailChimp-lister bør dette skjemaet abonnere?

en: Unsubscribed
no_NO: Utmeldt

en: Update existing subscribers?
no_NO: Oppdatere eksisterende abonnenter?

en: Updated
no_NO: Oppdatert

en: Upgrade to Premium
no_NO: Oppgrader til Premium

en: Usage Tracking
no_NO: Sporing av bruk

en: Use double opt-in?
no_NO: Bruk dobbel påmelding?

en: Use the shortcode %s to display this form inside a post, page or text widget.
no_NO: Bruk kort kode %s for å vise dette skjemaet i et innlegg, side eller tekst-modul.

en: Value
no_NO: Verdi

en: Want to customize the style of your form? <a href="%s">Try our Styles Builder</a> & edit the look of your forms with just a few clicks.
no_NO: Vil du tilpasse stilen på skjemaet ditt? <a href="%s">Prøv vår stilbygger</a> & rediger utseendet på skjemaene dine med bare noen få klikk.

en: We have some resources available to help you in the right direction.
no_NO: Vi har noen ressurser tilgjengelig for å hjelpe deg i riktig retning.

en: We strongly suggest keeping double opt-in enabled. Disabling double opt-in may result in abuse.
no_NO: Vi anbelfaler sterkt å aktivere dobbel påmelding. Deaktivering av den kan føre til misbruk.

en: What does this do?
no_NO: Hva gjør denne?

en: What is the name of this form?
no_NO: Hva er navnet på dette skjemaet?

en: When offering a list choice, this is the text that shows when no lists were selected.
no_NO: Teksten som vises når ingen lister er valgt.

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is not on the selected list(s).
no_NO: Teksten som vises når den oppgitte e-postadressen ikke er på de valgte listen(e).

en: When using the unsubscribe method, this is the text that shows when the given email address is successfully unsubscribed from the selected list(s).
no_NO: Teksten som vises når den oppgitte e-postadressen er utmeldt fra de valgte listen(e).

en: Wrap in paragraph tags?
no_NO: Pakke i avsnittetiketter?

en: You are here:
no_NO: Du er her:

en: You can edit your sign-up form in the <a href="%s">MailChimp for WordPress form settings</a>.
no_NO: Du kan redigere påmeldingsskjemaet i <a href="%s">skjemainnstillinger i MailChimp for WordPress</a>.

en: You've been using MailChimp for WordPress for some time now; we hope you love it!
no_NO: Du har brukt MailChimp for WordPress i noe tid nå. Vi håper du elsker det!

en: Your MailChimp API key
no_NO: Din MailChimp API-nøkkel

en: Your MailChimp Account
no_NO: Din MailChimp-konto

en: ZIP
no_NO: Postnummer
